Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Programajánló Asztali beszélgetések a Ludwig Múzeumban - VOJNICH Erzsébet és VARGA Mátyás osb
Bekezdések

Asztali beszélgetések a Ludwig Múzeumban - VOJNICH Erzsébet és VARGA Mátyás osb

— Felvéve: , ,

Kortárs és szakrális? Beszélgetősorozat a Ludwig Múzeumban

Asztali beszélgetések a Ludwig Múzeumban - VOJNICH Erzsébet és VARGA Mátyás osb

Vojnich Erzsébet: Fehér medence; 2012, 54x94 cm, akril, vászon

• Budapest
  • Asztali
Időpont: 2014. 03. 13.
mikortól: 18:00 meddig: 20:00
Helyszín: Budapest, LUMU

Asztali beszélgetések a Ludwig Múzeumban - VOJNICH ERZSÉBET és VARGA MÁTYÁS

Helyszín: Budapest, Ludwig Múzeum

2014. március 13. (csütörtök) 18:00

Kortárs és szakrális? Mi köze a kortárs művészetnek a szakralitáshoz? Lehet ma olyan alkotásokat készíteni amik transzcendens tartalommal bírnak? Van-e egyházi befogadókészség a szakrális művészetre? Nem egy letűnt kor víziója?

Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány és a Ludwig Múzeum 2014 januárjától új sorozatot indít. A hazai kortárs művészeti élet kimagasló személyiségei és történelmi felekezetek teológusai, lelkészei és püspökei vállalkoznak arra, hogy párbeszédet hozzanak létre egyház és művészet között. A beszélgetések fő témája a szakralitáshoz való viszony, annak saját teológiai- és művészeti alkalmazása és megközelítése.

„Nem élhetünk értelmiségi keresztény életet úgy, hogy kirekesztjük látóterünkből a kortárs alkotásokat, sem úgy, hogy valódi értéket csak a múlt önkényesen kiválasztott és rekonstruált korszakának tulajdonítunk, sem pedig úgy, hogy megelégszünk a 'problémátlan' alkotások pótszerével” – fogalmaz Varga Mátyás bencés szerzetes. A Munkácsy-díjas festőművész és a költő, bencés szerzetes Ludwig Múzeumban megrendezésre kerülő disputája a kortárs művészet és szakralitás találkozási pontjaiból indul ki, majd az ihlet kérdésén keresztül a művész és műalkotás kapcsolatát is vizsgálja. Miért távolodott el az egyház kortársainak alkotásaitól? Mi szükséges ahhoz, hogy a művész teológiailag is megalapozott alkotást hozzon létre? És mennyire aktuális vagy 'örök' tartalommal bíró alkotások születnek ma? Ilyen és hasonló kérdések kerülnek elő az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány és a Ludwig Múzeum márciusi alkalmán.

Beszélgetőtársak:

null  Vojnich Erzsébet

Varga Mátyás null

A rendezvényt rögzítjük, mely a későbbiekben visszanézhető lesz.

Belépő: Felnőtt: 600 Ft; nyugdíjas, diák: 300 Ft. /A belépővel a Ludwig Múzeumot támogatja./

A sorozat következő alkalma:

2014. április 10. (csütörtök) 18:00
Nagy Tamás építész
Sulyok Miklós művészettörténész
Hafenscher Károly evangélikus lelkész

A Kortárs és szakrális korábbi alkalmai:

Konok Tamás és Fabiny Tamás disputája

Konok Tamás és Fabiny Tamás disputájával új sorozat indult a Ludwig Múzeumban

2014. január 9-én Kortárs és szakrális? címmel Konok Tamás Kossuth-díjas festőművész és Fabiny Tamás evangélikus püspök beszélgetésére gyűltek össze az érdeklődők. Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány és a Ludwig Múzeum szervezésében létrejövő sorozat kezdő alkalmán megtelt előadóterem fogadta a disputa résztvevőit...

Folytatás + videó ITT

Lovas Ilona és Jelenits István a Ludwig Múzeumban

2014. február 13-án második alkalommal került nyilvános disputára sor a szakrális művészet értelmezéséről a Ludwig Múzeumban. Ezúttal piarista szerzetes és képzőművész ült egy asztalhoz, hogy a teológia és a művészet oldaláról bevezesse az érdeklődőket a kortárs és szakrális kérdéskörébe. A látogatószám ismételten jelezte, hogy szükség és érdeklődés van az ilyen dialógusra.

Folytatás + videó ITT
2020. augusztus »