A 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programjai

— Felvéve: ,

2017. április 20–23., Millenáris

 A 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programjai

A 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál

Esemény megnevezése:
  • Budapest
  • hír
Időpont: 2017. április 20., 14:00 meddig:
2017. április 23., 21:20
Helyszín: Budapest
Esemény hozzáadása a naptárhoz vCal
iCal

 

A 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programjai

2017. április 2023., Millenáris

http://asztali.lutheran.hu/programajanlo/a-24.-budapesti-nemzetkoezi-koenyvfesztival-programjai-1/leadImage

 

Április 20., csütörtök

B épület, galéria

 

14.00–15.00

B épület,

galéria

Ünnepélyes megnyitó

A könyvfesztivált Íjgyártó István, a KKM kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkára nyitja meg. A díszvendég „Visegrádi országok” részéről Marek Pavlík, a Nemzetközi Visegrád Alap igazgatóhelyettese mond köszöntőt.

Közreműködik a Qaartsiluni Ensemble.

 

15.00

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE
Ünnepélyes standmegnyitó

A díszvendég standot ünnepélyesen megnyitják: Rigó Konrád, államtitkár, Szlovák Köztársaság Kulturális Minisztériuma; Paweł Lewandowski, helyettes államtitkár, Lengyel Köztársaság Kulturális és Nemzeti Örökség Minisztériuma; Rastislav Káčer, a Szlovák Köztársaság nagykövete;

Juraj Chmiel, a Cseh Köztársaság nagykövete; Jerzy Snopek, a Lengyel Köztársaság nagykövete; valamint Hammerstein

Judit, a külföldi magyar intézetekért és nemzetközi oktatási kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár.

 

16.00–17.00

B épület,

galéria

 

Pódiumbeszélgetés a Könyvfesztivál díszvendégével, Orhan Pamukkal

Beszélgetőtárs: D. Tóth Kriszta

 

17.00–17.45

B épület,

galéria

Budapest Nagydíj átadása

Budapest Főváros Önkormányzata és a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése díját Szalay-Bobrovniczky Alexandra, Budapest humán területért felelős főpolgármester-helyettese és Kocsis András Sándor, az MKKE elnöke adja át Orhan Pamuknak.

Laudációt mond: Péterfy Gergely

 

 

Április 20., csütörtök

Termekben és standokon zajló programok

 

14.00–14.45

Gyerek-(b)irodalom

Olvasni jó!” A Főnix Kiadó rendhagyó irodalomórája

Résztvevők: Riley E. Raines és Holden Rose

(Főnix Könyvműhely)

 

18.00–19.00

B5 stand

 

Egy háromnyelvű történelmi kötet bemutatója: Iconographia Temesvariensis 1716

Bemutatja: Jancsó Árpád szerző

(Temesvári Nyugati Tudományegyetem)

 

 

Április 20., csütörtök

Standokon zajló dedikálások

 

14.00–15.00

K15 stand

Sienna Cole és Laura Porter dedikálja Száz évvel utánad című kötetét

(Publio)

 

17.00–18.00

K15 stand

Szűcs Diana dedikálja I NAV you című kötetét

(Publio)

 

 http://cultura.hu/wp-content/uploads/2015/04/konyvfesztival1-2015.jpg

Április 21., péntek

Standon és termekben zajló programok

 

A könyvfesztivál területén, rendezvény nyitvatartási ideje alatt folyamatosan

Kincskeresés

Könyvgyűjtő akció a József Attila Kör szervezésében

Találd meg a Könyvfesztivál területén elhelyezett könyveket! A fesztivál ideje alatt mindennap könyveket rejtünk el, neked nincs más dolgod, mint rálelni a kincsekre! Ha megtaláltad, kezdj el olvasni, lőj egy fotót, és küldd el nekünk!

(Líracsúcs és József Attila Kör)

 

10.00–19.00

Gyerek-

(b)irodalom

 

Gyere és játssz velünk!

Játékok, színezők, interaktív foglalkozások, lufihajtogatás, arcfestés

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége)

10.00–19.00

D24 stand

Augmentált valóság (AR) a BOOKR Kids nyuszijával

(BookR Kids)

10.00–10.30

Gyerek-

(b)irodalom

Legyél te is hős olvasó! Játssz velünk, tanulj játékosan olvasni! Mire a sorozat történeteinek végére érsz, te is hős olvasóvá válsz!

A Manó Könyvek játékos vetélkedője kisiskolásoknak a Hős olvasó-sorozat köteteihez kapcsolódóan, a szerzők részvételével.

(Manó Könyvek)

 

10.00–12.00
B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Gyerekirodalmi börze

Betekintés a V4 gyerekirodalmába. Szaktanácsok magyar kiadóknak.
Résztvevők: cseh, lengyel, szlovák műfordítók

Különleges vendégek: Marek Vadas író és Daniela Olejníková illusztrátor

(Cseh Centrum, Lengyel Intézet és Szlovák Intézet)

 

10.30–12.30

Supka Géza terem

 

OLVASÁS – KÖNYVKIADÁS

Moderátor: Barátné dr. Hajdu Ágnes, a Magyar Könyvtárosok Egyesülete elnöke

Köszöntő

Bemutatkozik a Pagony Kiadó

Kovács Eszter a Pagony Kiadó Most ÉN olvasok sorozatának az alapkoncepciójáról és megvalósulásáról beszél, valamint Finy Petra a koncepció nehézségeit és sajátosságait ismerteti írói szemmel.

Bemutatkozik a Móra Könyvkiadó

Dian Viktória (főszerkesztő) a Móra Kiadó kezdő olvasóknak szóló könyvsorozatait (Már tudok olvasni, Vámpírtündér, Szutyok, Durrbele Dorka, Káprázatos kalandok) mutatja be, melyet beszélgetés követ Balázs Ágnessel, a Lufi–könyvek és a Mesélő nyelvtan sorozat írójával.

Bemutatkozik a Csimota Kiadó

A kiadót bemutatja: Tsík Sándor szerkesztő

 

10.30–12.00

Könyvtáros Klub

 

MKE Heves Megyei Szervezet

A Kokas pedagógia használatának lehetőségei a könyvtárakban

Előadó: Pauer Erika könyvtáros (Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár)

A Nagy Könyves Beavatás országos olvasásnépszerűsítő játék bemutatása

Előadó: Csépányi Zoltán könyvtáros (Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár) és Fóthy Zsuzsanna (Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ)

FILM–EZ–ŐK – digitális történetmesélés a Hevestéka könyvtárakban

Előadó: Komló–Szabó Ágnes könyvtáros (Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár)

 

10.30–11.00

Gyerek-

(b)irodalom

Szorzótábla-versikék száz számra – játékos program Erdős Virággal

Kikészít és valósággal lenulláz az egyszeregy? Szorzótábla-versikével meglátod, majd játszva megy!

Játékos szorzótáblás-verses program kisiskolásoknak

(Manó Könyvek)

 

11.00–12.00

Hess András terem

A Forum Könyvkiadó Intézet kiadványainak bemutatása

Résztvevők: Virág Gábor és Brenner János

(Forum Könyvkiadó Intézet)

 

11.00–12.00

Gyerek-

(b)irodalom

A Pagony Kiadó mesedélelőttje

Az első bé hörcsöge – Igaz Dóra könyvének játékos bemutatója kisiskolásoknak

(Pagony Kiadó)

 

11.00–12.00

B5 stand

 

Max Blecher Történetek a közvetlen irrealitásban című könyvének bemutatója

Résztvevők: Vallasek Júlia fordító és Szabó H. Gyula kiadóvezető

(Kriterion Kiadó, Budapesti Román Kulturális intézet és CENNAC – Nemzeti Irodalmi Központ, RKI)

 

12.00–12.30

Könyvtáros Klub

MKE Csongrád Megyei Szervezet

Olvasásnépszerűsítés terepen – avagy irodalmi sétáink

Előadók: Kukkonka Judit és Oros Sándor

 

 

12.00–12.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

A V4 országok fordítási támogatásairól

Résztvevők: Mariusz Cieślik, a Lengyel Könyvintézet igazgatóhelyettese, Barbora Németh, a pozsonyi Irodalmi Információs Központ (LIC) munkatársa, valamint Radim Kopáč, a Cseh Kulturális Minisztérium munkatársa
(Instytut Książki, LIC és MKČR)

 

12.30–14.30

Osztovits Levente terem

 

2017 az áttörés éve – közgyűjteményi digitalizálási konferencia

Hungaricana 2016 – Töretlen növekedés, sokasodó látogatók

Előadó: dr. Kenyeres István főigazgató, Budapest Főváros Levéltára

Budapest Time Machine – új technológiák, bővülő lehetőségek a tartalomszolgáltatásban

Göcsej 360° – múzeumi tárgygyűjtemények tömeges digitalizálása

Előadó: Kaján Imre igazgató, Göcsej Múzeum

L’Harmattan Könyvadatbázis – kiadói portfóliók történeti feldolgozása

Előadó: Gyenes Ádám cégvezető, L’Harmattan Könyvkiadó

Folyóiratok minden mennyiségben. – Már látható a végcél?

Előadó: Biszak Sándor cégvezető, Arcanum Adatbázis Kiadó

Moderátor: Dr. Somfay Örs

(Arcanum Adatbázis)

 

12.30–13.00

Könyvtáros Klub

MKE Bács–Kiskun Megyei Szervezet

Arany–szótár a költő 200. születésnapjára – könyvbemutató

A könyvet bemutatja Vasné Mészáros Katalin, Beke József irodalomtörténész, szerző, szerkesztő és Büky László nyelvész, egyetemi tanár.

A könyv az Arany János évfordulóra megjelent kiadvány.

 

13.00–14.00

Könyvtáros Klub

MKE Jogi Szekció

JUSTITIA SZOLGÁLATÁBAN”

Az Országgyűlési Könyvtár digitalizálási tervei

Előadók: Markója Szilárd, az OGYK igazgatója és dr. Tóth Éva a Nyilvános Szolgáltatások Osztályának osztályvezetője

Kettő az egyben – Horváth Sándor Domonkos/Győry Domonkos, avagy az ügyvédek történetétől a szépirodalomig

A szerző Profán című kötete megvásárolható és dedikáltatható.

A szerzővel Balog Eszter szekciótitkár beszélget.

Moderátor: Sándor Gertrud, a Zalaegerszegi Törvényszék dr. Degré Alajos Szakkönyvtárának vezetője, szekcióelnök

 

13.00–13.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Irodalmi börze
Betekintés a V4 szépirodalmába. Szaktanácsok magyar kiadóknak.

Résztvevők: műfordítók

(Cseh Centrum, Lengyel Intézet és Szlovák Intézet)

 

14.00–15.00

Márai Sándor terem

Az Országház Könyvkiadó bemutatkozása, az eddig megjelent kiadványok ismertetése

Résztvevők: Kerekes Margit és Németh Csaba

(Országház Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Hess András terem

A Rózsavölgyi és Társa Kiadó új könyveinek bemutatója

Wolfgang Amadé Mozart: Válogatott levelek és dokumentumok, valamint Bozó Péter: A dalszerző Liszt

Résztvevők: Fazekas Gergely főszerkesztő, Kárpáti János és Bozó Péter zenetörténészek

(Rózsavölgyi és Társa Kiadó)

 

14.00–15.00

Kner Imre

terem

 

A Tilos az Á kiadó kerekasztalbeszélgetése
A kék kabátos lány – Hogyan beszéljünk a Holokausztról az iskolában?
Résztvevők: Szekeres Nikoletta irodalomkritikus, Szűcs Teri kritikus, irodalomtörténész, valamint Gáspár Miksa gimnazista
Moderátor: Fenyő D. György, a Radnóti Miklós Gimnázium magyartanára, szerkesztő, irodalomtörténész
(Tilos az Á)

 

14.00–15.00

Könyvtáros Klub

MKE Bibliográfiai Szekció

Teleki Pál, a geográfus – A BCE Gazdaságföldrajz és Jövőkutatás Központ és a Teleki Pál Egyesület konferencia–kiadványa, a BCE Egyetemi Könyvtárának 2016 májusában a nagy földrajztudós halála 75. évfordulójára rendezett tudományos emlékülés alapján. A kötetet bemutatja és a tanulmányok szerzőivel beszélget a szerkesztő.

Előadó: dr. Jeney László, egyetemi oktató (Budapesti Corvinus Egyetem)

Moderátor: Szőnyi Éva, szekcióelnök

 

14.00–14.45

B1 stand

 

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Az Irodalom Éjszakája novella antológiájának bemutatója
Résztvevők: Nagy Gabriella szövegkurátor, Lucie Orbók projektvezető, valamint a Katona József Színház színészei

(EUNIC Hungary, Katona József Színház)

 

14.00–15.00

G9 stand

 

Rendhagyó Írókölcsönző

A Fiatal Írók Szövetségének iskolai programja, amelynek keretében a diákok kreatív írás foglalkozáson vehetnek részt, amely a kortárs irodalomra és Arany Jánosra fókuszál.

Vezeti: Horváth Viktor és Varga Betti

(Líracsúcs)

 

15.00–16.00

Márai Sándor terem

Kortárs brazil irodalom

Résztvevők: Priscilla Lopes d’El Rei, brazil lektor (ELTE-BTK, Portugál Tanszék, Brazil lektorátus) és Márcio André Lima költő

(Brazil Nagykövetség)

 

15.00–16.00

Hess András terem

A Magyar esszék sorozat új könyveinek bemutatója

Csokits János: Pilinszky Nyugaton; Gróh Gáspár: Szemben a felejtéssel; Monostori Imre: Válogatott tanulmányok Németh Lászlóról; Ceyhun Atuf Kansu: Musztafa Kemal Atatürk

Résztvevők: Gróh Gáspár, Hóvári János, Monostori Imre és Sebestyén Ilona

(Nap Kiadó)

 

15.00–16.00

Kner Imre

terem

Városépítészet, közparkok, Városliget – Budapest Főváros Levéltára építészeti kiadványai és internetes platformja, a topotéka

Résztvevők: Hidvégi Violetta, Fabó Beáta, Marótzy Katalin, Anthony Gall, Ritoók Pál, Garami Erika, Csepely-Knorr Luca és Kenyeres István

(Budapest Főváros Levéltára)

 

15.00–16.00

Könyvtáros Klub

MKE Gyermekkönyvtáros Szekció

Mese–mese–meskete… Mese a gyermekkönyvtárban

Törököt fogtam – Sipos Katalin műfordító dedikálással egybekötött könyvbemutatója
A három citrom (török népmese Benedek Elek lejegyzésével) – interaktív
mese és játék – Törökné Antal Mária (József Attila Könyvtár, Dunaújváros)

Egyéb mesketék és mókaságok - meglepetés vetélkedők

Moderátor: Szecseiné Pápay Judit, szekcióelnök

 

15.00–16.00

Gyerek-

(b)irodalom

Életre kel Terka!

Interaktív mesevetítés a BOOKR Kids Mesetárral és Hámori Gabival

(BOOKR Kids)

 

15.00–15.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

19. századi cseh költők antológiája
Résztvevők: Balázs Andrea, műfordító és Vörös István, költő, műfordító

(ELTE és Cseh Centrum)

 

15.00–16.00

G9 stand

 

Ne bántsd a Zrínyit!

Rendhagyó irodalomóra Nényei Pállal, Az irodalom visszavág sorozat szerzőjével

(Líracsúcs)

 

16.00–17.00

Osztovits Levente terem

Szántó T. Gábor 1945 és más történetek című könyvének bemutatója, valamint az Év hangja 2016 díj átadása – a közönségszavazatok alapján– Rudolf Péternek

Résztvevők: a szerző, Rudolf Péter, Nagy-Kálózy Eszter színészek, Török Ferenc filmrendező, Ragály Elemér operatőr, Rajk László látványtervező, Kőrössi P. József, a Noran Libor kiadó vezetője, Kocsis András Sándor, a Kossuth Kiadó elnök-vezérigazgatója, valamint Mojzer Márta és Mojzer Győző, a Mojzer Kiadó vezetői

(Noran Libro Kiadó és Mojzer Kiadó)

 

16.00–17.00

Szabó Magda terem

A „Finom gúny és durva élcek„ – politikai karikatúrák című kötet bemutatója

Résztvevők: Vajda László és Németh Csaba

(Országház Könyvkiadó)

 

16.00–17.00

Márai Sándor terem

Nagy Attila Nem lehet visszatérni című könyvének bemutatója

Résztvevők: Sándor Erzsi, Deres Péter dramaturg, szerkesztő, Fedor Vilmos és Gálvölgyi János

Közreműködik: Fillár István

(Napvilág Kiadó)

 

16.00–17.00

Hess András terem

A tudományos tartalomszolgáltatás egy szabad útja. Bemutatkozik az MTA BTK ITI tartalomszolgáltató portálja és kiadója, a tízéves reciti.hu

Résztvevők: Csörsz Rumen István, Fórizs Gergely, Hegedüs Béla, Kalavszky Zsófia és Szilágyi Emőke Rita szerkesztők, az MTA BTK Irodalomtudományi Intézet munkatársai

(MTA BTK reciti, Irodalomtudományi Intézet)

 

16.00–17.00

Kner Imre terem

Ázsiai kultúrákról fiataloknak

A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum múzeumpedagógiai könyvsorozatának bemutatója

Résztvevők: dr. Fajcsák Györgyi sinológus Tészabó Júlia művészettörténész és Hársvölgyi Virág múzeumpedagógus

(Kultúra 2008 Nonprofit Kft.)

 

16.00–17.00

Gyerek-

(b)irodalom

 

Családi jóga Csiki Mariannal (Jó idő esetén a K18 stand mellett a parkban!)

(Libri-Bookline)

 

16.00–16.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Apám és más futóbolondok a családból

Veronika Šikulová könyvének bemutatója.
Résztvevők: a szerző és Fekete Ibolya, filmrendező

Moderátor: Görözdi Judit, irodalomtörténész

(L’Harmattan Kiadó, LIC és Szlovák Intézet)

 

16.00–17.00

G9 stand

 

Arany János epeköveinek története

Aranyóra Milbacher Róberttel

Arany epebetegségének lefolyása, a kortársak és az utókor ehhez való viszonya, a betegség lehetséges jelentései és következményei az Arany-kultusz kontextusában

(Líracsúcs)

 

17.00–18.00

Osztovits Levente terem

Vámos Miklós Lehetetlen – rögtön című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Rudolf Péter

(Európa Könyvkiadó)

 

17.00–18.00

Szabó Magda terem

Színház vagy történelem?”

Előadó: Nádasdy Ádám

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

17.00–17.30

Lázár Ervin terem

Dombóvári István Félkövér című új kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző

(Jaffa Kiadó)

 

17.00–18.00

Márai Sándor terem

Lovas Ildikó Rózsaketrec című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Arany Zsuzsanna és Brenner János

(Forum Könyvkiadó Intézet)

 

17.00–18.00

Supka Géza terem

Kasnyik Márton A Quaestor-ügy – A legnagyobb magyar pénzügyi csalás története című könyvének bemutató beszélgetése

Résztvevők: a szerző és Uj Péter, a 444.hu főszerkesztője

(Athenaeum Kiadó)

 

17.00–18.00

Kner Imre

terem

Kamaszgondok – Problémaközpontú ifjúsági irodalom

Caroline Solé Szavazz rám! és Ruth Oshan Minden, ami szép című kötetek bemutatója

Résztvevők: Pacskovszky Zsolt és Nádori Lídia fordítók és Dávid Ádám szerkesztő

(Móra Könyvkiadó)

 

17.00–18.30

Könyvtáros Klub

MKE Műszaki Könyvtáros Szekció

Könyvkiadás határon innen és túl a tudomány, a művészet megújulásáért!

Bemutatjuk a Semmelweis - Az egyetem ahol a múlt és a jövő találkozik címmel megjelent művészi igényességű fotóalbumot. A több mint 100 oldalas kétnyelvű magyar-angol kötet négy fejezetben  több mint 150 képen át idézi fel az egyetem  életét és szellemiségét. (Semmelweis Kiadó, Bp., 2016.)

Előadók: Kovács Eszter igazgató (KRI– Semmelweis Egyetem) és dr. Gazda István tudománytörténész, a MATI igazgatója

Megemlékezés a 60 éves vajdasági Forum Könyvkiadóról és az Erdélyi Múzeum-Egyesület legújabb kiadványairól.

Hogyan jutnak el ezek a kötetek hozzánk? Kerekasztal-beszélgetés a Xantusz Könyvvel

Résztvevők: Virág Gábor (Forum Könyvkiadó), Pastyik László mgr. irodalomtörténész és Bihari Zoltán (Xantusz Könyv)

Moderátor: Nagy Zoltán, szekcióelnök

 

17.00–18.00

Gyerek-

(b)irodalom

Ázsiai kultúrákról fiataloknak – A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum kézműves foglalkozása

Az ázsiai kultúrákat bemutató könyvsorozathoz kézműves programunkat ajánljuk, amelynek során a távol-keleti országok egyik fontos viseleti kellékét, a hűsítésre is kiválóan alkalmas legyezőt állítjuk a középpontba, és autentikus mintákkal díszítjük.

(Szépművészeti Múzeum és Magyar Nemzeti Galéria)

 

17.00–17.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Egy fotográfus életregénye

Jan Němec A fény története című Európai Irodalmi Díjas regényét bemutatja: Bán Zsófia író

Résztvevők: a szerző és J. Hahn Zsuzsanna, műfordító

(Noran Libro és Cseh Centrum)

 

17.0018.00

B5 stand

 

Egy kétnyelvű kötet bemutatója: Mic concert la patru mâini /Hatkezes kiskoncert

Résztvevők: Şerban Foarţă és Eszteró István

Moderátor: Gábos Ildikó Foarţă

(Temesvári Nyugati Tudományegyetem)

 

18.00–19.00

Osztovits Levente terem

Az Osiris Kiadó újdonságai

Résztvevők: Ferge Zsuzsa és Wintermantel Péter

Moderátor: Gyurgyák János

(Osiris Kiadó)

 

18.00–19.00

Márai Sándor terem

A „Szigetet és mentőövet” Németh Lajos – életinterjú című könyv bemutatója

Résztvevők: Jurecskó László, Németh Katalin és Pataki Gábor

(MTA BTK Művészettörténeti Intézet)

 

18.00–19.00

Hess András terem

Mörk Leonóra A papagájos ablak című, legújabb könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Czeiszing Miklós

Moderátor: Szabó Manuéla

(Jaffa Kiadó)

 

18.00–18.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Visegrádi irodalmi rezidensek (Angol nyelvű program)

Résztvevők: Lidia Amejko (Lengyelország), Dora Kaprálová (Csehország), Térey János (Magyarország) és Svetlana Žuchová (Szlovákia)

A K4 projektet bemutatja Garajszki Margit és Horváth Viktor
Moderátor: Gulyás Gabriella

(Petőfi Irodalmi Múzeum)

 

 

Április 21., péntek

Külső helyszínen zajló programok

 

Kora estétől éjfélig, több helyszínen

Kis Könyves Éj – Független könyvesboltok éjszakája

2017-ben már 6. alkalommal ünnepeljük az ország független könyvesboltjainak sokszínűségét, gazdag és válogatott kínálatát, minőségi szolgáltatásait.

Az Éjen közel 30 budapesti és vidéki könyvesbolt szervez saját stílusához illő kulturális programot számos külföldi kulturális intézettel partnerségben.

Aki lelkesedik a kis könyvesboltok különleges hangulatáért, nagy izgalommal kutat fel számára új könyvesboltokat – különösen az éj leple alatt – tarka programból válogathat.

Ha a könyvesbolti helyszínek közötti utat is rendhagyó módon tenné meg, csatlakozzon három könyves tematikájú városi sétánk valamelyikéhez.

Az Éj délutántól éjfélig tart. Minden program ingyenes!

A résztvevő könyvesboltok és kulturális intézetek pontos listáját, valamint a részletes programot a kiskonyves.blog.hu és a facebook.com/kiskonyvesej oldalakon találják!

 

10.00–17.00

Európa Pont

Millenáris

1024 Budapest,

Lövőház u. 35.

EURÓPAI ÍRÓTALKOZÓ (Angol nyelvű program)

Tendenciák és interferenciák a visegrádi országok irodalmában

Résztvevők: Veronika Šikulová, Radoslav Passia (Szlovákia); Dora Kapralová, Martin C. Putna (Csehország); Maciej Płaza (Lengyelország)

Moderátor: Csordás Gábor

(10.00–11.30)

Az európai irodalom soknyelvűsége és az átjárás lehetőségei

Beszélgetés Európai Irodalmi díjasokkal

Résztvevők: Jan Němec (Csehország), Svetlana Žuchová (Szlovákia), Claudiu M. Florian (Románia)

Moderátor: Baczoni Márk

(11.30–13.00)

Európa női szemmel

Résztvevők: Ivana Dobrakovová (Szlovákia), Lidia Amejko (Lengyelország), Szaniszló Judit (Magyarország), Siri Ranva Hjelm Jacobsen (Dánia), Roos van Rijswijk (Hollandia), Hanna Weselius (Finnország)

Moderátor: Bán Zsófia

(14.00–15.30)

Külső és belső nézőpontok a fiatal európai irodalomban

Résztvevők: Michal Havran (Szlovákia), Sára Vybíralová (Csehország), Gašper Kralj (Szlovénia), Gábor Fónyad (Ausztira), Nora Szentiványi (Norvégia), Dmitrij Kapitelman (Németország)

Moderátor: Forgách András

(15.30–17.00)

 

Április 21., péntek

Standokon zajló dedikálások

10.30–11.30

D18 stand

Edinger Katalin, Nyulász Péter és Tamás Zsuzsa dedikálják a Hős olvasó-sorozatban megjelent köteteiket

(Manó Könyvek))

 

11.00–12.00

D18 stand

 

Erdős Virág dedikálja Szorzótábla-versikék című kötetét

(Manó Könyvek)

 

11.00–12.00

K2 stand

 

Kertész László dedikálja Köztéri szobrok kincsestára – Válogatás a magyarországi plasztika 1945 utáni remekeiből című kötetét

(Magyar Napló Kiadó)

 

12.00–13.00

B31 stand

Szakolczay Lajos dedikálja A jövőben a múltunk című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

13.00–14.00

B31 stand

 

Karner András dedikálja Tugrik a bőröndben című könyvét

(Napkút Kiadó)

13.00–14.00

B67 stand

Manfred Rauchensteiner dedikálja Az Első Világháború és a Habsburg Monarchia bukása című kötetét

(Zrínyi Kiadó)

 

14.00–15.00

B31 stand

Toldi Zsuzsanna dedikálja Miklóska mesekönyve című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

14.00–15.00

K15 stand

 

Adamik András dedikálja Egy szív, Egy lélek, Érzések, Mondjátok mit érnek című kötetét

(Publio)

 

15.00–16.00

B18 stand

 

Gyurkovics Tamás dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

15.00–16.00

B31 stand

Suhai Pál dedikálja Bábeli adósságok című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

15.00–16.00

B60 stand

Molnár Tóni dedikálja Tépődések című kötetét

(Ad Librum)

 

16.00–17.00

B21 stand

Baranyi Ferenc Az opera négy évszázada című, Gianni Annoni pedig Olaszul l’enni jó című könyvét dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

16.00–17.00

B22 stand

Nádasdy Ádám dedikál

(Magvető Kiadó)

 

16.00–17.00

B22 stand

Thuróczy Gergely dedikálja A megtalált tragédia – Rejtő Jenő emlékére című könyvét

(Szépmíves Könyvek)

 

16.00–17.00

B31 stand

Marte Huke dedikálja Természetrajz című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

16.00–17.00

B60 stand

Mester Györgyi dedikálja a kiadónál eddig megjelent 12 kötetét

(Ad Librum)

 

16.00–17.00

B69 stand

 

Növényi Norbert dedikál

(Scolar Kiadó)

15.00–16.00

D18 stand

 

Balázsy Panna és Rippl Renáta dedikálja a Szandra és a 3.b sorozatot

(Manó Könyvek)

 

16.00–17.00

D21 stand

 

Nényei Pál dedikál

(Pagony Kiadó)

16.00–17.00

K2 stand

 

Deák-Sárosi László dedikálja A szimbolikus-retorikus film – Szőts, Jancsó, Huszárik, Mundruczó, Tarr és a modernizmusok című kötetét

(Magyar Napló Kiadó)

 

16.00–17.00

K4 stand

 

Gróh Gáspár, Monostori Imre és Tasnádi Edit dedikálnak

(Nap Kiadó)

16.00–17.00

K13 stand

 

Hidvégi Violetta és Marótzy Katalin dedikál

(Budapest Főváros Levéltára)

 

17.00–18.00

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Veronika Šikulová (Szlovákia) és Dora Kaprálová (Csehország) dedikálnak

(L'Harmattan, Typotex, Szlovák Intézet és Cseh Centrum)

 

17.00–18.00

B14 stand

Géczi János dedikál

(Athenaeum Kiadó)

 

17.00–18.00

B18 stand

 

Kálmán Gábor dedikál

(Kalligram Kiadó)

17.00–18.00

B21 stand

Szántó T. Gábor 1945 és más történetek, Pálfi G. István pedig Így lássa Csoóri Sándort, aki látni akarja című kötetét dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

17.00–18.00

B22 stand

Bagdy Emőke dedikálja Pszichológiai rejtelmek című könyvét

(Szépmíves Könyvek)

 

17.00–18.00

B22 stand

Dragomán György és Szabó T. Anna dedikálnak

(Magvető Kiadó)

 

17.00–18.00

B23 stand

Mörk Leonóra és Belső Nóra dedikálnak

(Jaffa Kiadó)

 

17.00–18.00

B31 stand

Wehner Tibor dedikálja Kerámia, textil, üveg című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

17.00–18.00

B60 stand

Solti Gabriella dedikálja Élet-Ének című kötetét

(Ad Librum)

 

17.00–18.00

B69 stand

Herczeg Szonja dedikál

(Scolar Kiadó)

 

17.00–18.00

D12 stand

Gömör Béla professzor dedikálja Mesélő műtárgyak című, képzőművészeti gyűjteményét bemutató albumát

(Arcus Kiadó)

 

17.00–18.00

D18 stand

 

Fiala Borcsa dedikálja Szerinted?! című könyvét

(Menő Könyvek)

17.00–18.00

K15 stand

Tóth Rita dedikálja Az álomjáró című kötetet

(Publio)

 

17.00–18.00

K13 stand

Fabó Beáta és Anthony Gall dedikálnak

(Budapest Főváros Levéltára)

 

18.00–19.00

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Jan Němec (Csehország) dedikál

(Noran Libro és Cseh Centrum)

 

18.00–19.00

B14 stand

Kasnyik Márton dedikálja A Quaestor-ügy című könyvét

(Athenaeum Kiadó)

 

18.00–19.00

B20 stand

Vámos Miklós dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

18.00–19.00

B23 stand

Dombóvári István dedikál

(Jaffa Kiadó)

 

18.00–19.00

B31 stand

Fazekas István dedikálja Kegyelmet nem kérek! című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

18.00–19.00

B60 stand

V. Kiss Orsolya dedikálja A herceg fekete lovon érkezett című kötetét

(Ad Librum)

 

18.00–19.00

B69 stand

 

Maros András dedikál

(Scolar Kiadó)

 http://m.cdn.blog.hu/li/librarium/image/librarium/konyvfeszt1.jpg

Április 22., szombat

Termekben és standokon zajló programok

 

A könyvfesztivál területén, rendezvény nyitvatartási ideje alatt folyamatosan

Kincskeresés

Könyvgyűjtő akció a József Attila Kör szervezésében

Találd meg a Könyvfesztivál területén elhelyezett könyveket! A fesztivál ideje alatt mindennap könyveket rejtünk el, neked nincs más dolgod, mint rálelni a kincsekre! Ha megtaláltad, kezdj el olvasni, lőj egy fotót, és küldd el nekünk!

(Líracsúcs és József Attila Kör)

 

10.00–11.00

Hess András terem

A Magyar népi kézművesség című könyv bemutatója

Résztvevők: Bede Béla szerző, Bagyinszki Zoltán fotográfus, Igyártó Gabriella, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége igazgatója és Kúnos László kiadóvezető

(Corvina Kiadó)

 

10.00–11.00

Kner Imre terem

PIM Studiolo – a Petőfi Irodalmi múzeum tudományos könyvsorozatának bemutatója

Résztvevők: Buda Attila és Kulcsár-Szabó Zoltán irodalomtörténészek, valamint Palkó Gábor sorozatszerkesztő, a PIM tudományos titkára

(Petőfi Irodalmi Múzeum)

 

10.00–19.00

Gyerek-

(b)irodalom

Gyere és játssz velünk!

Játékok, színezők, interaktív foglalkozások, lufihajtogatás, arcfestés

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége)

 

10.00–19.00

D24 stand

Augmentált valóság (AR) a BOOKR Kids nyuszijával

(BookR Kids)

10.00–11.00

Gyerek-

(b)irodalom

A Pagony Kiadó mesedélelőttje
Berg Judit-Agócs Írisz Maszat a fodrásznál; Vadadi Adrienn–Igor Lazin Peti tűzoltó lesz; valamint Vadadi Adrienn–Kőszeghy Csilla Kockacukor lovassuli című könyveinek bemutatója

(Pagony Kiadó)

10.00–11.00

Gyerek-

(b)irodalom

Furémo-teszt

Most mindenki kipróbálhatja, milyen arcokat tud kihozni a remek játékkönyvből, a Furémóból. Segítségünkre lesz a könyv szerzője, Győri Bori.

(Két Egér Könyvek)

 

10.30–11.30

Márai Sándor terem

Gábor Fónyad (Ausztria), Dmitrij Kapitelman (Németország) és Frédéric Zwicker (Svájc) bemutatkozása

Beszélgetés az idei németnyelvű elsőkönyves írókkal

Moderátor: Verena Vortisch

(Goethe-Institut, Osztrák Kulturális Fórum és Svájci Nagykövetség Budapest)

 

10.30–12.00

Könyvtáros Klub

MKE Tudományos és Szakkönyvtári Szekció

Diplomácia a könyvtárban, a Bánffy Miklós Szakkönyvtár bemutatkozása

Előadó: Biczó Krisztina könyvtárvezető, Orosz Heléna, Sándor Annamária és Varannai Zoltán

Moderátor: Giczi András Béla

 

11.00–12.00

Osztovits Levente terem

 

2084. Boualem Sansal könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Szederkényi Olga

(Európa Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

Supka Géza terem

 

Beszélgetés a Népszabadságról

(Corvina Kiadó)

 

11.00–12.00

Lázár Ervin terem

Tommaso Giagni Prima di perderti című könyvének bemutatója a szerző részvételével

(Olasz Kultúrintézet)

 

11.00–12.00

Szabó Magda terem

Szabó Gábor Jelenlét nyomokban című Hazai Attila-monográfiájának bemutatása

Résztvevők: a szerző és Berta Ádám

Hírek, információk az Alapítványról és a Hazai Attila díj 2017-es nyertesének bejelentése

Résztvevők: Garaczi László, Németh Gábor és Szegő János

(Hazai Attila Alapítvány)

 

11.00–12.00

Hess András terem

Olivier Bourdeaut Merre jársz, Bojangles? című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Tótfalusi Ágnes műfordító

(Magvető Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

Kner Imre terem

Pagony kiadó kerekasztalbeszélgetése
Hogyan születik az olvasó? –
Most ÉN olvasok-sorozat, Panthera
Résztvevők: Berg Judit, Gévai Csilla és Kertész Erzsi írók, Knézics Anikó vezető tanító, a Tanítók Egyesületének elnöke, Gombos Péter, a Kaposvári Egyetem tanára
Moderátor: Hajdu Zsanett

(Pagony Kiadó)

 

11.00–11.30

Gyerek-

(b)irodalom

Dr. Seuss Zöld sonkás tojás és Kell egy kedvenc című könyveinek bemutatója

A Kolibri Kiadó Kolibri Klasszikusok-sorozatában Dr. Seuss méltán népszerű művei, a Kalapos Macska és a Ha volna egy cirkuszom után ezúttal a Zöld sonkás tojás és a Kell egy kedvenc jelenik meg

A beszélgetés közben a gyerekek marcipánból elkészíthetik a saját zöld sonkás tojásaikat, és terítéket is álmodhatnak hozzá a Chefparade animátorainak segítségével.

Résztvevők: Szabó T. Anna fordító és Balázs Eszter Anna főszerkesztő

(Kolibri Kiadó)

 

11–11.30

Gyerek-

(b)irodalom

A Nézd, ez én vagyok! című játékos színező és foglalkoztató füzet bemutatása kézművesfoglalkozással

Ismerd meg magad és másokat! (5 éves kortól)

Résztvevők: Győri Bori és Szamarasz Vera Zoé szerzők, valamint Dániel András illusztrátor

(Csimota Kiadó)

 

11.00–11.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Add a mancsod!
Ivona Březinová könyvének bemutatója
Résztvevők: Balázs Andrea műfordító, Orbók Áron színész, Mányik Richárd kutyakiképző, valamint Tesla, a segítőkutya
Moderátor: Dóka Péter
(Móra Könyvkiadó, NEO Magyar Segítőkutya Egyesület és Cseh Centrum)

 

11.00–12.00

B5 stand

 

Dan Lungu Tyúkok a mennyben című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Szonda Szabolcs fordító és Szávai Ilona kiadóvezető

(Pont Kiadó, Budapesti Román Kulturális intézet és CENNAC – Nemzeti Irodalmi Központ, RKI)

 

11.00–12.00

G9 stand

 

Minden repül

Báthori Csabával D. Magyari Imre beszélget

(Líracsúcs)

 

11.30–12.30

Márai Sándor terem

Milyen is a pesti nő? Izsó Zita és Bach Máté Pesti nő című interjúkötetének bemutató beszélgetése

Résztvevők: a szerzők és Bősze Ádám műsorvezető

Közreműködik: Vanessa Loureiro és Zárug Zita

(Athenaeum Kiadó)

 

11.45–12.15

Gyerek- (b)irodalom

Kerekítő manó és az évszakok. A Manócska Társulat zenés, mondókás babaszínháza 1-3 éveseknek

Közreműködnek: Papp Judit (hegedű és báb), Bálint Ildikó (báb)

(Móra Könyvkiadó)

 

12.00–13.00

Hess András terem

A terepmunka szerepe és lehetőségei a kortárs néprajzkutatásban

Az Ethno-lore (az MTA BTK Néprajztudományi Intézet évkönyvsorozata) legfrissebb kötetének bemutatása és kerekasztal-beszélgetés a néprajzi és antropológiai terepmunkáról

Résztvevők: Hesz Ágnes (PTE BTK Néprajz–Kulturális Antropológia Tanszék), Ispán Ágota, Mészáros Csaba és Sántha István

(MTA BTK Néprajztudományi Intézet)

12.00–13.00

Kner Imre terem

Mila Pavicevic Jégkislány és más mesék című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Szabó Palócz Attila

(Napkút Kiadó)

 

12.00–13.30

Könyvtáros Klub

MKE Helyismereti Könyvtárosok Szervezete

Kiadványok a lokálpatriotizmus szolgálatában

Bényei Miklós A szülőföld varázsa című kötetét bemutatja Balogh Mihály nyugalmazott főigazgató, tanár

Balogh Mihály – Kisari Ottilia: Fejezetek a kunszentmiklósi református gimnáziumi könyvtár történetéből. A huszonöt éves Pro Bibliotheca Antiqua Baksayana Alapítvány című tanulmánykötetet bemutatja dr. Bényei Miklós címzetes egyetemi tanár (Debreceni Egyetem)

Moderátor: Mennyeiné Várszegi Judit, szekcióelnök

 

12.00–12.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Visegrádi elsőkönyvesek (Angol nyelvű program)

Résztvevők: Michal Havran (Szlovákia), Maciej Płaza (Lengyelország), Szaniszló Judit (Magyarország) és Sára Vybíralová (Csehország)
Moderátor: Csuhai István

(Cseh Centrum, Lengyel Intézet és Szlovák Intézet)

 

12.00–13.00

B5 stand

 

Költészetről Ioan Es. Poppal és Mihók Tamással

Moderátor: Nagy Lajos

(Román Kulturális Minisztérium)

 

12.00–13.00

G9 stand

 

Szellemkócsagok

Acsai Rolanddal Váradi Péter beszélget

(Líracsúcs)

 

12.15–12.45

Gyerek- (b)irodalom

 

Bemutató Margit Auer A mágikus állatok iskolája című ifjúsági regénye alapján készült mesejátékból

Közreműködnek: a Kolibri Színház művészei

(Babilon Kiadó)

 

12.30–14.00

Supka Géza terem

Beszélgetés a kortárs science fiction- és fantasy irodalomról

Résztvevők: Kleinheincz Csilla (GABO), Németh Vladimir (Fumax) és Velkei Zoltán (Agave Könyvek)

(Agave Könyvek)

 

12.45–13.15

Gyerek-

(b)irodalom

Gilad Sofer A lovag, a hercegnő és a rettenetes sárkány című könyve alapján készült rajzos mesejáték Baronits Gábor színművész és Kun Fruzsina illusztrátor, képzőművész előadásában

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége)

 

13.00–16.00

Lázár Ervin terem

Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja

Első pódiumbeszélgetés

Moderátor: Gács Anna

Résztvevők: Ricardo Fonseca Mota (Portugália), Tudor Ganea (Románia), Giorgio Ghiotti (Olaszország), Siri Ranva Hjelm Jacobsen (Dánia), Gašper Kralj (Szlovénia), Maciej Płaza (Lengyelország), Roos van Rijswijk (Hollandia), Borna Vujčić (Horvátország) és Frédéric Zwicker (Svájc)

13.00–14.30

 

 

Második pódiumbeszélgetés

Moderátor: Forgách András

Résztvevők: Olivier Bourdeaut (Franciaország), Gábor Fónyad (Ausztria), Michal Havran (Szlovákia), Dmitrij Kapitelman (Németország), Szaniszló Judit (Magyarország), Viktor Tzakov (Bulgária), Sara Vybíralová (Csehország), Hanna Weselius (Finnország) és Nora Szentiványi (Norvégia)

14.30–16.00

 

13.00–14.00

Szabó Magda terem

Egy Széchényi varázsa – könyvbemutató

Résztvevők: Marsall Ágnes újságíró, Sinkovits-Vitay András színművész és dr. Szele György szerző

(Kiskapu)

 

13.00–14.00

Márai Sándor terem

Elfojtott érzelmek a diktatúrában – Afonso Cruz Virágok című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Bense Mónika műfordító, Zelei Dávid történész és Borbáth Péter

Közreműködik: Bata Péter

(Typotex Kiadó)

 

13.00–14.00

Hess András terem

Élő MúzeumCafé 94.

Irodalom a múzeumban, múzeum az irodalomban

Moderátor: Martos Gábor szerkesztő

Résztvevők: Kalla Zsuzsa irodalomtörténész (PIM), Gréczi Emőke, a MúzeumCafé főszerkesztője és Závada Pál

(Kultúra 2008 Nonprofit Kft.)

 

13.00–14.00

Kner Imre terem

Kurcz Ádám Gion Nándor művei és műhelytitkai című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Füzi László

(Napkút Kiadó)

 

13.00–14.00

Könyvtáros Klub

 

A CERKABELLA Könyvkiadó bemutatkozása és könyvbemutatói

Válogatós – óvodás versek kalendáriuma

Toppantós – legkisebbek mondókás- és verseskönyve

Dzsungeldzsem – szórakoztató mesegyűjtemény

Előadó: Lovász Andrea

 

13.00–13.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE
Gasztronómiai kalandozások a régi Prágában
Petr Stančík Múmiamalom című misztikus-gasztro-pornográf thrillerének bemutatója
Résztvevők: a szerző, valamint Hanzelik Gábor műfordító és Németh Attila szerkesztő
Moderátor: Katona Csaba (sör)történész
(Metropolis Media és Cseh Centrum)

 

13.00–14.00

B5 stand

 

Fiatal román költők

A Kétezres Nemzedékkortárs román költészet című versantológia bemutatója

Résztvevők: Mihók Tamás fordító és Balázs F. Attila költő

Moderátor: Nagy Lajos.
(Román Kulturális Minisztérium)

 

13.00–14.00

G9 stand

 

Törzs

Jónás Tamással Ott Anna beszélget

(Líracsúcs)

 

13.30–14.00

Gyerek-

(b)irodalom

Kicsi Mimi barátai

Tamás Zsuzsa mesél, Horváth Ildi rajzol a gyerekekkel. A program után dedikálás a Naphegy Kiadó standjánál.

(Naphegy Kiadó)

 

14.00–15.00

Osztovits Levente terem

Első kézből az első világháborúról – emlékezés, emlékeztetés, aktualitás!

Író-olvasó találkozó Manfried Rauchensteiner osztrák professzorral, a Der Erste Weltkrieg und das Ende der Habsburgermonarchie 1914–1918 című, 2013-ban német nyelven megjelent könyvének magyar nyelven történő kiadása alkalmából

Moderátor: dr. Isaszegi János, a Zrínyi Kiadó vezetője

(Zrínyi Kiadó)

 

14.00–15.00

Szabó Magda terem

 

Király István Napló 1956–1989 című könyvének bemutatója

Résztvevők: György Péter és Katona Ferenc

Moderátor: Király Júlia

(Magvető Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Márai Sándor terem

Csunderlik Péter Radikálisok, szabadgondolkodók, ateisták – A Galilei Kör története című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Pók Attila, Konok Péter és Földes György

(Napvilág Kiadó)

 

14.00–15.00

Hess András terem

 

Korok, világok, hangulatok”

Benyák Zoltán és Bíró Szabolcs jubileumi könyvturnéjának budapesti állomásán az íróbarátok az elmúlt tíz évükről, könyveikről, írói hitvallásukról, irodalmi kalandozásaikról, sikereikről és kudarcaikról, jellegzetes történeteikről beszélgetnek.

Moderátor: Zirig Árpád újságíró

(Athenaeum Kiadó)

 

14.00–15.00

Kner Imre terem

REPOSZT. Klasszikus költőink és szlemmerek? Hogy kerül a csizma az asztalra?
A Móra Kiadó új sorozatának bemutatója

Résztvevők: Kemény Zsófia, Pion István, Gábor Tamás Indiana és Szálinger Balázs

(Móra Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Könyvtáros Klub

 

Könyvtárostanárok Egyesülete

IFLA Iskolai könyvtári útmutató magyar nyelvű kiadása

Moderátor: Simon Krisztina

 

14.00–14.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Dzsihád, avagy a Nyugat öngyilkossága

Paweł Lisicki könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora

(Rézbong Kiadó és Lengyel Intézet)

 

14.00–15.00

B5 stand

 

A Csend, béke, perverziók, hepiend – Fiatal romániai magyar költők antológiája című kötet bemutatója

Résztvevő: Kali Ágnes költő

Moderátor: Nagy Lajos

(Román Kulturális Minisztérium)

 

14.00–15.00

B70 stand

Jon J. Muth: Zen üzenetek

Résztvevők: Molnár Krisztina Rita és Enner Patrícia (Betűtészta Kiadó)

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

14.00–15.00

G9 stand

 

Bognár Péter: A fényes rend, Halasi Zoltán: Bella Italia

A szerzőkkel Ott Anna beszélget

(Líracsúcs)

 

14.30–15.30

Gyerek-

(b)irodalom

Kerekítő manó bandája: zenés-bábos tavaszi meseelőadás óvodásoknak

Aki a földön tart és gyökereket ver: Gyulai Csaba az ütőhangszereivel; aki szárnyakat ad: Nemes Janó a fúvós hangszereivel; aki közel hozza, elbábozza és elénekli: Kovács Judit.

(Móra Könyvkiadó)

 

15.00–16.00

Osztovits Levente terem

 

Erlend Loe Doppler hazatér – avagy a világ vége, ahogyan ismertük című kötetének és Doppler című hangoskönyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Karafiáth Orsolya, Rudolf Péter és Lőrincz Balázs Bendegúz

(Scolar Kiadó)

 

15.00–16.00 Supka Géza terem

Szép új világ? Tudományos és technológiai fejlődés, állatkísérletek, etika és jövőkutatás. Az évtized legnagyobb finn könyvsikere, Jussi Valtonen Nem tudják, mit cselekszenek című Finlandia-díjas regényének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Csányi Vilmos és Patat Bence fordító

Moderátor: Gaborják Ádám

(Cser Kiadó és Finnagora)

 

15.00–17.00

Szabó Magda terem

A Hírszerzés – A titoktól a politikai döntésekig című könyv bemutatója

Résztvevők: Mark Lowenthal és Siklósi Péter

Moderátor: Baranyi Tamás Péter

(Antall József Tudásközpont)

 

15.00–16.00 Márai Sándor terem

Anna Pasternak Lara – Dr. Zsivágó eltitkolt szerelme című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Kőrössi P. József

(Noran Libro Kiadó)

 

15.00–16.00

Hess András terem

Éld át és értsd meg a terápiát!

Böhönyey Márta – Tóth Melinda Mira – Így váltsd meg a világod! című könyvének bemutatója

(Expert Books Kiadó)

 

15.00–16.00

Kner Imre terem

Nincs már tabu – nem a csillagainkban a hiba – betegségről, magányról, halálról is beszéljünk a fiatalokkal!

Kerekasztal-beszélgetés a gyerekhospice-ről, ifjúsági irodalomról az Ahol a barátom, ott az otthonom című könyv kapcsán

Résztvevők: Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértő és Csapody Kinga főszerkesztő

Moderátor: Ruff Orsolya

(Menő Könyvek)

 

15.00–16.00

Könyvtáros Klub

Kölcsey Ferenc Olvasókör

Könyv – Kultúra – Közösségi élet

Olvasókörök két évszázada Magyarországon

Megnyitó: Deák György társelnök (Olvasókörök Szövetsége)

Kölcsey Ferenc és a reformkori olvasókörök

Előadó: dr. Gazda István tudománytörténész

Olvasókörök a két világháború között

Előadó: Barátné dr. habil. Hajdu Ágnes tanszékvezető egyetemi docens

Olvasókörök a 2. világháború utáni időszakban

Előadó: dr. Szóró Ilona, KELLO tankönyvreferens

A Kölcsey Ferenc Olvasókör 25 éve

Előadó: dr. Nemes Erzsébet ny. főigazgató (KSH Könyvtár)

Moderátor: Haszonné Kiss Katalin, FSZEK régióigazgató

 

15.00–15.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

TOXO

Ivana Dobrakovová novelláskötetének bemutatója

Részvevők: a szerző, valamint Tóth Krisztina író és György Norbert műfordító

Moderátor: Hidas Judit író

(Noran Libro és LIC)

 

15.00–16.00

B70 stand

 

 

Carl Frode Tiller: Bekerítés 3.

Előadó: Dobos Éva

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

15.00–16.00

G9 stand

Szegény kisgyermekek?

Mi az ideális ideje egy első kötetnek? Törvényszerű-e, hogy egy költői indulás a gyerekkor vidékének feltérképezésével induljon? A Független Mentorhálózat képviselői a kötet előttiek verseiről is beszélnek.

Résztvevők: Zilahi Anna, Ferencz Mónika és Láng Orsolya

A beszélgetést vezeti: Babiczky Tibor
(Líracsúcs)

 

15.00–19.00

G9 stand

 

Szív küldi – Küldj képeslapot az InstaVerssel!

Úgy érzed, nem tudod kifejezni szerelmed, barátod vagy a szüleid iránti érzéseidet? Érezted már úgy, amikor egy verset olvastál, mintha a te gondolataidból írták volna? Gyere el standunkra, és küldd el kortárs szerzők verseit az ismerőseidnek! Klasszikus képeslapjainkon elfér személyes üzeneted is, a feladással sem kell bajlódnod, majd mi intézzük! Üzenj és oszd meg a kortárs magyar irodalmat – egyszerre!

(Líracsúcs és József Attila Kör)

 

15.30–16.00

Gyerek-

(b)irodalom

Füge Maléna, Pásztor Luca és Bodza Janó naplójából olvas fel a Kréta-rajz szerzője, Molnár Krisztina Rita. Közben nyomdázz Simonyi Cili illusztrátorral!

A program után dedikálás a Naphegy Kiadó standjánál

(Naphegy)

 

16.00–17.00

Osztovits Levente terem

 

Zelei Miklós A kettézárt falu című dokumentumregényének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Ambrus Lajos író, szerkesztő, Brenzovics László, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke, az ukrán parlament képviselője, Tóth István nyugalmazott főkonzul és Horváth Bence szerkesztő

(Kortárs Kiadó)

 

16.00–17.00

Supka Géza terem

 

Francesco Caringella Dieci minuti per uccidere című könyvének bemutatója a szerző részvételével

(Olasz Kultúrintézet)

 

16.00–17.00

Lázár Ervin terem

A túlélő árnyéka. Az El Kazovszkij-élet/mű című kiállítás katalógusának bemutatója

Résztvevők: Alföldi Róbert, Rényi András, Siklós Péter és Szilágyi Ákos

(Park Könyvkiadó)

 

16.00–17.00

Márai Sándor terem

David Szalay Minden, ami férfi című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Kiss Gábor fordító

(Kossuth Kiadó)

 

16.00–17.00

Hess András terem

Szendi Gábor Szárnyakat adni – kitartó és kiváló gyerekek nevelése című, legújabb könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Szabó Manuéla

(Jaffa Kiadó)

 

16.00–17.00

Kner Imre terem

Petőcz András Óbudai mágusképző című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Lovász Andrea

(Napkút Kiadó)

 

16.00–17.00

Könyvtáros Klub

Közkönyvtári Egylet

"Léleklapozgatás a könyvtárban" – biblioterápiás foglalkozás

Előadó: Sóron Ildikó biblioterapeuta

Moderátor: Kiss Katalin

 

16.00–16.30

Gyerek- (b)irodalom

A sárkány, aki nem akart aludni – bábelőadás

Sárkányfi nem akart aludni. Ki látott már ilyet?! A kis gézengúz nyakába veszi az erdőt és egy találkozik jópár érdekes állattal. Bíró Szabolcs főhőse olyan, mint a kisovisok, kíváncsi, nyughatatlan és nagyon édes. A Bilimbó háza óvónénijei pedig bábokkal mesélik el Sárkányfi történetét.

(Manó Könyvek)

 

16.00–16.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

A Vaják klasszikus hősök nélküli világa

Andrzej Sapkowski Fecske-torony című könyvének, a Vaják-ciklus hatodik kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Kellermann Viktória műfordító

A kötetből részleteket olvas fel Róbert Gábor színművész

(PlayON és Lengyel Intézet)

 

16.00–17.00

B5 stand

Claudiu M. Florian Játszadozások kora – Erdélyi gyerekkorom regénye című könyvének bemutató beszélgetése dedikálással

Résztvevők: a szerző és Koszta Gabriella fordító

Moderátor: Csordás Gábor

(Vince Kiadó)

 

16.00–17.00

G9 stand

 

Mi lett hova?

Verses délután Varró Dániellel

(Líracsúcs)

 

16.30–17.00

Gyerek- (b)irodalom

Gilad Sofer A lovag, a hercegnő és a rettenetes sárkány című könyve alapján készült rajzos mesejáték Baronits Gábor színművész és Kun Fruzsina illusztrátor, képzőművész előadásában

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége)

17.00–20.00

Osztovits Levente terem

A világhír küszöbén. Astrid Lindgren Háborús napló című kötetének bemutatója, egybekötve az íróról készült Astrid című dokumentumfilm magyarországi ősbemutatójával

A programot megnyitja Niclas Trouvé, Svédország nagykövete. A könyvet Holländer Judit fordító és Dóka Péter szerkesztő mutatja be.

(Móra Könyvkiadó)

 

17.00–18.00

Supka Géza terem

 

Pál Dániel Levente Az Úr Nyolcadik Kerülete című könyvének bemutatója felolvasószínházzal

Résztvevők: a szerző, valamint Kovács Vanda, Őze Áron és Nagy Koppány Zsolt

(Athenaeum Kiadó)

 

17.00–18.00

Lázár Ervin terem

Tisza Kata Akik nem sírnak rendesen című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Babiczky Tibor, Láng Annamária és Ef Zámbó István

(Scolar Kiadó)

 

17.00–18.00

Szabó Magda terem

 

Mitől képző a Könyvmolyképző? Miért szeretik sokan a kiadó könyveit? Hogyan „születik” a jó olvasó? Titkok, történetek, kiadói kulisszatitkok

Résztvevők: Katona Ildikó és Varga Beáta, valamint a Könyvmolyképző olvasói

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

17.00–18.00

Márai Sándor terem

Gyarmati Andrea Hányattatásaim című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Endrei Judit

(Saxum Kiadó)

 

17.00–18.00

Hess András terem

A Madal Bal Könyvkiadó bemutatkozása – Chinmoy Kumar Ghose versei, spirituális meséi és történetei

Résztvevők: a kiadó munkatársai

(Madal Bal Kiadó)

 

17.00–18.00

Kner Imre terem

Bauer Barbara A leggazdagabb árva című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Szabó Manuéla

(Jaffa Kiadó)

 

17.00–17.30

Gyerek-

(b)irodalom

A természet világa a Tudás enciklopédiájából

A tudáshoz segít Kovács Gergely biológus, a Farkaskölyök Egyesület és a Tudás enciklopédiája

(HVG Könyvek Junior)

 

17.00–17.30

Könyvtáros Klub

 

A Kláris Kiadó és Művészeti Műhely bemutatkozása és könyvbemutatója

MOTTÓ: „A szülő és a pedagógus egész lényével nevel - minden nevelés önnevelés. A gyermek szellemi lény, akit a magával hozott képességeinek a kibontakoztatásában kell segítenünk.”

Előadó: Lendvay Miklós

 

17.00–17.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Visegrád női szemmel

Résztvevő írók: Lidia Amejko, Ivana Dobrakovová és Svetlana Žuchová

Résztvevő műfordítók: György Norbert, Pálfalvi Lajos és Pénzes Tímea
Sorozatszerkesztő: Karádi Éva
Moderátor: Kőrössi P. József

(Noran Libro, LIC, Szlovák Intézet és Lengyel Intézet)

 

17.00–18.00

B5 stand

 

Horia Ursu Bécs ostroma című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Demény Péter irodalomkritikus és Kőrössi P. József kiadóvezető

Moderátor: Nagy Lajos

(Noran Libro és Román Kulturális Minisztérium)

 

17.00–18.00

G9 stand

 

Hogyan működik a világadapter?

Büszkék vagyunk rá, ha a magyar irodalmat külföldön is olvassák – de mi vajon hogyan olvasunk külföldi irodalmat?

Résztvevők: Krusovszky Dénes és Váradi Péter

A beszélgetést vezeti: Orzóy Ágnes

(Líracsúcs)

 

17.30–18.15

Gyerek-

(b)irodalom

Az Utazz bálnabusszal! című könyv bemutatója

Az egérmérnökök nem pihennek, nincs olyan komplex feladat, amire tervezőasztalukon ne lenne ott a megoldás. Máray Mariann böngészőjének interaktív bemutatója az illusztrátor és a könyv szövegírója, Dániel András részvételével.

(Két Egér Könyvek)

 

17.30–18.30

Könyvtáros Klub

 

MKE Tudományos és Szakkönyvtári Szekció

Könyvtár és Pszichológia – Pszichológia és Könyvtár

Megnyitja: Oriold Károly, az Oriold és Társai Könyvkiadó ügyvezető igazgatója

A Fukushima (3.11)– Maradjunk vagy menjünk? és a Létezik-e jó halál? című könyvek bemutatója.

Előadók: Popovics Péter, Kuragane Kei és Hegedűs Katalin szerzők

Moderátor: Giczi András Béla

 

18.00–19.00

Supka Géza terem

Háy János Az öregtó felé című könyvének bemutatója koncerttel

Résztvevők: a szerző, valamint Barna Imre, Juhász Gábor és Mogyoró Kornél

(Európa Könyvkiadó)

 

18.00–19.00

Lázár Ervin terem

Száraz Miklós György Az álomvadász című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Koronczay Lilla

(Scolar Kiadó)

 

18.00–19.00

Márai Sándor terem

Elfriede Jelinek Téli utazás című könyvének bemutatója

Halasi Zoltán költő, író, a kötet fordítója beszélget dr. Theresa Kovacs-csal, az Elfriede Jelinek Kutatóközpont tudományos munkatársával.

(L’Harmattan Könyvkiadó)

 

18.00–20.00

Szabó Magda terem

Műfordítói eszmecsere és a Jeromos oroszlánja-díj átadása

Közreműködő műfordítók: Hetényi Zsuzsa, Imrei Andrea, Kiss Kornélia, Lukács Laura, Mesterházi Mónika, Molnár Krisztina Rita, Nádasdy Ádám, Orbán István, Pánczél Éva, Tax Ágnes és Vihar Judit

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

18.00–18.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Hétköznapi különcségek

Ignacy Karpowicz Szálkák című könyvének bemutatója

Résztvevő: a szerző, valamint Szekeres Dóra, a Litera irodalmi portál szerkesztője

A kötetből részleteket olvas fel Csizmadia Gergely színművész
(Typotex és Lengyel Intézet)

 

18.00–19.00

G9 stand

 

42

Peer Krisztiánnal Valuska László beszélget

(Líracsúcs)

 

19.00–19.45

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Buko és Forel maratoni futása

Maroš Krajňak Entrópia című regényének bemutatója

Résztvevők: Demény Péter irodalomkritikus és Radoslav Passia irodalomtörténész

Moderátor: Gálfalvi Ágnes

(Lector Kiadó, LIC és Szlovák Intézet)

 

 

Április 22., szombat

Szabadtéri színpadon és a parkban zajló programok

 

10.00–

B épület melletti füves terület

LOL-piknik – Tavaszi bizsergés

Találkozzunk a B épület előtti zöld területen. Keressétek a LOL-zászlót!

(Móra Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Külső pódium

a B épület mellett

Társadalmi és politikai kérdések a képzelet világaiban. A Fantasztikus világok című politológiai antológia könyvbemutató műsora

Résztvevők: Tóth Csaba, Ceglédi Zoltán, Filippov Gábor, Földi Bence, Hoffman István, Kisteleki Károly, Lovász Dorottya, Muchichka László, Oroszlány Balázs, Sík Endre, Szabó Zoltán Ádám, Török Gábor, Zotter Judit és Zsótér Indi Dániel

Moderátor: Mészáros Antónia

(Athenaeum Kiadó)

 

16.00–17.00

Külső pódium

a B épület mellett

Felhőmesék és óriásbuborék show

Mesél: Tóth Krisztina

(Magvető)

 

 

16.00–17.00

Főzdebusz mellett

a parkban

 

Kötetlen író-olvasó találkozó a Főnix Könyvműhely szerzőivel

Résztvevők: Vivien Hollovay, Riley E. Raines, A. M. Aranth, Holden Rose, Szilágyi Zoltán, Patrick J. Morrison és Szélesi Sándor

 

Április 22., szombat

Standokon zajló dedikálások

 

10.00–11.00

B31 stand

Gálla Edit dedikálja Egy másik életben című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

10.00–11.00

D2 stand

 

On Sai dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

10.00–11.00

D21 stand

 

Berg Judit és Agócs Írisz dedikálnak

(Pagony Kiadó)

 

10.00–11.00

K4 stand

 

Dallos Szilvia dedikál

(Nap Kiadó)

 

 

10.00–12.00

K7 stand (rossz idő esetén B51)

 

Szaszkó Gabriella dedikálja Maradj velem című regényét

(Maxim Könyvkiadó)

11.00–13.00

Dedikálóstand

B épület bejárata és a B1 stand között

 

Orhan Pamuk dedikál

(Helikon Kiadó)

11.00–12.00

B14 stand

 

Rubin Eszter Barhesz és Bagel című könyveit dedikálja

(Athenaeum Kiadó)

11.00–12.00

B22 stand

Bede Béla dedikál

(Corvina Kiadó)

 

11.00–12.00

B22 stand

Szilasi László dedikál

(Magvető Kiadó)

 

11.00–12.00

B23 stand

Gödrösi Ádám dedikál

(Jaffa Kiadó)

 

11.00–12.00

B28 stand

 

Demi Kirschner, Okváth Anna és Róbert Katalin dedikálnak

(Könyvmolyképző Kiadó)

11.00–12.00

B31 stand

Virt László dedikálja Mindszenty és alternatívái című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

11.00–12.00

B60 stand

 

Villax Richárd dedikálja Fanyűvők (Nemzeti Jeti) című kötetét

(Ad Librum)

 

11.00–12.00

B69 stand

 

Margittai Gábor dedikál

(Scolar Kiadó)

11.00–12.00

D2 stand

 

Böszörményi Gyula dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

11.00–12.00

D15 stand

Holden Rose dedikál

(Főnix Könyvműhely)

 

11.00–12.00

D21 stand

Vadadi Adrien, Kőszeghy Csilla és Igor Lazin dedikálnak

(Pagony Kiadó)

 

11.00–12.00

K4 stand

 

Udvaros Béla dedikál

(Nap Kiadó)

11.00–12.00

K17 stand

Nagy Dia gyerekfoglalkozást tart

(Scolar Kiadó)

 

12.00–13.00

B18 stand

Korpa Tamás dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

12.00–13.00

B20 stand

Boualem Sansal dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

12.00–13.00

B22 stand

Olivier Bourdeaut és Takács Zsuzsa dedikálnak

(Magvető Kiadó)

 

12.00–13.00

B28 stand

On Sai dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

12.00–13.00

B31 stand

Hász Erzsébet dedikálja Megértés, értelmezés, alkalmazás című kötetét, valamint Hász Erzsébet dedikálja a Stációk című kötetet

(Napkút Kiadó)

 

12.00–13.00

D21 stand

 

Gévai Csilla, Baranyai András, Igaz Dóra és Horváth Ildi dedikálnak

(Pagony Kiadó)

 

12.00–13.00

K4 stand

 

Juhász Előd dedikál

(Nap Kiadó)

12.30–13.30

B14 stand

 

Izsó Zita és Bach Máté dedikálnak

(Athenaeum Kiadó)

13.00–14.00

B18 stand

 

Kötter Tamás dedikál

(Kalligram Kiadó)

13.00–14.00

B21 stand

Verebes Krisztina Az én Mágusom, Verebes József című könyvét, Lakat T. Károly, Göröcs János és Dénes Tamás pedig a Titi – Megyeri mesék Göröcs János misztikus mérkőzéseiről című könyvet dedikálják

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

 

13.00–14.00

B22 stand

Darvasi László dedikál

(Magvető Kiadó)

 

13.00–14.00

B28 stand

 

Spirit Bliss dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

13.00–14.00

B31 stand

Mila Pavicevic dedikálja Jégkislány és más mesék című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

13.00–14.00

B60 stand

 

K. Grein és A. Decker dedikálja A Szektor krónikái – Felbukkanás című kötetét

(Ad Librum)

 

13.00–14.00

B67 stand

Manfred Rauchensteiner dedikálja Az első világháború és a Habsburg Monarchia bukása című kötetét

(Zrínyi Kiadó)

 

13.00–14.00

B69 stand

 

Ferencz Móni és Báthori Csaba dedikálnak

(Scolar Kiadó)

 

13.00–14.00

D15 stand

Bíró Szabolcs dedikál

(Főnix Könyvműhely)

 

13.00–14.00

D21 stand

 

Kertész Erzsi és Bernát Barbara dedikálnak

(Pagony Kiadó)

 

13.00–14.00

D27 stand

 

Margit Auer dedikálja Mágikus állatok iskolája című kötetét

(Babilon Kiadó)

13.00–14.00

D30 stand

 

Győri Bori és Szamarasz Vera Zoé szerzők és Dániel András illusztrátor dedikálják Nézd, ez én vagyok című könyvüket

(Csimota Kiadó)

 

13.00–14.00

K4 stand

 

Sárosi Bálint dedikál

(Nap Kiadó)

13.00–17.00

K7 stand (rossz idő esetén B51)

 

Szaszkó Gabriella dedikálja Maradj velem című regényét

(Maxim Könyvkiadó)

13.00–14.00

K12 stand

Bikafalvi Máthé László Zoltán dedikálja Az ötórai nő és a vén kéjenc című kötetet

(Könyvklub Kft.)

 

14.00–15.00

B1 stand

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Petr Stančík (Csehország) dedikál

(Cseh Centrum)

 

14.00–15.00

B14 stand

 

Wisinger István dedikálja Nobel-díjas kém című könyvét

(Athenaeum Kiadó)

 

14.00–14.30

B20 stand

 

Szöllősi Mátyás dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

B18 stand

 

Balla Zsófia dedikál

(Kalligram Kiadó)

14.00–15.00

B21 stand

Bolgár György Ingmar és Woody és a Lökhajtásos Katica című könyveit, Falus András pedig az általa szerkesztett Zene és egészség című könyvet dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

14.00–15.00

B22 stand

Léner Péter dedikál

(Corvina Kiadó)

 

14.00–15.00

B22 stand

Grecsó Krisztián dedikál

(Magvető Kiadó)

 

14.00–15.00

B28 stand

 

Helena Silence és Kemese Fanni dedikálnak

(Könyvmolyképző Kiadó)

14.00–15.00

B31 stand

 

Kurcz Ádám dedikálja Gion Nándor művei és műhelytitkai című kötetét

(Napkút Kiadó)

14.00–15.00

B36 stand

Farkas Attila Márton és Puzsér Róbert dedikálják Apu azért iszik, mert te sírsz című kötetüket

(Holnap Kiadó)

 

14.00–16.00

B55 stand

Farkasné Gondos Krisztina és Barabás Miklós Társadalombiztosítási és bérügyi kalauz 2017 című könyvüket dedikálják

(Ab Ovo Kiadó)

 

14.00–15.00

B60 stand

 

Csüllög Ferenc dedikálja Világfa című kötetét

(Ad Librum)

 

14.00–15.00

B69 stand

Gerlóczy Márton és Haklik Norbert dedikálnak

(Scolar Kiadó)

 

14.00–15.00

D2 stand

 

Cselenyák Imre dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

14.00–15.00

D12 stand

 

Egri Mónika illusztrátor dedikálja Fésűs Éva Az ötpettyes katica című mesekönyvét

(Arcus Kiadó)

 

14.00–15.00

D15 stand

Vivien Holloway dedikál

(Főnix Könyvműhely)

 

14.00–15.00

D26 stand

 

Nógrádi Gábor dedikálja ifjúsági regényeit

(Móra Kiadó)

14.00–15.00

D26 stand

 

Marék Veronika dedikálja képes- és mesekönyveit

(Móra Kiadó)

14.00–15.00

K2 stand

Mezey Katalin dedikálja Levelek haza című kötetét és korábbi köteteit

(Magyar Napló Kiadó)

 

14.00–15.00

K12 stand

Koppány Enikő dedikálja Emma könyve című kötetét

(Könyvklub Kft.)

 

14.00–15.00

K15 stand

 

Kocsis Nagy Noémi dedikálja Macskapárduc című kötetét

(Publio)

 

14.00–15.00

K16 stand

Afonso Cruz dedikálja Virágok című könyvét

(Typotex Kiadó)

 

14.45–15.30

D15 stand

Riley E. Raines dedikál

(Főnix Könyvműhely)

 

15.00–16.00

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Paweł Lisicki (Lengyelország) dedikál

(Lengyel Intézet)

 

15.00–16.00

B14 stand

 

Bíró Szabolcs és Benyák Zoltán dedikálnak

(Athenaeum)

 

15.00–16.00

B17 stand

 

Papp Dóra dedikál

(Ciceró)

 

15.00–16.00

B18 stand

 

Németh Gábor dedikál

(Kalligram Kiadó)

15.00–16.00

B20 stand

Konok Péter dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

15.00–16.00

B21 stand

Bálint György Minden héten szüret és Emlékfoszlányok című könyveit, Paul Lendvai pedig Új honfoglalás című könyvét dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

15.00–16.00

B22 stand

 

Fesztbaum Béla dedikál

(Corvina Kiadó)

15.00–16.00

B22 stand

Garaczi László dedikál

(Magvető Kiadó)

 

15.00–16.00

B28 stand

Böszörményi Gyula dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

15.00–16.00

B31 stand

Szepesi Dóra Pirosmadár című könyvét, Baley Endre pedig Föld-lengés és Létszonettkoszorú című köteteit dedikálja

(Napkút Kiadó)

 

15.00–16.00

B69 stand

 

Méhes Károly dedikál

(Scolar Kiadó)

 

15.00–16.00

D12 stand

Laik Eszter és Misik-Nagy Rita szerzők és Bogár Ágnes grafikus dedikálják Elmés lelemények, magyarok, akik lendítettek a világ kerekén című verseskötét

(Arcus Kiadó)

 

15.30–16.00

D15 stand

A. M. Aranth dedikál

(Főnix Könyvműhely)

 

15.00–16.00

D26 stand

Kemény Zsófia és Gábor Tamás Indiana dedikálnak

(Móra Kiadó)

 

15.00–16.00

D30 stand

 

Lássatok Csodát! A Göröngyös Úti Iskola sorozat legújabb kötetét dedikálja

Kertész Erzsi, a sorozat írója és Metzing Eszter, a sorozat illusztrátora

(Cerkabella Kiadó)

 

15.00–16.00

Külső pódium mellett, a parkban

 

Tóth Csaba, Ceglédi Zoltán, Filippov Gábor, Földi Bence, Hoffman István, Kisteleki Károly, Lovász Dorottya, Muchichka László, Oroszlány Balázs, Pintér Bence, Sík Endre, Szabó Zoltán Ádám, Török Gábor, Zotter Judit, Zsótér Indi Dániel dedikálnak

(Athenaeum)

 

15.30–16.00

D26 stand

Kovács Judit és Kállai-Nagy Krisztina dedikálják a Kerekítő sorozat köteteit

(Móra Kiadó)

 

15.00–16.00

K2 stand

Ferdinandi György dedikálja Fekete karácsony című kötetét és korábbi köteteit

(Magyar Napló Kiadó)

 

15.00–16.00

K10 stand

 

Szele György dedikál

(Kiskapu Kiadó)

15.00–16.00

K11 stand

 

Tóbiás Áron dedikálja Megmentett hangszalagok és a „…nőttön nő tiszta fénye” című könyveit

(Kortárs Kiadó)

 

15.00–16.00

K12 stand

Faragó Annamária dedikálja a Háború és lélek című kötetet

(Könyvklub Kft.)

 

15.00–16.00

K17 stand

 

Kácsor Zoltán dedikál

(Scolar Kiadó)

 

16.00–17.00

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Ivana Dobrakovová (Szlovákia) dedikál

(Szlovák Intézet)

 

16.00–17.00

B17 stand

 

Szabó Tünde dedikál

(Ciceró)

 

16.00–17.00

B18 stand

 

Kerékgyártó István dedikál

(Kalligram Kiadó)

16.00–17.00

B20 stand

 

Fabricius Gábor dedikál

(Európa Könyvkiadó)

16.00–17.00

B21 stand

 

Anna Pasternak Lara – Doktor Zsivago eltitkolt szerelme című könyvét, Végel László pedig Egy makró emlékiratai és az Exterritórium című könyveit dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

16.00–17.00

B22 stand

Spiró György dedikál

(Magvető Kiadó)

 

16.00–17.00

B23 stand

Jakupcsek Gabriella és Bódi Attila dedikál

(Jaffa Kiadó)

 

16.00–17.00

B28 stand

 

Lylia Bloom dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

16.00–17.00

B31 stand

Bíró József dedikálja Alighanem című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

16.00–17.00

B55 stand

Komoróczy Géza Holocaust című könyvét dedikálja

(Ab Ovo Kiadó)

16.00–17.00

B60 stand

 

Horváth Márk és Lovász Ádám dedikálják A megsemmisülés című kötetüket

(Ad Librum)

16.00–17.00

B69 stand

 

Erlend Loe dedikál

(Scolar Kiadó)

 

16.00–17.00

D2 stand

 

Kántor Kata dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó))

 

16.00–16.30

D15 stand

Szélesi Sándor dedikál

(Főnix Könyvműhely)

 

16.00–17.00

K2 stand

 

Oberczián Géza dedikálja Nógrádgárdonyi napló című kötetét

(Magyar Napló Kiadó)

16.00–17.00

K2 stand

 

Mednyánszky Miklós dedikálja A Mednyánszky család című kötetét

(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

16.00–17.00

K11 stand

 

Lipcsey Emőke dedikálja A vadnyúl bukfencet vet című könyvét

(Kortárs Kiadó)

 

16.00–17.00

K12 stand

 

Agócs Károly dedikálja A fekete kristálygömb című kötetét

(Könyvklub Kft.)

16.30–17.30

D18 stand

 

Bíró Szabolcs és Korsós Szabina dedikálja A sárkány, aki nem akart aludni című mesekönyvét

(Manó Könyvek)

 

17.00–18.00

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Andrzej Sapkowski (Lengyelország) dedikál

(Lengyel Intézet)

 

17.00–18.00

B14 stand

 

Szurovecz Kitti dedikál

(Athenaeum Kiadó)

 

17.00–18.00

B18 stand

 

Kürti László dedikál

(Kalligram Kiadó)

17.00–18.00

B20 stand

Bérczes László dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

17.00–18.00

B21 stand

David Szalay Minden, ami férfi című könyvét, Fűszeres Eszter pedig Családi receptek című könyvét dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

17.00–18.00

Külső pódium mellett, a parkban

 

Tóth Krisztina dedikál

(Magvető Kiadó)

 

17.00–18.00

B23 stand

Szendi Gábor, Mezei Elmira és Posta Renáta dedikálnak

(Jaffa Kiadó)

 

17.00–18.00

B31 stand

Petőcz András dedikálja Óbudai mágusképző című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

17.00–18.00

B55 stand

Császár László és Szurcsik József Nyolckéznyolcláb című könyvüket dedikálják

(Ab Ovo Kiadó)

17.00–18.00

B60 stand

 

Krencz Nóra dedikálja Megszámlálhatatlan című kötetét

(Ad Librum)

 

17.00–18.00

K2 stand

 

Marosi Gyula dedikálja Generalisszimusz az Akácfa utcában című kötetét

(Magyar Napló)

 

17.00–18.00

K4 stand

 

Szörényi László dedikál

(Nap Kiadó)

 

17.00–18.00

K11 stand

 

Zelei Miklós dedikálja A kettézárt falu című kötetét

(Kortárs Kiadó)

 

17.00–18.00

K15 stand

 

Benedek László dedikálja Samu és Dani kalandjai című kötetét

(Publio)

 

17.30–18.30

B19 stand

 

Homonnay Gergely dedikálja Puszi, Erzsi című kötetét

(Libri Kiadó)

 

18.00–19.00

Supka Géza terem mellett

 

Pál Dániel Levente dedikálja Az Úr nyolcadik kerülete című könyvét

(Athenaeum Kiadó)

18.00–19.00

B21 stand

Hegyi Gyula Gyilkosság a templomlépcsőn című könyvét dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

18.00–19.00

B22 stand

Kiss Tibor Noé és Szaniszló Judit dedikálnak

(Magvető Kiadó)

 

18.00–19.00

B23 stand

Soma Mamagésa dedikál

(Jaffa Kiadó)

 

18.00–19.00

B28 stand

Réti László dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

18.00–19.00

B31 stand

Szajbély Anna Nem kérek tőletek készített koporsót… című kötetét, Farkas Balázs pedig Ismétlés című kötetét dedikálja

(Napkút Kiadó)

 

18.00–19.00

B55 stand

Bánki György A legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról című könyvét dedikálja

(Ab Ovo Kiadó)

 

18.00–19.00

D2 stand

Deme László dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

18.00–19.00

B69 stand

Tisza Kata dedikál

(Scolar Kiadó)

 

18.00-19.00

K16 stand

Ignacy Karpowicz (Lengyelország) dedikál

(Lengyel Intézet és Typotex)

 

19.00–20.00

B20 stand

Háy János dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

19.00–20.00

B28 stand

 

Rácz-Stefán Tibor dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

19.00–20.00

B69 stand

 

Száraz Miklós György dedikál

(Scolar Kiadó)

 

 https://i2.wp.com/librarius.hu/wp-content/uploads/2015/04/konyvfesztival.jpg?fit=600%2C400&ssl=1

Április 23. vasárnap

Termekben és standokon zajló programok

 

A könyvfesztivál területén, rendezvény nyitvatartási ideje alatt folyamatosan

Kincskeresés

Könyvgyűjtő akció a József Attila Kör szervezésében

Találd meg a Könyvfesztivál területén elhelyezett könyveket! A fesztivál ideje alatt mindennap könyveket rejtünk el, neked nincs más dolgod, mint rálelni a kincsekre! Ha megtaláltad, kezdj el olvasni, lőj egy fotót, és küldd el nekünk!

(Líracsúcs és József Attila Kör)

 

10.00–11.00

Szabó Magda terem

 

Új felfedezések a Szent Koronáról és a magyar koronázásokról

Résztvevők: prof. dr. Pálffy Géza történész, a Szent Korona Kutatócsoport vezetője és Katona Csaba történész

(MTA BTK Történettudományi Intézet)

 

10.00–19.00

Gyerek-

(b)irodalom

 

Gyere és játssz velünk!

Játékok, színezők, interaktív foglalkozások, lufihajtogatás, arcfestés

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége

10.00–19.00

D24 stand

Augmentált valóság (AR) a BOOKR Kids nyuszijával

(BookR Kids)

10.00–11.00

Gyerek-

(b)irodalom

A Pagony Kiadó mesedélelőttje
Dániel András A kuflik és a mohamanyi, valamint És most elmesélem, hogyan lifteztem, és Harcos Bálint–Cristina Quiles Szofi lufija című könyveinek bemutatója

(Pagony Kiadó)

 

10.30–11.30

Osztovits Levente terem

Testvérekről, nem csak szülőknek – A testvérviszonyok hatásai a gyermek- és felnőttkorban

Résztvevők: L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus

(HVG Kiadó)

 

10.30–11.30

Márai Sándor terem

Dalok és krónikák. Beszélgetés Bob Dylanről

Résztvevők: Barna Imre, Müller Péter Sziámi és Barna Margit

(Európa Könyvkiadó)

 

11.00–11.30

Gyerek- (b)irodalom

Dombontúli mesék

Lackfi János mesél és játszik a gyerekekkel. A program után 11.30-tól dedikálás a Kossuth Kiadó standjánál

(Kossuth Kiadó)

 

11.00–11.30

Gyerek-

(b)irodalom

 

Kiterjesztett valóság a BOOKR Kids nyuszijával – a színpadon

(BOOKR Kids)

 

11.00–11.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE
Képek az orosz vallásosság kultúrtörténetéből
Martin C. Putna könyvének bemutatója
Résztvevők: a szerző

Moderátor: Pálfalvi Lajos irodalomtörténész
(Kalligram és Cseh Centrum)

 

11.00–12.00

B5 stand

 

A Felfújható magány – Erdélyi magyar írók című antológia bemutatója

Résztvevők: Potoczky László és Nagy Koppány Zsolt szerzők, E. Ferencz Judit szerkesztő és műfordító, valamint Sorin Gherguţ szerkesztő

(Budapesti Román Kulturális intézet és CENNAC – Nemzeti Irodalmi Központ, RKI)

 

11.00–12.00

B70 stand

 

Bozai Ágota előadása az általa fordított könyvről

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

11.00–12.00

G9 stand

 

Parnasszus Kommandó

Turczi István és barátai, Galkó Balázs és Fekete-Kovács Kornél

(Líracsúcs)

 

11.30–12.30

Lázár Ervin terem

Giorgio Ghiotti Rondine per formiche című könyvének bemutatója a szerző részvételével

(Olasz Kultúrintézet)

 

11.30–12.30

Szabó Magda terem

Munkahelyi titkok – Az informális kommunikáció hatalma

Szvetelszky Zsuzsannával a Rejtett szervezetek című könyv szerzőjével V. Kulcsár Ildikó író-újságíró beszélget.

(Typotex Kiadó)

 

11.30–12.30

Márai Sándor terem

(R)evolúció vagy zsákutca? Avagy mit adhat nekünk a technológia

Résztvevők: Németh Rita és Biran Green

(Books in Print)

 

11.30–12.15

Gyerek-

(b)irodalom

Tanulási technikák lépésről lépésre

Az iskolai sikerekhez és a hatékony tanuláshoz fontos megtalálni a gyereknek legmegfelelőbb tanulási stílust és támogatást.

Programvezető: Mersdorf Anna tanácsadó pszichológus és tanulásmódszertani tréner, a HVG Könyvek Junior Segíts a gyerekednek – Tanulási technikák lépésről lépésre című új könyvének szaklektora

(HVG Könyvek Junior)

 

12.00–13.00

Hess András terem

Management by Jesus – könyvbemutató

Résztvevők: Kiss Ulrich SJ

(Jezsuita Kiadó)

 

12.00–12.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

A nagy történelmi vallások művészete és világképe

Résztvevők: Paweł Lisicki, Martin C. Putna és Tillmann J. A.

Moderátor: Michal Havran író

(LIC, Szlovák Intézet, Cseh Centrum és Lengyel Intézet)

 

12.00–13.00

B5 stand

 

21. század eleji román írónők Magyarországon – könyvbemutatók

Résztvevők: Otilia Hedeşan író, Mihaela Bucin, Corina Popa, Nicoleta Muşat és Monica Vlad

(West University of Timișoara)

 

12.00–13.00

G9 stand

 

Aszfaltangyal

Sajó Lászlóval Váradi Péter beszélget

(Líracsúcs)

 

12.30–14.00

Márai Sándor terem

Nemzet, faj, kultúra a magyar reformkortól Trianonig / Nation, Race, Culture from the Hungarian Reform Age to Trianon

Résztvevők: Dávidházi Péter (MTA BTK ITI) és Gyáni Gábor (MTA BTK TTI) akadémikusok, valamint Hörcher Ferenc és Mester Béla a Nemzet, faj, kultúra a hosszú 19. században Magyarországon és Európában című kötet szerkesztői

Moderátor: Katona Csaba történész

(MTA BTK Filozófiai Intézet)

 

12.30–13.00

Gyerek-

(b)irodalom

Gilad Sofer A lovag, a hercegnő és a rettenetes sárkány című könyve alapján készült rajzos mesejáték Baronits Gábor színművész és Kun Fruzsina illusztrátor, képzőművész előadásában

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége)

 

13.00–13.30

Osztovits Levente terem

Budai-díjak

A díjakat Láng Zsolt, a II. kerület Önkormányzatának polgármestere adja át.

A "Szavak, csodálatos szavak" címmel kiírt nemzetközi versírói pályázat eredményhirdetése

(Ács Kató Alapítvány)

 

13.00–14.00

Hess András terem

Tizenévesek a közösségi médiában, avagy hogyan óvhatjuk meg gyermekeinket az internetes világ veszélyeitől. Klausz Melinda Megosztok, tehát vagyok című könyvének bemutató beszélgetése

Résztvevők: a szerző és Péczeli Dóra műsorvezető

(Athenaeum Kiadó)

 

13.00–13.45

Gyerek-

(b)irodalom

A nagy hullám és A Tavaszi Nyúl című, Csimota Kiadónál megjelent legújabb Papírszínház-mesék bemutatója

A Japánból eredő és igen népszerű papírszínház a mesekönyvet mintegy színházzá alakítja. (4 éves kortól)

Résztvevők: Zsigmond Tamara

(Csimota Kiadó)

 

13.00–14.00

Gyerek- (b)irodalom

Robotkészítő automata

Kézműveskedés, közös festés a Robotok című képeskönyv alkotójával, Molnár Jacqueline grafikussal.

(Móra Könyvkiadó)

 

13.00–13.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Panelszentek

Lidia Amejko A telepi szentek élete című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Erdős Virág író
A szerzővel beszélget: Pászt Patrícia
(Noran Libro és Lengyel Intézet)

 

13.00–14.00

G9 stand

 

Turi Tímea: Anna visszafordul, Zilahi Anna: A bálna nem motívum

A szerzőkkel Ott Anna beszélget

(Líracsúcs)

 

14.00–15.00

Lázár Ervin

terem

 

Anyámasszony katonái? Vig Balázs Todó kitálal a suliról és Dóka Péter Fekete eső című köteteinek bemutatója

Résztvevők: Vig Balázs, Dóka Péter, valamint Hajdú Steve színművész

Moderátor: Oláh Andrea

(Móra Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Szabó Magda

terem

Szabad György Aradtól az Országgyűlésig című könyvének bemutatója

Résztvevők: Csorba László, Kónya Imre és Pavlovits Miklós

Moderátor: Osztovits Ágnes

(Magvető Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Márai Sándor

terem

 

Lin-csi apát minden szava. Beszélgetés Sári László könyvéről

Résztvevők: a szerző és M. Nagy Miklós

(Európa Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Hess András

terem

 

Daniel Banulescu A Sátán a szívedre vadászik című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Csepelyi Adrienn

(Scolar Kiadó)

 

14.00–15.00

Kner Imre

terem

Megújult könyvértékesítés, a másodlagos könyvpiac

Résztvevők: a Rukkola vezetője, Alcser Norbert és alapítója, Kovács Adrián

(Publio Kiadó)

 

14.00–14.30

Gyerek-

(b)irodalom

Találkozz Garabonci Grétivel!

Új sorozat kisiskolásoknak. Olvasás és játék. 

(Naphegy Kiadó)       

 

14.00–14.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Intim monológok

Svetlana Žuchová Jelenetek M. életéből című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Kiss Noémi író és Pénzes Tímea műfordító

(Noran Libro, LIC és Szlovák Intézet)

 

14.00–15.00

G9 stand

 

Pál Sándor Attila: Düvő, Hevesi Judit: Holnap ne gyere

A szerzőkkel Ott Anna beszélget

(Líracsúcs)

 

14.30–15.00

Gyerek-

(b)irodalom

Népi játékok Beke Marival – kézműveskedés a szerző legújabb kötetéhez kapcsolódóan, amelyet a Manó Könyvek és a KidsOasis Pillanatképek című pályázatának, valamint Malac barom(fi)jó rajzpályázatának eredményhirdetése követ.

(Manó Könyvek)

 

15.00–16.30

Osztovits Levente terem

Svédcsavarok. Avantgárd és modernizmus a svéd irodalomban

Résztvevők: Jonas Ingvarsson irodalomtörténész, író; Lars-Gunnar Bodin, Christer Boberg, Johannes Heldén, a svéd vizuális-és hangköltészet kortárs művészei; Papp Tibor költő, író

Moderátor, szervező: Lipcsey Andersson Emőke író, költő, műfordító; Szkárosi Endre író, egyetemi tanár, előadó

A programot megnyitja: Niclas Trouvé, Svédország magyarországi nagykövete

(Svédország Nagykövetsége)

 

15.00–16.00

Szabó Magda terem

Temesi Ferenc Por című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Balázs Géza

(Scolar Kiadó)

 

15.00–16.00

Márai Sándor terem

Anya, nekem vajon hány életem van?” Haász János Felnőtteknek nem című könyvének bemutató beszélgetése

Résztvevők: a szerző és Kadarkai Endre újságíró

Gyere el te is, tanulj meg dinoszauruszt és cicát rajzolni Grafitemberrel! (A papírt és ceruzát mi biztosítjuk számotokra.)

Közreműködik: Merényi (Grafitember) Dániel grafikus.

(Athenaeum Kiadó)

 

15.00–16.00

Hess András terem

Az Auschwitz parancsnoka voltam – Rudolf Höss emlékirata, valamint Gellért Ádám – Czingel Szilvia Magyar zsidók Auschwitzban – Élet a táborban című könyvek bemutatója

Résztvevők: Czingel Szilvia és Gellért Ádám

Moderátor: Szabó Manuéla

(Jaffa Kiadó)

 

15.00–16.00

Lázár Ervin terem

Az informatikus kutyája. Könyvbemutató és rendhagyó irodalomóra Lackfi Jánossal és az Eszter-lánc trióval

(Móra Könyvkiadó)

 

15.00–15.45

Gyerek-

(b)irodalom

 

Felolvasószínház David Walliams A nagy szökés című regényéből

A Könyvfesztiválra jelenik meg a Kolibri Kiadónál David Walliams újabb regénye, A nagy szökés, amely a Gengszter nagyiéhoz hasonló siker várományosa lehet. Főhőse, a II. világháborúban vadászpilótaként részt vevő nagypapa időskorára elfelejti, ki is ő valójában, és a mindennapokat is úgy éli meg, mintha még zajlana a háború. Unokája az egyetlen, aki megérti őt – ő siet segítségére akkor is, amikor a nagyapa idősek otthonába kerül…

Közreműködnek: Kiss Eszter, Mészáros Blanka és Ujlaki Dénes, a Katona József Színház művészei

(Kolibri Kiadó)

 

15.00–15.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Pszichoanalízis a periférián

A pszichoanalízis története Szlovákiában. Adam Bžoch könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Balogh Magdolna irodalomtörténész és Erős Ferenc szociálpszichológus

(Typotex, LIC, Szlovák Intézet)

 

15.00–16.00

B70 stand

 

Patrick Modiano: Felejtett Álom (Tarandus Kiadó)

Előadó: Gulyás Adrienn

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

15.00–16.00

G9 stand

 

Létezik-e férfiköltészet?

Visszatérő téma, hogy létezik-e női költészet. De miért nem kérdezzük meg ugyanezt a férfiak által írt irodalomról?

Résztvevők: Borsik Miklós és Tóth-Czifra Júlia

A beszélgetést vezeti: Turi Tímea

(Líracsúcs)

 

15.00–19.00

G9 stand

 

Szív küldi – Küldj képeslapot az InstaVerssel!

Úgy érzed, nem tudod kifejezni szerelmed, barátod vagy a szüleid iránti érzéseidet? Érezted már úgy, amikor egy verset olvastál, mintha a te gondolataidból írták volna? Gyere el standunkra, és küldd el kortárs szerzők verseit az ismerőseidnek! Klasszikus képeslapjainkon elfér személyes üzeneted is, a feladással sem kell bajlódnod, majd mi intézzük! Üzenj és oszd meg a kortárs magyar irodalmat – egyszerre!

(Líracsúcs és József Attila Kör)

 

16.00–17.30

Supka Géza terem

Születésnapi Irodalmi Szalon

Házigazda: Tarján Tamás

Meghívottak: 90 éves: Lator László; 85 éves: Almási Miklós; 80 éves: Kántor Lajos és Marék Veronika; 75 éves: Győri László; 70 éves: Nádasdy Ádám, Nógrádi Gábor és Csaplár Vilmos; 65 éves: Bán Magda; 60 éves: Visky András

(Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése)

 

16.00–17.00

Márai Sándor terem

Honnan tudod? – Az ismeret négy forrása

Beszélgetés Ellis Potterrel újonnan megjelenő könyve kapcsán

Résztvevők: a szerző, valamint Szalai András és dr. Herjeczki Kornél

(Harmat Kiadó)

 

16.00–17.00

Hess András terem

Kemény István A költészet megkopasztása című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Fehér Renátó

(Magvető Könyvkiadó)

 

16.00–17.00

Kner Imre terem

Turczi István Üresség című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző, valamint Karafiáth Orsolya és Vörös István

(Scolar Kiadó)

 

16.00–16.30

Gyerek-

(b)irodalom

 

Egy család, több vallás

A Zsidongó könyvek szerzője, Verő Bán Linda beszélget a gyerekekkel és szüleikkel

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége)

 

16.00–16.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Irodalomtörténészek a visegrádi irodalmakról

Résztvevők: Adam Bžoch, Németh Orsolya és Agnieszka Janiec-Nyitrai
Moderátor: Balogh Magdolna

(ELTE, PPKE, Cseh Centrum, Lengyel Intézet, LIC, Szláv Textus és Szlovák Intézet)

 

16.00–17.00

B70 stand

 

Jean-Paul Guenassia: Javíthatatlan optimisták klubja (Park Kiadó)

Előadók: Kiss Kornélia és Lukács Laura

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

16.00–17.00

G9 stand

 

Más ünnepek

Balla Zsófiával Mészáros Sándor beszélget

(Líracsúcs)

 

16.30–17.00

Gyerek-

(b)irodalom

 

Zenés lapozás Nagy Diána legkisebbeknek szóló lapozóival (0 éves kortól)

Résztvevő: a szerző

Közreműködik: az Egérfióka zenészei (énekel Manninger Katica, zenél Tóth Olivér Artúr)

(Csimota Könyvkiadó és Két Egér Könyvek)

 

17.00–18.00

Hess András terem

Szerelem, szex, párkapcsolat

Résztvevők: Sákovics Diana és Szabó Manuéla

(Jaffa Kiadó)

 

17.00–17.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Fordítjuk egymást

Visegrádi országok világirodalmi folyóiratainak bemutatója: Revue svetovej literatúry, Literatura na świecie, A2 és Plav.

Résztvevők: Gabriela Magová főszerkesztő (Szlovákia), Marta Pató irodalomtörténész (Csehország) és Marzena Jagielska, a Gdańsk lengyel könyvesbolt-kávézó tulajdonosa (Lengyelország)

Moderátor: Deák Renáta műfordító

(Cseh Centrum, Lengyel Intézet, LIC és Szlovák Intézet)

 

17.00–18.00

B70 stand

 

Arturo Pérez-Réverte: Jó emberek (Libri Kiadó)

Előadó: Imrei Andrea

(Magyar Műfordítók Egyesülete)

 

17.00–18.00

G9 stand

 

Hány szólamú a kánon?

A Jelenkor folyóirat ez évben kritikusok szavazatai alapján állította össze az elmúlt harminc év legjobb verseit és verseskönyveit. Mit mutat meg, és mit takar el egy ilyen lista?

Résztvevők: Kőrizs Imre és Visy Beatrix

A beszélgetést vezeti: Szegő János
(Líracsúcs)

 

18.00–18.45

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Fordítói kerekasztal. Fordítókkal, fordításról

Résztvevők: Csoma Borbála, Dósa Annamari, Forgács Ildikó, Garajszki Margit, György Norbert, Hanzelik Gábor, Hermann Péter, Juhászné Hahn Zsuzsanna, G. Kovács László, Körner Gábor, Pálfalvi Lajos, Peťovská Flóra, Pénzes Tímea, Pengő-Tóth Annamária és Vályi-Horváth Erika

Moderátor: Fehér Renátó

(LIC, Szlovák Intézet, Cseh Centrum és Lengyel Intézet)

 

 

Április 23., vasárnap

Szabadtéri színpadon és a parkban zajló programok

 

16.00–17.00

Külső pódium

a B épület mellett

Felhőmesék és óriásbuborék show

Mesél: Tóth Krisztina

(Magvető)

 

 

Április 23. vasárnap

Standokon zajló dedikálások

 

10.00-11.00

B3 stand

 

Afonzo Cruz dedikálja Virágok című könyvét

(Luzofón stand)

 

10.00–11.00

B28 stand

 

Laura Arkanian dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

10.00–12.00

B31 stand

Kathy-Horváth Lajos dedikálja Méltón követni című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

10.00–11.00

D2 stand

 

Csobán Zsuzsa dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

10.00–11.00

D18 stand

 

Horváth Ildi dedikálja az Édes mostoha Régi kedvencek-sorozatban megjelent új kiadását

(Manó Könyvek)

 

11.00–12.00

B14 stand

 

Tímár Gábor dedikál

(Athenaeum)

11.00–12.00

B19 stand

 

Kepes András dedikálja Világkép című kötetét

(Libri Kiadó)

 

1.00–12.00

B21 stand

Lackfi János a Dombontúli mesék című sorozatot és hangoskönyvet, valamint Milyenek a magyarok című hangoskönyvét dedikálja; Dési János Sajtóstul a házba és Árpi bácsi című könyveit dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

11.00–12.00

B22 stand

Tótfalusi István dedikál

(Magvető Kiadó)

 

11.00–12.00

B69 stand

 

Ungvári Tamás dedikál

(Scolar Kiadó)

 

11.00–12.00

D2 stand

 

Kozári Dorka, K. László Szilvia és Palásthy Ágnes dedikálnak

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

11.00–12.00

D26 stand

 

Balázs Ágnes író és Kőszeghy Csilla grafikus dedikálnak

(Móra Kiadó)

 

11.30–12.30

B42 stand

Dr. Pálffy Géza, az MTA BTK TTI Szent Korona Kutatócsoportjának vezetője dedikálja a kutatócsoport újabb kiadványait

(MTA BTK)

 

12.00–13.00

B18 stand

 

Zoltán Gábor dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

12.00–13.00

B21 stand

 

László Ágnes és Kovács Nimród együtt dedikálja a Kovács Nimród – Jó pincér voltam című könyvet

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

12.00–13.00

Külső pódium mellett, a parkban

 

Tóth Kriszta dedikál

(Magvető Kiadó)

 

12.00–13.00

B28 stand

Szöllösi Kristóf dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

12.00–13.00

B31 stand

Végh Nóra dedikálja Csillagmesék című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

12.00–13.00

B69 stand

 

Lackfi János dedikál

(Scolar Kiadó)

 

12.30–13.30

K16 stand

 

Szvetelszky Zsuzsa dedikálja Rejtett szervezetek – az informális kommunikáció hatalma című kötetét (Typotex Kiadó)

 

13.00–14.00

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Martin C. Putna (Csehország) dedikál

(Cseh Centrum)

 

13.00–14.00

B14 stand

 

Bánó Attila dedikál

(Athenaeum Kiadó)

 

13.00–14.00

B18 stand

 

Sopotnik Zoltán dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

13.00–14.00

B21 stand

Avar János Hillary – Az elveszett elnökség című könyvét, Horia Ursu pedig Bécs ostroma című könyvét dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

13.00–14.00

B22 stand

Bodor Ádám dedikál

(Magvető Kiadó)

 

13.00–14.00

B31 stand

Nádasdy Nikolits Andrea dedikálja Homokláp és csengőfrász című kötetét (Napkút Kiadó)

 

13.00–14.00

B69 stand

Erdész Róbert dedikál

(Scolar Kiadó)

 

13.00–14.00

K12 stand

Agócs Károly dedikálja A fekete kristálygömb című kötetét

(Könyvklub Kft.)

 

13.00–15.00

D2 stand

Csukás István dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

14.00–15.00

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Lidia Amejko (Lengyelország) dedikál

(Noran Libro és Lengyel Intézet)

 

14.00–15.00

B14 stand

 

Klausz Melinda dedikál

(Athenaeum Kiadó)

14.00–15.00

B18 stand

 

Orcsik Roland dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

14.00–15.00

B21 stand

Gerevich József Teremtő vágyak című könyvét, Szunyogh Szabolcs pedig Bringaút a Holdra és a Jákób csillaga című könyveit dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

14.00–15.00

B22 stand

Erdős Virág és Oravecz Imre dedikálnak

(Magvető Kiadó)

 

14.00–15.00

B23 stand

Tulipán Éva, Takács Tibor és Szelke László dedikálnak

(Jaffa Kiadó)

 

14.00–15.00

B28 stand

 

Tavi Kata dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

14.00–15.00

B31 stand

Hidasi Judit dedikálja 50 japán egyperces című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

14.00–15.00

B36 stand

 

Kányádi Sándor dedikál

(Holnap Kiadó)

 

14.00–15.00

B69 stand

 

Kelemen János és Berényi Anna dedikálnak

(Scolar Kiadó)

 

14.00–15.00

D18 stand

Nógrádi György dedikálja műveit – akinek még nincs a Hahó, tesó!-ból, a Misu és a piros kenuból, vagy a Nyau!-ból, esetleg a Vaú!-ból, netalántán hiányos a Klassz!-sorozata, annak ott a helye!

(Manó Könyvek)

 

14.00–15.00

D26 stand

Vajda Éva dedikálja Anup és a csodálatos tűzhely című kötetét

(Móra Kiadó)

 

14.00–15.00

D26 stand

Molnár Jacqueline szerző, grafikus dedikálja Robotok címmel megjelent képeskönyvét

(Móra Kiadó)

 

14.00–15.00

D30 stand

Szegedi Katalin dedikálja Kocsonyakirályfi című könyvhét

(Csimota Kiadó)

 

14.00–15.00

K4 stand

 

Udvaros Béla dedikál

(Nap Kiadó)

 

14.00–15.00

K12 stand

Bikafalvi Máthé László Zoltán dedikálja Az ötórai nő és a vén kéjenc című kötetet

(Könyvklub Kft.)

 

14.00–15.00

K15 stand

 

Bartha László dedikálja Túl minden határon című kötetét

(Publio)

 

15.00.

Dedikálóstand

B épület bejárata és a B1 stand között

 

Nádas Péter dedikál

(Jelenkor Kiadó)

15.00–16.00

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Svetlana Žuchová (Szlovákia) dedikál

(Noran Libro és Szlovák Intézet)

 

15.00–16.00

B14 stand

 

Münz András dedikálja Szerelemszombat című könyvét

(Athenaeum Kiadó)

15.00–16.00

B17 stand

 

Hajdú-Antal Zsuzsanna dedikál

(Ciceró)

 

15.00–16.00

B18 stand

 

Szilágyi Zsófia dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

15.00–16.00

B20 stand

 

Sári László dedikál

(Európa Könyvkiadó)

15.00–16.00

B21 stand

 

Nógrádi György Szerencsénk volt, túléltük… és 40 év alatt a Föld körül című könyvét, Kósa András pedig A főnök beszéde – Őszöd után tíz évvel című könyvét dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

15.00–16.00

B22 stand

Závada Pál dedikál

(Magvető Kiadó)

 

15.00–16.00

B23 stand

Ablonczy Balázs, Tabajdi Gábor, Ungvári Krisztián és Hatos Pál dedikálnak

(Jaffa Kiadó)

 

15.00–16.00

B28 stand

Csendes Nóra dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

15.00–16.00

B31 stand

Verrasztó Gábor dedikálja A hűtlen szatócsné (budai históriák) című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

15.00–16.00

B60 stand

Pauer Emánuel dedikálja Magamon kívül című kötetét

(Ad Librum)

 

15.00–16.00

B69 stand

Daniel Bānulescu és Obádovics J. Gyula dedikálnak

(Scolar Kiadó)

 

15.00–16.00

D18 stand

 

Beke Mária dedikál

(Corvina Kiadó és Manó Könyvek)

 

15.00–16.00

D18 stand

Csapody Kinga és Szalma Edit dedikálja az Utazik a család! című sorozatot

(Manó Könyvek)

 

15.00–16.00

D26 stand

Vig Balázs író és Ritter Ottó grafikus illusztrálja a Todó kitálal a suliról című kötetet

(Móra Kiadó)

 

15.00–16.00

D26 stand

Dóka Péter író és Baranyai (b) András grafikus dedikálja a Fekete eső címmel megjelent ifjúsági regényt

(Móra Kiadó)

 

15.00–16.00

K2 stand

 

Pósa Zoltán dedikálja Seminoma – avagy kórház a város szélén című kötetét

(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

 

15.00–16.00

K4 stand

 

Juhász Előd dedikál

(Nap Kiadó)

 

15.00–16.00

K10 stand

Szele György dedikál

(Kiskapu Kiadó)

 

16.00–17.00

B14 stand

 

Haász János és Merényi Dániel dedikál

(Athenaeum Kiadó)

16.00–17.00

B17 stand

 

Szigeti Kovács Viktor dedikál

(Ciceró)

16.00–17.00

B18 stand

 

Márton László dedikál

(Kalligram Kiadó)

16.00–17.00

B19 stand

 

Benedek Szabolcs Beatles vágatlanul című kötetét, Lackfi János pedig Szóvihar című kötetét dedikálja

(Helikon)

 

16.00–17.00

B21 stand

Paul Lendvai Új honfoglalás, Bernáth József pedig Legyél Te is a Konyhád mestere és a Szörnyen jó szakácskönyv című könyveit dedikálja

(Kossuth Kiadói Csoport)

 

16.00–17.00

B22 stand

Bertók László dedikál

(Magvető Kiadó)

 

16.00–17.00

B23 stand

Gellért Ádám, Czingel Szilvia, Csatári Bence, Poós Zoltán és Vass Norbert dedikálnak

(Jaffa Kiadó)

 

16.00–17.00

B31 stand

Horváth Ferenc dedikálja Jób könyve című kötetét, valamint Wehner Tibor dedikálja Kerámia, textil, üveg című kötetét

(Napkút Kiadó)

 

16.00–17.00

B60 stand

Takács Hajnal dedikálja a Bántalmazottak igazsága című kötetet

(Ad Librum)

 

16.00–17.00

B69 stand

Temesi Ferenc dedikál

(Scolar Kiadó)

 

16.00–17.00

D2 stand

Bessenyei Gábor dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

16.00–17.00

D18 stand

Kalapos Éva dedikálja a D.A.C.-sorozatot és a Masszát

(Manó Könyvek)

 

16.00–17.00

D26 stand

Nyulász Ottó író és Ritter Ottó grafikus dedikálja a Berger Szimat Szolgálat köteteit

(Móra Kiadó)

 

16.00–17.00

D26 stand

Lackfi János és Molnár Jacqueline grafikus dedikálnak

(Móra Kiadó)

 

16.00–17.00

K2 stand

 

Zsille Gábor dedikálja Lengyel kultúrkincsek című kötetét

(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

 

16.00–17.00

K4 stand

 

Gróh Gáspár és Szörényi László dedikálnak

(Nap Kiadó)

 

16.00–17.00

K11 stand

 

Hajnal Géza dedikálja A Gérecz-hagyaték című könyvét

(Kortárs Kiadó)

 

17.00–18.00

B1 stand

 

VISEGRÁDI ORSZÁGOK DÍSZVENDÉGSÉGE

Adam Bžoch (Szlovákia) dedikál

(Szlovák Intézet)

 

17.00–18.00

B14 stand

 

Lackfi János és Vörös István dedikálnak

(Athenaeum Kiadó)

17.00–18.00

B23 stand

Sákovics Diana, Bauer Barbara és Sándor Anikó dedikálnak

(Jaffa Kiadó)

 

17.00–18.00

B28 stand

 

Gulyás Péter dedikál

(Könyvmolyképző Kiadó)

17.00–18.00

B22 stand

Kemény István dedikál

(Magvető Kiadó)

 

17.00–18.00

B69 stand

Turczi István dedikál

(Scolar Kiadó)

 

17.00–18.00

K11 stand

Zelei Miklós dedikálja A kettézárt falu című könyvét

(Kortárs Kiadó)

 

17.00–18.00

K15 stand

Lovász Erika dedikálja A varázsgömb titka című kötetet

(Publio)

 

 

Kiállítások

 

B épület,

előtér

 

Pesti nő

Bach Máté kiállítása

(Athenaeum Kiadó)

 

B épület,

galéria

Új művészkönyvek

(Magyar Művészkönyvalkotók Társasága)

 

B épület,

galéria

Illúzió

(Magyar Illusztrátorok Társasága)

 

C épület,

ruhatárral szemben

 

A Biblia és Reformáció

(Magyar Bibliatársulat)

 

D épület

előtér

 

Illusztrátor Pajtások kiállítása”

(Tintakő Könyvesbolt /Theil Ilka)

 

D29 Kiállítás és

interaktív sarok

 

Az izraeli gyermekkönyv-illusztráció fejlődése

(Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége)

 

D épület

Kner Imre terem fala

 

Boszorkányoktól robotokig – Molnár Jacqueline illusztrátor kiállítása

(Móra Könyvkiadó)

 http://asztali.lutheran.hu/programajanlo/a-24.-budapesti-nemzetkoezi-koenyvfesztival-programjai-1/leadImage

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek