Luther Márton Asztali beszélgetések kötetét mutatták be

Budapest – A Luther Kiadó által gondozott Luther válogatott művek sorozat nyolcadik kötete Luther Márton asztaltársaságnál mondott szavainak gyűjteménye. Csepregi Zoltán, Márton László és Németh Zoltán Asztali beszélgetések keretében mutatta be Márton napján a könyvet.

Luther Márton Asztali beszélgetések kötetét mutatták be

Könyvbemutató - Luther Márton: Asztali beszélgetések

A Luther Kiadó gondozásában jelent meg Márton László József Attila-díjas író, műfordító fordításában Luther Márton asztali beszélgetéseinek átfogó kötete. A több mint nyolcszáz oldalas gyűjtemény szerkesztését Csepregi Zoltán egyháztörténész, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Egyháztörténeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanára végezte. A Petőfi Irodalmi Múzeumba szervezett, interneten élőben is követhető dispután Galambos Ádám moderálásával Németh Zoltán, a Gyülekezeti és Missziói Osztály osztályvezetője folytatott disputát a fordítóval és a szerkesztővel. A beszélgetőpartnerek felidézték a lutheri kort, szó volt Luther Márton személyiségéről, de beszédeinek lejegyzőiről is. A beszélgetésen kitértek a két évig tartó fordítási folyamatra és a kötet irodalmi besorolására ugyanúgy, mint a 16. század világára, az asztali beszélgetésekben fennmaradt társadalmi és egészen hétköznapi kérdésekre.

A könyvbemutató felvétele ITT tekinthető meg.

2022. október »
október