I. gödöllői értelmiségi fórum

gödöllői értelmiségi fórum

Gödöllő – A Gödöllői Evangélikus Egyházközség és az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány 2011. február 26-án rendezte meg a gödöllői és annak környékén élő művészek első találkozóját az evangélikus gyülekezeti teremben. A találkozó célja az egymáshoz közel élő művészeknek olyan találkozási pont biztosítása, ahol tapasztalatcserére, disputára, egymás jobb megismerésére kerülhet sor. A kezdeményezés továbbá azt hivatott képviselni, hogy az evangélikus egyház nyitott, beszélgető egyház mely által szívesen válik szellemi találkozási pontok helyszínéül. Szöveg és fotó: Galambos Ádám

A közel húsz jelenlévő művészt Albert Gábor, a Gödöllői Evangélikus Egyházközség lelkésze köszöntötte. Az alakalmon Remsey Flóra Ferenczy Noémi-díjas textilművész, a Gödöllői Iparművészeti Műhely tagja tartott előadást, melynek témája a gödöllői művészet múltja, jelene és jövője volt. Ezt követően a jelenlévők megvitatták  azokat a lehetőségeket és kérdéseket mely a mostani gödöllői művészet aktuális előremenetelét szolgálják. A kötetlen beszélgetéssel folytatódó estén elhangzott, hogy a jelenlévők fontosnak tartják a kezdeményezést és bíznak benne, hogy az ilyen formájú összejövetelek lehetőséget teremtenek az egymással való közös gondolkodás általi újabb lehetőségek felismerésére. Az estén Csúr Gábor és Szabó Mátyás biztosított zenét.

2022. november »
november