Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Programajánló Ökumenikus megemlékezés a pharrajimos és a kislétai gyilkosság évfordulóján
Bekezdések

Ökumenikus megemlékezés a pharrajimos és a kislétai gyilkosság évfordulóján

A Sant'Egidio (Szent Egyed) közösség 2013. augusztus 2., pénteken este háromnegyed nyolc órai kezdettel ökumenikus imádságot tart a Jézus Szíve templomban (Budapest VIII., Lőricz pap tér) a kislétai gyilkosság évfordulóján.

Időpont: 2013. 08. 02.
mikortól: 19:45 meddig: 20:50
Helyszín: Budapest

Ökumenikus megemlékezés a pharrajimos és a kislétai gyilkosság évfordulóján

2009. augusztus 2-ról 3-ra virradóra saját, kislétai házában, álmában agyonlőtték Balogh Máriát, és súlyosan megsebesítették tizenhárom éves lányát. A bűncselekmény egy hat életet kioltó és tucatnyi sérültet követelő gyilkosságsorozat utolsó epizódja volt. Az áldozatok valamennyien cigányok voltak. Hatvanöt évvel korábban, 1944-ben ugyanezen az éjszakán küldték gázkamrába az auschwitz-birkenaui haláltáborban addig életben maradt romákat és szintiket. Imádkozzunk, hogy az Úr fegyverezze le az erőszakos kezeket és szíveket, és tanítsa meg az együttélés és a szeretet civilizációjára Európa és a világ népeit.

Az imádságban kérjük az örök békét a meggyilkoltaknak és nekünk, mindnyájunknak. Kérjük Istent: adjon a világnak, Európának, és benne hazánknak olyan jövőt, amelyben nincs helye az erőszaknak és a másik ember megvetésének, hanem ahol az együttérzés, az igazságosság és az irgalom uralkodik.

Az imaórát Székely János esztergom-budapesti segédpüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia cigánypasztorációért felelős tagja vezeti. A szertartáson protestáns egyházi méltóságok, lelkészek, köztük Fabiny Tamás evangélikus püspök és Balog Zoltán református lelkész és hívek részvétele is várható. Az áldozatok hozzátartozói közül többeket is várunk a közös imára.
2021. június »
június