Orientale Lumen - A Szent Efrém férfikar jubileumi koncertsorozata

— Felvéve: ,

A fennállásának 10. évfordulóját ünneplő Szent Efrém Férfikar és vendégeinek Ünnepi Egyházzenei koncertsorozata a Szent István Bazilikában kerül megrendezésre 2011. december 19- 2012. június 3. között. A sorozat műsora a keleti kereszténység egyházi zenéjét mutatja be rangos vendégművészek közreműködésével. A hangversenyek időpontjai a Julián naptár szerinti nagy orthodox ünnepek.

Orientale Lumen - A Szent Efrém férfikar jubileumi koncertsorozata

Orientale lumen

• Budapest
Időpont: 2011. 12. 19.
mikortól: 20:00 meddig: 22:05
Helyszín: Budapest
Név Szent Efrém Férfikar

A Szent Efrém Férfikar ünnepi egyházzenei bérlete a Szent István Bazilikában

2011. december 19., 20:00

Budapest - Szent István Bazilika

Művészeti vezető: Bubnó Tamás
Közreműködő vendég: Őexellenciája Kocsis Fülöp, hajdúdorogi megyéspüspök (ének)

A karácsonyt megelőző koncerten az Istenszülőt tisztelő szebbnél szebb keleti keresztény himnuszok, bizánci-görög liturgikus kompozíciók, illetve a Keleti Egyház védőszentjéhez, Szent Miklós püspökhöz kapcsolódó énekek hangzanak el, s természetesen a hathetes karácsonyi felkészülési időszak – a „keleti advent” – szláv, görög, balkáni és magyar dallamai is megszólalnak.

A Szent Efrém Férfikar fennállásának 10. évfordulóját különleges koncertsorozattal ünnepli, mely az Orientale Lumen nevet viseli.  A hangversenyek alkalmával a keleti kereszténység egyházi zenéjét mutatják be rangos vendégművészek közreműködésével. A koncertek időpontjai a Julián naptár szerinti nagyobb ünnepekhez kötődnek, mint Szent Miklós ünnepe, karácsony, húsvét, valamint pünkösd.

A koncertsorozat első állomása 2011. december 19-én, hétfőn 20 órai kezdettel Budapesten a Szent István Bazilikában lesz, ahol közreműködő vendégként fellép Kocsis Fülöp hajdúdorogi megyéspüspök is.

Több információ erről az eseményről

2019. október »
október