— Felvéve:

Név Szvorák Katalin

null                            Meghívó

null

Szvorák Katalin: A capella: dalok, szobrok, mozdulatok (Szentendre, MűvészetMalomAug. 18. szombat 19 óra)

Közreműködik: Orbán JohannaPaár JuliannaTímár Sára és Méhes Csabapantomim-művész.

Színpadterv: Pistyúr Imre Munkácsy-díjas szobrászművész

Belépődíj: 2.500 Ft.

nullnullA legszebb, legősibb és legőszintébb hangszer az emberi hang. A zene, a dallamok nem ismernek határokat, így ez a koncert egy önfeledt éneklés és testvéri látogatás lesz különböző magyar dallamcsaládoknál, a Kárpát-medence népeinél, betekintés a régi zene századaiba és egyházi énekeinkbe. Az elhangzó áthallások, variánsok vándorlása egy zenetörténeti összefoglaló, ahol magyar népdaltípusok találkoznak egymással, de megszólalnak a mellettünk élő népek dalai is egymás után és egyszerre magyar párjukkal, vetélkednek virágénekek, valamint egyházi dallamok népiesülve hajlanak át népdalokká. Az énekek abból a mélységből szólnak, ahol egyek vagyunk: születésben, halálban, szerelemben, ünnepekben. A dalokban vándorló üzenet e tágabb hazában a "vox humana" küldetését vállaló mindenkori kisebbségek hitvallása is. Akik követik az üzenet útját, élménygazdag utazáson vehetnek részt. Szvorák Katalin és tanítványai nemcsak „elénekelnek” valamit, hanem megszólaltatnak. Nemcsak előadói az énekeknek, hanem mintegy újrateremtői, hangzó életre keltői.

A Liszt- és alternatív Kossuth-díjas Szvorák Katalin koncertjén közreműködnek egykori növendékei: Orbán Johanna, aki énekegyüttest alapított és lemezeket jelentetett meg, Paár Júlia, a Tárkány Művek fronthölgye és Tímár Sára Junior Príma - díjas énekes, akit 6 éves korától tanított Szvorák Katalin. Egyes énekek illusztrátora Méhes Csaba pantomim művész. A színpadtervet Pistyúr ImreMunkácsy-díjas szobrászművész álmodta meg.

Szentendre, Művészet Malom
2012. augusztus 18. 19:00

Több információ erről az eseményről

2019. május »