Az Énekes Iskola kórusa a Magyar Nemzeti Galériában

Budapest – Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány a Magyar Nemzeti Galériával együttműködve, 2011. adventi időszakában, az MNG-ben állandó kiállításon szereplő későgótikus szárnyasoltároknál négy felekezet általi tárlatvezetés-sorozatot tart szombati napokon, 15 órai kezdéssel. A harmadik alkalom a gótika egyházzenéjének jegyében telt. Szöveg és fotó: Kiss Tamás /evangelikus.hu/

A Magyar Nemzeti Galériában, a Trón-teremben kiállított későgótikus szárnyasoltárok betekintést nyújtanak a reformációt közvetlen megelőző kor hagyományos ábrázolásmódjaiba, szimbólumrendszerébe. Az oltárok sugározta különleges hangulatot egészítette ki, fokozta a Bubnó Tamás és Mezei János által vezetett Énekes Iskola kórusának koncertje.

A szerencsés nézők annak a különleges alkalomnak lehettek részesei, amikor a néhai gótikus templomok és katedrálisok oltárai ismét találkozhattak koruk kóruszenéjével. Az autentikus előadás nem csupán a hallgatóság előtt, hanem őket körüljárva, az egykori trónterem különböző pontjairól hangzott fel, tovább fokozva a zenei élményt.

Az adventi műsor részletes programja:

Schola Cantorum Budapestiensis / Budapesti Énekes Iskola
műv.vez: Mezei János és Bubnó Tamás