Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Programajánló "Elvégeztetett" - Felekezeti tárlatvezetések Munkácsy Mihály Krisztus-trilógiája előtt című kötet bemutatója
Bekezdések

— Felvéve: , ,

A kötet szerzői: Beer Miklós katolikus püspök, Fabiny Tamás evangélikus püspök, Gáncs Péter evangélikus püspök, Jelenits istván piarista szerzetes, Kocsis Fülöp görög katolikus püspök, Szabó István református püspök, Ternyák Csaba katolikus érsek Zászkaliczky Zsuzsanna művészettörténész

"Elvégeztetett". Felekezeti tárlatvezetések Munkácsy Mihály Krisztus-trilógiája előtt című kötet bemutatója

• Budapest
  • Asztali
Időpont: 2013. 04. 25.
mikortól: 18:00 meddig: 20:00
Helyszín: Budapest, PIM
Név

Könyvbemutató

Petőfi Irodalmi Múzeum; 2013. április 25. (csütörtök) 18:00

A kötet szerzői:

Beer Miklós katolikus püspök,
Fabiny Tamás evangélikus püspök,
Gáncs Péter evangélikus püspök,
Jelenits istván piarista szerzetes,
Kocsis Fülöp görög katolikus püspök,
Szabó István református püspök,
Ternyák Csaba katolikus érsek,
Zászkaliczky Zsuzsanna művészettörténész

A könyvbemutatón a kötet jelenlévő szerzői Munkácsy trilógiájáról beszélgetnek.

Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány a Magyar Nemzeti Galériával és a Munkácsy Alapítvánnyal együttműködve evangélikus, görög katolikus, római katolikus és református egyházi vezetőket kért fel arra, hogy Munkácsy Mihály három ismert alkotása előtt mondják el felekezetük megközelítéséből fakadó műelemzésüket. A sorozathoz alapítványunk nemcsak püspököket és teológusokat, hanem egyházi és világi zenészeket is felkért, hogy egyrészt a felekezetek böjti egyházzenei kincsét, másrészt a művekből fakadó saját zenei gondolataikat is osszák meg a jelenlévőkkel. A sorozat centrumában az a megközelítés állt, hogy bár a trilógia alkotásait, azok művészettörténeti értelmezését sokan ismerik, annak valódi teológiai tartalmával mégis kevesen találkoznak. Bár a kereszténység számára központi jelentőségű nagyheti eseményeket dolgozzák fel ezek a közel százéves alkotások, mégsem volt még olyan kezdeményezés, amelynek segítségével az érdeklődők a trilógia teológiai tartalmáról hallhattak volna. Mint ahogy nem volt példa arra sem, hogy kötet formájában jelenjenek meg a felekezetek sajátos lelkiségének megfelelő, biblikus alapokon elhangzó megközelítések. Munkácsy Mihály Krisztus-trilógiájának értelmezése a tárlatvezetők jóvoltából túlmutat a művészettörténeti megközelítésen, és az elemzés középpontjába a mű tárgyát, azaz Krisztus szenvedéstörténetét helyezi.

Luther Kiadó
Egységár: 3200 Ft (5% áfával)
160oldal, 200x225 mm, keménytáblás, ISBN 978-963-9979-71-05, 2013

Éjfél után tánc, avagy ami szubjektív, és ami nem - Fabiny Tamás tárlatvezetéséről null