— Felvéve: , ,

Hogyan épült fel az Állami Egyházügyi Hivatal? Milyen kapcsolat volt a párt és az egyes felekezetek között? Mit értünk azalatt hogy ügynök? Hogyan viszonyuljunk közelmúltunkhoz? Miért beszélhetünk befejezetlen múlt időben a kommunista hatalom birtokosai és áldozatok feltárásáról? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Mirák Katalinnal, a Magyarországi Evangélikus Egyház Tényfeltáró Bizottságának történészével és Soós Viktor Attilával, a Nemzeti Emlékezet Bizottság történészével.

• Budapest
  • Asztali
Időpont: 2018. 10. 25.
mikortól: 18:00 meddig: 19:30
Helyszín: Budapest, PIM

Asztali Beszélgetések Kulturális AlapítványAsztali beszélgetések… – Befejezetlen múlt

Petőfi Irodalmi Múzeum /Budapest, V. Károlyi u. 16/ + élő internetes közvetítés
2018. október 25. (csütörtök) 18:00

egyhazuldozok_neb_soos.jpg

Beszélgetőtársak:

Mirák Katalin – történész, az evangélikus egyház Tényfeltáró Bizottságának tagja
Soós Viktor Attila – történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottság munkatársa
Moderátor: Galambos Ádám evangélikus teológus

Téma:

Befejezetlen múlt – Közelmúltunk kérdései

Belépő: Felnőtt 600 Ft; diák, nyugdíjas: 300 Ft (A belépővel a Petőfi Irodalmi Múzeumot támogatja.)

A beszélgetés élőben a Petőfi Irodalmi Múzeum YouTube oldalán is követhető.

A rendezvény facebook eseménye: https://www.facebook.com/asztalibeszelgetesek/

Asztali beszélgetések… – Mirák Katalin és Soós Viktor Attila disputája

2019. március »