— Felvéve: ,

A Liszt-, Kodály- és alternatív Kossuth-díjas Szvorák Katalin koncertjén közreműködnek egykori növendékei.

• Budapest
Időpont: 2012. 11. 29.
mikortól: 18:00 meddig: 20:00
Helyszín: Budapest

Szvorák Katalin: A capella koncert

2012. November 29. Csütörtök, 18,00 óra -  Eötvös 10 Közösségi és Kulturális Színtér  Budapest 1067, Eötvös u.10.

Utazás térben és zenében

Jegyár: 980.Ft,diák/nyugdíjas 550 Ft.

A Liszt-, Kodály- és alternatív Kossuth-díjas Szvorák Katalin koncertjén közreműködnek egykori növendékei: Orbán Johanna, aki énekegyüttest alapított és lemezeket jelentetett meg, Paár Júlia, a Tárkány Művek fronthölgye és Tímár Sára Junior Príma - díjas énekes, akit 6 éves korától tanított Szvorák Katalin. Egyes énekek illusztrátora Méhes Csaba pantomim művész. A színpadon Pistyúr Imre Munkácsy-díjas szobrászművész alkotása látható. A Kőfaragók legendáját elmondja Kudlik Júlia.

A legszebb, legősibb és legőszintébb hangszer az emberi hang. A zene, a dallamok nem ismernek határokat, így ez a koncert egy önfeledt éneklés és testvéri látogatás lesz különböző magyar dallamcsaládoknál, a Kárpát-medence népeinél, betekintés a régi zene századaiba és egyházi énekeinkbe. Az elhangzó áthallások, variánsok vándorlása egy zenetörténeti összefoglaló, ahol magyar népdaltípusok találkoznak egymással, de megszólalnak a mellettünk élő népek dalai is egymás után és egyszerre magyar párjukkal, vetélkednek virágénekek, valamint egyházi dallamok népiesülve hajlanak át népdalokká. Az énekek abból a mélységből szólnak, ahol egyek vagyunk: születésben, halálban, szerelemben, ünnepekben. A dalokban vándorló üzenet e tágabb hazában a "vox humana" küldetését vállaló mindenkori kisebbségek hitvallása is. Akik követik az üzenet útját, élménygazdag utazáson vehetnek részt. Szvorák Katalin és tanítványai nemcsak „elénekelnek” valamit, hanem megszólaltatnak. Nemcsak előadói az énekeknek, hanem mintegy újrateremtői, hangzó életre keltői.

Az ősbemutató látható-hallható:

www.szvorakkatalin.hu