XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál

— Felvéve: ,

A jubileumi, XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál; 2013. április 18–21; Budapest, Millenáris

XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál

XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál

Esemény megnevezése:
  • Budapest
  • hír
Időpont: 2013. április 18., 08:00 meddig:
2013. április 21., 20:30
Helyszín: Budapest
Esemény hozzáadása a naptárhoz vCal
iCal

A XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál programjai

 
 

Április 18., csütörtök

 

15.00–15.45

Teátrum

Ünnepélyes megnyitó

A könyvfesztivált Áder János, Magyarország köztársasági elnöke nyitja meg

A díszvendég Olaszország részéről Maria Assunta Accili Sabbatini, Olaszország magyarországi nagykövete mond köszöntőt

Közreműködnek a firenzei konzervatórium növendékei

 

16.00–17.00

Teátrum

Pódiumbeszélgetés a könyvfesztivál francia díszvendége, Michel Houellebecq és Forgách András között

 

17.00–17.45

Teátrum

 

A Budapest Nagydíj átadása

Budapest Főváros Önkormányzata és a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése díját Tarlós István főpolgármester adja át Michel Houellebecq-nek

Laudációt mond: Bartis Attila

 

18.00

B1 stand

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

A díszvendég Olaszország standjának ünnepélyes megnyitója

Fogadás

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

 

 

Április 18., csütörtök

Külső helyszínen zajló programok

 

 

12.00–13.30

Lágymányosi Bárdos Lajos Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium

1117 Budapest, Baranyai u.

16–18.

 

Rendhagyó irodalomóra

Résztvevők: Linn T. Sunne és Arne Svingen norvég írók, valamint fordítójuk, Kovács Katáng Ferenc

(Magyar Olvasástársaság, NORLA, Napkút Kiadó, PONT Kiadó)

 

14.30–15.30

Francia Intézet Budapest

1011 Budapest,

Fő u, 17.

 

Françoise Dolto A kamaszkor védelmében című könyvének bemutatója

(Budapesti Francia Intézet, PONT Kiadó)

 

16.30–17.45

Európa Pont

Millenáris

1024 Budapest,

Lövőház u. 35.

 

Kedvenc európai regényeink 2012-ben – hat kiadó egymás regényeiről

Résztvevők: Gondolat Kiadó, Göncöl Kiadó, L'Harmattan Kiadó, Libri Kiadó, Scolar Kiadó, Typotex Kiadó

Moderátor: Votisky Anna

 

 

17.00–19.00

Országos Idegennyelvű Könyvtár

1056 Budapest, Molnár u. 11.

Linn T. Sunne Tolvaj a hegyen és Arne Svingen Hubert kalandja című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerzők és Kovács Katáng Ferenc fordító

A helyszínen kiállítás tekinthető meg az illusztrátorok, Pávai Tamara és Vincze Judit munkáiból

(Magyar Olvasástársaság, NORLA, Napkút Kiadó, PONT Kiadó)

 

 

 

Április 19., péntek

Termekben és standokon zajló programok

 

 

10.00–18.00

Gyerek-

(b)irodalom

Rajzpályázat a Meseutca kuckójában

A helyben készült rajzokat kiállítjuk, és a könyvfesztivál után a Meseutca szerkesztősége elbírálja, ki lehet az a három szerencsés nyertes, aki ajándékkönyveket kap a frissen megjelent gyerekkönyv újdonságokból!

(meseutca.hu)

 

10.00–18.00

Gyerek-

(b)irodalom

 

LaQ – Több, mint játék Japánból

A Líra innovatív és kreatív játékbemutatója

A 3 éves kor feletti gyerekeket és szüleiket várjuk egy közös játékra.

(Líra Könyv)

 

10.00–19.00

B 6 stand

 

Háttérbeszélgetések az izraeli irodalomról ismert írók és szakértők közreműködésével

(Izrael Állam Nagykövetsége)

 

10.00–11.00

Kner Imre terem

 

A '70-es évek francói Spanyolországának útjain egy Cápa Citroënnel

Beszélgetés a Mellékutakon című regény megjelenése alkalmából

Résztvevők: Ignacio Martínez de Pisón szerző és Pávai Patak Márta fordító-kiadó

Moderátor: Kovácsy Tibor újságíró

(Patak Könyvek)

 

10.00–11.00

Gyerek-

(b)irodalom

 

Rendhagyó irodalomóra, amelyen a gyerekek belelapozhatnak a legfrissebb gyerekkönyvekbe

Előadó: Széni Katalin, a Meseutca felelős szerkesztője

(meseutca.hu)

 

10.30–13.00

Osztovits Levente terem

Tartalmak a digitális térben – digitális jelen-lét

Moderátor: Dr. Tóth Máté, Országos Széchényi Könyvtár Kutatási és Szervezetfejlesztési Osztály

Köszöntőt mond Bakos Klára, az MKE elnöke

Közgyűjteményi tartalmak és az NKA

Előadó: Dr. Kenyeres István, az NKA Közgyűjteményi Kollégium vezetője

Új dimenzió a tartalomszolgáltatásban

Az Arcanum Digitális Tudománytár 2, napilapok és 3D-s történelmi térképek bemutatása

Előadó: Biszak Sándor ügyvezető igazgató, Arcanum Adatbázis Kiadó

Az Educatio új tartalomfejlesztései

Előadó: Markója Szilárd könyvtárigazgató, Országgyűlési Könyvtár

Digitális írástudás, digitális kompetenciák a statisztika tükrében

Előadó: Eszenyiné dr. Borbély Mária egyetemi adjunktus, Debreceni Egyetem Informatikai Kar Könyvtárinformatikai Tanszék

Digitális szolgáltatások – egy rendszerben közösen

Előadó: Ramháb Mária megyei könyvtárigazgató, Katona József Könyvtár

Régi magyar könyvek a neten

Előadó: Farkas Gábor Farkas, Országos Széchényi Könyvtár Régi Nyomtatványok Tára

(Magyar Könyvtárosok Egyesülete, Arcanum Adatbázis Kiadó)

 

10.30–11.15

Hess András terem

Egy növényevő a vadonban, avagy a disztribúció esélyei a magyar könyvpiacon

Előadó: Janzer Frigyes

(Prospero Könyvei)

 

11.00–12.00

Lázár Ervin terem

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Olvass és kosarazz!

Beszélgetés Luca Cognolato A bajnokság című ifjúságiregény-sorozata kapcsán, melyet dedikálás és ügyességi vetélkedő követ

Résztvevők: a szerző és egy népszerű válogatott kosárlabdázó

Moderátor: Csapody Kinga szerkesztő

(Manó Könyvek)

 

10.30–11.30

Könyvtáros Klub

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Olasz írók – magyar gyermekolvasók

Előadók: Bozzai Judit gyermekkönyvtáros, Székely Éva (IBBY)

Moderátor: Karakasné Kőszegi Katalin gyermekkönyvtáros

(MKE Gyermekkönyvtáros Szekció)

 

11.00–12.00

Szabó Magda terem

 

 

Millió képben a világ

A Cultiris Képügynökség sajtóbemutatója, valamint a magyar e-book piac egyik vezető szereplője, a Multimediaplaza tájékoztatója

Résztvevők: Kocsis András Sándor, a Kossuth Kiadó elnök-vezérigazgatója és Földes László, a kiadó informatikai főszerkesztője

Moderátor: László Ágnes kommunikációs vezető

(Kossuth Kiadó)

 

11.00–12.00

Márai Sándor terem

Kapjátok el Tüdő Gyuszit!

Versek felnőttes gyerekeknek és gyerekes felnőtteknek

Lackfi János kamaszoknak szóló verseskötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző és a Momentán Társulat

(Móra Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

Supka Géza terem

Minden egész eltörött

Gazdaságpolitikai kerekasztal

Résztvevők: Benczes István, Csaba László, Győrffy Dóra, Jankovics László, Palócz Éva, Rezessy Gergely, Török Ádám, Veres Anita és Király Júlia egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke

Moderátor: Muraközy László

(Akadémiai Kiadó)

 

11.00–12.00

Kner Imre terem

Albert Gábor Homályos tükör tisztítása című esszékötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Szávai Géza, a PONT Kiadó főszerkesztője, Kövesdy Zsuzsanna rádiós szerkesztő és Bertha Zoltán irodalomtörténész

(PONT Kiadó)

 

11.00–12.00

Gyerek-(b)irodalom

Rendhagyó irodalomóra, amelyen a gyerekek belelapozhatnak a legfrissebb gyerekkönyvekbe

Előadó: Edinger Katalin, a Meseutca lapigazgatója

(meseutca.hu)

 

11.00–12.00

D 42 stand

 

Csodaceruza-kvíz 8–10 éves gyerekeknek

 

11.30–12.30

Könyvtáros Klub

Kalandok az iskolai könyvtárban

A KTE pályázatát bemutatja Szakmári Klára, Eigner Judit és Petri Ágnes

Kata és a lógusok

A díjnyertes pályaművet bemutatja az ELTE-GYÁKI 6. a osztálya és Lázárné Szanádi Csilla könyvtárostanár

(MKE, Könyvtárostanárok Egyesülete)

 

12.00–13.30

Szabó Magda terem

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

A könyv jövője. Olvasók és kiadók találkozása. Kérdések és válaszok

Kerekasztal-beszélgetés olasz és magyar kiadók képviselőivel

Résztvevők: az olasz Gremese és Mondadori könyvkiadók képviselői, továbbá Francesco Cataluccio, a Bruno Mondadori és a Bollati Boringhieri kiadók volt igazgatója és a Mi a könyv sorsa? című mű szerzője, valamint az Európa Könyvkiadó, a Helikon Kiadó, az Alexandra Kiadó és a Kossuth Kiadó képviselője

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

12.00–13.30

B 1 stand

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Találkozó Fausto Di Vorával, a Fausto's Étterem séfjével, az Örömmel főzni című könyv szerzőjével

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

12.30–13.30

Könyvtáros Klub

 

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár PR tevékenysége

Előadó: Mender Tiborné főigazgató (OIK)

Könyvtár és sajtó kapcsolata a XXI. században

Előadó: Zupán Veronika kulturális menedzser (OIK)

Kávészünet a Facebookon – az OIK jelenlétéről a közösségi médiában

Előadó: Földi Tamás tájékoztató könyvtáros (OIK)

Moderátor: Mender Tiborné főigazgató (OIK)

(MKE Társadalomtudományi Szekció)

 

13.00–14.00

Márai Sándor terem

 

Az ARROW Plus európai uniós program bemutatása a magyar könyvkiadók számára

Résztvevők: Brian Green és Enrico Turrin

(Federation of European Publishers, Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése)

 

13.00–14.00

Hess András terem

 

Pont könyvek – Pont jó megoldás a kognitív fösvénységre

Az Akadémiai Kiadó legújabb könyvsorozatának bemutatója

Résztvevő: Dr. F. Várkonyi Zsuzsa pszichológus

(Akadémiai Kiadó)

 

13.30–14.30

Könyvtáros Klub

 

Az Eldorado és az Országos Elektronikus Dokumentumküldő Rendszer

Előadó: Káldos János, az OSZK KI Kutatási és Szervezetfejlesztési Osztály könyvtáros projektvezetője

Moderátor: Sándor Gertrud szekcióelnök

(MKE Jogi Szekció)

 

14.00–15.30

Szabó Magda terem

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Olasz írók – magyar olvasók

Kerekasztal-beszélgetés magyar fordításban is olvasható olasz szerzők részvételével

Résztvevők: Tullio Avoledo, Stefano Benni, Luca Cognolato és Giorgio Pressburger

Moderátor: Barna Imre

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

14.00–15.00

Supka Géza terem

 

A visegrádi országok irodalmi Bábele

Projektbemutató

Résztvevők: Renata Deakova, a Babylonsk főszerkesztője, Papolczay Péter, a Műfordítók Egyesületének elnöke és Lőrinszky Ildikó, a PETRA projekt magyar képviselője

Moderátor: Votisky Zsuzsa

(Külügyminisztérium/KEÉV, Typotex Kiadó)

 

14.00–15.00

Hess András terem

 

A vajdasági magyar könyvkiadók bemutatkozása

Résztvevő: a vajdasági magyar könyvkiadók képviselői

(Forum Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Kner Imre terem

 

Pénzügyi tudással a spekuláció ellen

A Bankmenedzsment – Bankszabályozás – Pénzügyi fogyasztóvédelem című könyv bemutatója

Résztvevők: Szentkirályi-Szász Krisztina és Prof. Dr. Lentner Csaba

(Nemzeti Közszolgálati és Tankönyv Kiadó Zrt.)

 

14.00–15.00

B 3 stand

Magyar írók George Volceanov román fordításában

Résztvevők: George Volceanov

(Román Kulturális Minisztérium)

 

14.30–15.30

Márai Sándor terem

 

Palatinus újdonságok

Balázs Attila Pokol mélyén rózsakert, G. István László Hármasoltárok és Szilágyi Zsófia (szerk.) 20. századi magyar novellák 1921–1938 című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerzők

Moderátor: Reményi József Tamás

(Palatinus Kiadó)

 

14.30–16.00

Könyvtáros Klub

 

„Apró-cseprő fontos dolgok a norvég gyermekirodalomból”

Előadók: Linn T. Sunne és Arne Svingen (Norvégia), Szávai Ilona (PONT Kiadó), Szondi György (Napkút Kiadó), Kertész Judit (Polar Kiadó)

Moderátor: Gombos Péter PhD, egyetemi docens (Kaposvári Egyetem), a Magyar Olvasástársaság elnöke

(MKE, HUNRA)

 

15.00–15.45

Gyerek-(b)irodalom

A Beszélő babakezek – Gyere játszani című könyv bemutatása, melynek keretében elhangzik Nyulász Péter versének megzenésített változata az Eszter-lánc mesezenekar tagjainak, Kárász Eszternek és Molnár Györgynek előadásában

(Tessloff-Babilon Kiadó)

 

15.00–16.00

B 3 stand

Kacsa naranccsal – Könyvbemutató

Résztvevők: Horia Gârbea és George Volceanov

(Román Kulturális Minisztérium)

 

15.00–19.00

B 13 stand

 

Murakami-délután

A Murakami-könyvet vásárlók személyre szabott, japán ajándékot kapnak

(Geopen Kiadó)

 

15.30–16.30

Hess András terem

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Olasz költők – magyar olvasók

Résztvevők: Nanni Balestrini és Szkárosi Endre

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

16.00–17.00

Márai Sándor terem

 

Háy János A mélygarázs című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Barna Imre, az Európa Könyvkiadó igazgatója

Közreműködik: Mucsi Zoltán

(Európa Könyvkiadó)

 

16.00–17.00

Kner Imre terem

Magyar gyerekek a nagyvilágban

Résztvevők: Maróti Orsolya, Gordos Katalin és Gyöngyösi Adrienn

(Balassi Intézet)

 

16.00–17.00

Könyvtáros Klub

Mentés másként – Digitalizált statisztikatörténet: Helységnévtárak (1873–1907), Évkönyvek (1885–1910)

Résztvevők: dr. Nemes Erzsébet (KSH Könyvtár) és Bárdosi Mónika (KSH)

DEA 2013: A hetedik év

Előadó: Karácsony Gyöngyi (DEENK)

A mentés új helye: MTMT

Résztvevők: Lukácsné Varga Judit (BCE KK) és Bavalicsné Kerekes Beáta (BCE KK)

Moderátor: Szőnyi Éva szekcióelnök

(MKE Bibliográfiai Szekció)

 

16.00–16.30

Gyerek-(b)irodalom

 

Kísérletezz, játssz és nyerj a HVG Okoskönyvekkel!

16.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Kézműveskedés Erdélyi Andreával

16.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

Készíts könyvet magadnak!

Könyvkötészet Cholnoky Zsófiával

(Matató Könyvműhely)

 

16.00–17.00

D 34 stand

 

Fotózkodás Geronimóval

(Alexandra Kiadó)

16.30–17.30

Hess András terem

 

Új kötetek a Magyar esszék sorozatból

20 éves a Nap Kiadó, 75 éves Ágh István, 60 éves Gróh Gáspár

Résztvevők: Ágh István, Kiss Gy. Csaba és Papp Zoltán

Moderátor: Gróh Gáspár és Sebestyén Ilona

(Nap Kiadó)

 

17.00–18.00

Osztovits Levente terem

 

A Német Könyvdíjas Eugen Ruge bemutatja A fogyatkozó fény idején című regényét

Résztvevők: a szerző és Győri László fordító

(Budapesti Goethe Intézet)

 

17.00–18.00

Márai Sándor terem

 

Kérdések és válaszok. A Napvilág Kiadó új sorozatának bemutatása

Kérdések és válaszok az Európai Unióról, a bal- és jobboldalról, a cigányságról

Moderátor: Pikó András

Résztvevők: Boros László, Hajdu Nóra, Konok Péter és Szuhay Péter

(Napvilág Kiadó)

 

17.00–18.00

Supka Géza terem

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Az olasz költészet kortársi terei

Az Online barokk – Olasz költészet a 20. század második felében című kötet bemutatója

Résztvevők: Szkárosi Endre, Szénási Ferenc, Faragó Dániel, Nanni Balestrini és Tomaso Kemeny

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

17.00–18.00

Kner Imre terem

Zsidó és magyar sorsok – párhuzamok?

A Kisebbség és többség között című tanulmánykötet bemutatója

Résztvevők: Hatos Pál és Novák Attila

(Balassi Intézet)

 

17.00–18.30

Könyvtáros Klub

A hazai hagyomány értékei mai fejlődésünk szolgálatában

Könyvbemutatók

Egyén és közösség. Tanulmányok

Résztvevők: Bárdi Nándor és Tóth Ágnes, a szerkesztők

Moderátor: Hajnal Jenő igazgató (VMMI)

A Keskenyúton Alapítvány kiadványai a délvidéki magyarságról (1944–45)

Előadó: Cseresnyésné Kis Magdolna

Tűrömfű és jajpapi. Tanulmányok a népi gyógyászat köréből

Résztvevők: Nagy Zoltán szekcióelnök és Kicsi Sándor András

Közös tér – Közös örökség, Common Space – Common Heritage

A Kárpát-medence megújuló épített öröksége

Előadó: S. Sebestyén József szerkesztő

(MKE Műszaki Könyvtáros Szekció)

 

 

 

Április 19., péntek

Külső helyszínen zajló programok

 

 

10.00–17.00

Európa Pont

Millenáris

1024 Budapest,

Lövőház u. 35.

 

Európai írótalálkozó

Olaszország és a Közép-Európai Kezdeményezés (10.00–11.30)

Résztvevők: Giorgio Pressburger, Jože Hradil, Eugen Ruge, Ignacy Karpowicz, Jevgenyij Popov és Háy János 

Moderátor: Barna Imre

Európa kívül- és belül-, alul- és felülnézetből (12.00–13.30)

Résztvevők: Mileta Prodanović, Dragan Velikić, Łukasz Wojtusik, Ignacio Martínez de Pisón, Aki Ollikainen és Németh Gábor

Moderátor: Csordás Gábor

Integráció és dezintegráció a családok és az országok szintjén (14.30–16.00)

Résztvevők: Rebekka Bremmer, Jessica Gregson, Daniel Mezger, Laila Sognnæs Østhagen, Zośka Papużanka, és Bencsik Orsolya

Moderátor: Bán Zsófia

Mobilitás és a kultúrák találkozása (16.30–18.00)

Résztvevők: Tommaso Giagni, Mária Modrovich, João Ricardo Pedro, Louiza Papaloizou, Anne-Catherine Riebnitzsky és Anna Weidenholzer és Garaczi László

Moderátor: Gács Anna

(Európa Pont, Lettre Internationale)

 

11.00

ELTE BTK

1088 Budapest,

Rákóczi út 5.

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Az ELTE hallgatóinak találkozója Tommaso Giagnival

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

15.00

Országos Idegennyelvű Könyvtár

1056 Budapest,

Molnár u. 11.

 

Svájci írók a Bookartnál

A kiadó Svájci írók sorozata újabb három kötetének bemutatója

Résztvevők: Klaus Merz szerző, Ádám Péter, Nádori Lídia és Rácz Péter fordítók

Moderátor: Hajdú-Farkas Zoltán, a kiadó főszerkesztője

(Bookart Kiadó)

19.00

Galéria IX

1092 Budapest,

Ráday u. 47.

 

Kenéz Ferenc Vendéglétra című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Markó Béla

(Bookart Kiadó)

 

 

Április 19., péntek

Standokon zajló dedikálások

 

 

12.00–12.50

B 24 stand

Kenéz Ferenc dedikál

(Bookart Kiadó)

 

12.00–13.00

D 6 stand

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Luca Cognolato dedikál

(Manó Könyvek)

 

12.00–13.00

D 43 stand

Albert Gábor dedikálja műveit

(PONT Kiadó)

12.30–13.30

D 8/B stand

 

Lackfi János dedikálja Kapjátok el Tüdő Gyuszit! Versek felnőttes gyerekeknek és gyerekes felnőtteknek című legújabb verseskötetét

(Móra Könyvkiadó)

 

13.00–14.00

B 15 stand

Pór Péter dedikál

(Kalligram Kiadó)

13.00–15.00

D 43 stand

Szávai Géza dedikálja regényeit

(PONT Kiadó)

14.00–15.00

B 15 stand

Hévizi Ottó dedikál

(Kalligram Kiadó)

14.00–15.00

B 50 stand

 

Ivasivka Mátyás dedikálja Mezítláb vállalom, de gyalog nem. Viccek, anekdoták című gyűjteményét

(Pro Pannonia Kiadó)

 

15.00–16.00

B 41 stand

 

Bächer Iván dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

15.00–16.00

B 15 stand

Deczki Sarolta dedikál

(Kalligram Kiadó)

15.00–16.00

B 15 stand

Deczki Sarolta dedikál

(Kalligram Kiadó)

15.00–16.00

B 19 stand

 

Závada Pál dedikál

(Magvető Kiadó)

15.00–16.00

B 51 stand

 

Wehner Tibor dedikálja Ki akar itt éjszakai portás lenni? című könyvét

(Napkút Kiadó)

15.00–16.00

B 52 stand

 

Prof. Dr. Lentner Csaba dedikál

(Nemzeti Közszolgálati és Tankönyv Kiadó)

15.00–15.30

D 43 stand

Markó Béla dedikálja könyveit

(PONT Kiadó)

 

16.00–17.00

B 41 stand

 

Bárász Péter dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

16.00–17.00

B 15 stand

Poós Zoltán dedikál

(Kalligram Kiadó)

16.00–17.00

B 19 stand

 

Cserna-Szabó András dedikál

(Magvető Kiadó)

16.00–17.00

B 33 stand

 

 

Balázs Attila, G. István László és Szilágyi Zsófia dedikálja a Palatinus Kiadónál megjelent köteteit

(Palatinus Kiadó)

16.00–17.30

D 43 stand

Arne Svingen norvég meseíró, Kovács Katáng Ferenc műfordító és Gombos Péter dedikál

(PONT Kiadó)

16.00–17.00

B 31 stand

 

Ajkay Alinka dedikálja Pázmány Péter Tíz bizonyság című művének kritikai kiadását

(Universitas Kiadó)

 

16.30–17.30

B 51 stand

 

Linn T. Sunne dedikálja Tolvaj a hegyen című könyvét

(Napkút Kiadó)

17.00–18.00

B 41 stand

 

Bódi Péter dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

17.00–18.00

B 17 stand

Háy János dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

17.00–18.00

D 21 stand

Legát Tibor dedikálja A villamos aranykora című könyvét és albumait

(Jószöveg Műhely)

17.00–18.00

B 15 stand

Bóna László dedikál

(Kalligram Kiadó)

17.00–18.00

B 16 stand

Shani Boianjiu dedikál

(Libri Kiadó)

 

17.00–18.00

B 19 stand

Michel Houellebecq dedikál

(Magvető Kiadó)

17.00–18.00

K 2 stand

 

Szebényi Ildikó dedikálja Tartozol című verseskötetét

(Magyar Napló)

17.00–18.00

B 57 stand

Gerlóczy Márton dedikál

(Scolar Kiadó)

18.00–19.00

B 17 stand

Eugen Ruge dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

18.00–19.00

B 16 stand

Liptai Claudia és Szabó Győző dedikál

(Libri Kiadó)

 

18.00–19.00

D 8/B stand

 

Lázár Ildikó dedikálja Rejtőző kavicsok című regényét

(Móra Könyvkiadó)

 

 

 

Április 19., péntek

Szabadtéri színpadon zajló programok

 

 

18.00–19.00

Szabadtéri Színpad[1]

Vásárra visszük az irodalmat

A Publishing Hungary 2012-kiadvány bemutatása

Résztvevők: a 2012-es könyvvásárok résztvevő írói és szervezői

(Balassi Intézet)

 

 

 

Április 20. szombat
Termekben zajló programok

 

 

10.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és nagyokat

Lesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze sok-sok vidámság és kacagás.

(www.bilimbo.com)

 

10.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

Rajzpályázat a Meseutca kuckójában

A helyben készült rajzokat kiállítjuk, és a könyvfesztivál után a Meseutca szerkesztősége elbírálja, ki lehet az a három szerencsés nyertes, aki ajándékkönyveket kap a frissen megjelent gyerekkönyv-újdonságokból!

(meseutca.hu)

 

10.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

LaQ – Több, mint játék Japánból

A Líra innovatív és kreatív játékbemutatója

A 3 éves kor feletti gyerekeket és szüleiket várjuk egy közös játékra.

(Líra Könyv)

 

10.00–16.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Kézműveskedés Erdélyi Andreával

10.00–20.00

B 6 stand

 

Háttérbeszélgetések az izraeli irodalomról ismert írók és szakértők közreműködésével

(Izrael Állam Nagykövetsége)

 

10.00–11.00

B 1 stand

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Francesco Cataluccio La memoria degli Uffizi című könyvének diavetítéssel egybekötött bemutatója

Nem idegenvezetés, nem művészettörténeti összefoglaló, hanem egy séta, melyre a szerző elkíséri az olvasót

Résztvevő: a szerző

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

10.30–11.30

Supka Géza terem

 

Daniel Barbu A román természete című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és a Kortárs Kiadó igazgatója

(Román Kulturális Minisztérium)

 

10.30–11.30

Hess András terem

 

Poszthumánok és kvantumtolvajok

Beszélgetés Hannu Rajaniemi finn íróval

Résztvevők: a szerző, Galántai Zoltán és Kömlődi Ferenc

Moderátor: Stöckert Gábor

(Ad Astra Kiadó)

 

10.30–11.30

Kner Imre terem

 

Páskándi Géza válogatott művei I–II. Novellák, tanulmányok / Drámák

Könyvbemutató felolvasással

Résztvevők: Páskándiné Sebők Anna, a szerző özvegye és örököse, a kötet szerkesztője és Tarján Tamás irodalomtörténész

Közreműködik: Helyey László színművész

(M-érték Kiadó)

 

10.30–11.30

Könyvtáros Klub

 

„Mi újság a TMT háza táján?”

60 éves a TMT, hogyan tovább? Bemutatkozik az új főszerkesztő

Előadó: Fonyó Istvánné főszerkesztő (TMT)

(Magyar Periodika Kör)

 

10.30–11.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Tárnok Marica interaktív mesejátéka a Kisgömböcről

(Duna International Kiadó)

 

11.00–12.00

Lázár Ervin terem

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Stefano Benni Gyorslábú Achille című könyvének bemutatója

Résztvevő: a szerző és Molnár Gabriella újságíró

(Budapesti Olasz Kultúrintézet, Scolar Kiadó)

 

11.00–13.00

Osztovits Levente terem

 

Európa Matiné

Résztvevők: Szécsi Noémi, Vámos Miklós, Eugen Ruge, Amir Gutfreund, Giorgio Pressburger és Jevgenyij Popov

Moderátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó igazgatója

(Európa Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

Szabó Magda terem

 

Világsikerű regények – világsikerű előadók

A Noran Libro Kiadó új kiadványai, valamint a Kossuth Kiadó és a Mojzer Kiadó új hangoskönyvei

Résztvevők: Kocsis András Sándor, a Kossuth Kiadó elnök-vezérigazgatója, Kőrössi P. József, a Noran Libro Kiadó vezetője és Mojzer Győző, a Mojzer Kiadó vezetője

Moderátor: László Ágnes kommunikációs vezető

Közreműködik: Rost Andrea operaénekesnő, az Operamesék című hangoskönyv előadója

(Kossuth Kiadó)

 

11.00–12.30

Márai Sándor terem

Nevelés a szellemtudomány fényében

Tudományok a szellemtudomány fényében

Résztvevők: Ita Wegman Alapítvány, Genius Könyvkiadó, Antromedicart Egyesület, Hegedűs Miklós, dr. Szőke Henrik, dr. Kiss Zsuzsanna, dr. Vekerdy Tamás, Székely Anikó, Takáts Péter és dr. Kiss Éva

(Magyar Antropozófiai Társaság, Genius Kiadó)

 

11.00–11.30

Könyvtáros Klub

„App. Mobil szótár! Mobil könyvtár?”

Előadó: Kiséry István on-line üzletágvezető

(Akadémiai Kiadó)

 

11.00–11.30

Gyerek-(b)irodalom

Kerekítő – Kacagtató, Mondókás Móka hangszerjátékkal

Höcögés, kacagás a Kerekítő könyvek és a Kacagtató lapozók nyomán 03 éveseknek

Játékvezető: Benedek Krisztina népi énekes

Közreműködik: Dezső Piroska

(Móra Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

B 1 stand

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Fél évszázad olasz–magyar költészete

Tomaso Kemeny olvas fel Magyarországon megjelent könyveiből

Közreműködik: Szkárosi Endre

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

11.30–12.30

Supka Géza terem

Bede Béla Magyar borvidékek című útikönyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és dr. Mészáros Gabriella

(Corvina Kiadó)

11.30–12.30

Hess András terem

Ne csak olvasd, csináld is!

Legyen újra kaland, felfedezés, élmény az életed – hogyan segít a pozitív pszichológia életünk jobbá tételében?

Az Akadémiai Kiadó játékos pszichológiai tréningje

Résztvevő: dr. Kovács Eszter pszichológus, tréner

(Akadémiai Kiadó)

 

11.30–12.30

Kner Imre terem

Múzeumelmélet – A képzeletbeli múzeumtól a hálózati múzeumig

Könyvbemutató

Résztvevő: Ébli Gábor esztéta

(Petőfi Irodalmi Múzeum)

 

11.30–12.30

Könyvtáros Klub

 

A Kis KTE könyvek köteteinek bemutatója

A könyvsorozatot bemutatja: Bondor Erika és Dömsödy Andrea

Résztvevők: Balogh Mihály, Cs. Bogyó Katalin, Dán Krisztina, Ilyés Renáta, Melykóné Tőzsér Judit és Pappné Vőneki Erzsébet (szerzők, szerkesztők)

Moderátor: Szakmári Klára KTE elnök

(MKE, Könyvtárostanárok Egyesülete)

 

11.30–12.15

Gyerek-(b)irodalom

Nem, nem, hanem – Verses-zenés műsor Varró Dániel új gyerekkönyve kapcsán az Eszterlánc mesezenekarral

A program után Varró Dániel és Agócs Írisz dedikál

(Manó Könyvek)

 

12.15–12.50

Gyerek-(b)irodalom

 

A Tudás legyen veled!

Idén tavasszal jelenik meg Vidra Gabriella A Tudás Könyvei sorozatának várva várt következő – egyben befejező – része, a Most kiderül, hogyan kell kimosni a fagyos vízből fél uncia aranyat vagy túlélni egy igazi grizzlytámadást!

(Kolibri Kiadó)

 

12.30–13.30

Supka Géza terem

 

Lélektárs és lélekküldetés

Vaktor Orsolya Kristályfény-misszió című könyvének bemutatója

Résztvevő: a szerző

(Édesvíz Kiadó)

 


12.30–13.30

Könyvtáros Klub

 

Dobj el mindent, és olvass!

Új kísérletek és eredmények az olvasás védelmében

Kerekasztal-beszélgetés

Résztvevők: Gombos Péter, Komáromi Gabriella, Kamarás István és Pompor Zoltán

Moderátor: Szávai Ilona

(Pont Kiadó)

 

12.5013.00

Gyerek-(b)irodalom

Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!

Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek

(Európa Könyvkiadó)

 

13.00–14.00

Lázár Ervin terem

 

Startra kész nemzet – Izrael gazdasági csodájának története

Résztvevők: Ilan Mor, Izrael Állam magyarországi nagykövete és magyar start up-os vezetők

(Patmos Records)

 

13.00–14.00

Osztovits Levente terem

 

A Könyvmolyképző titkai

VIP találkozó pezsdítő nyereményjátékkal szenvedélyes könyvmolyoknak!

Résztvevők: Dr. Lele József és Katona Ildikó

(Könyvmolyképző Kiadó)

 

13.00–14.00

Szabó Magda terem

Égigérő slam

Változatok Janikovszky Éva szövegeire

Résztvevő slammerek: Pion István, Kemény Zsófia, Süveg Márk (Saiid), Csider István Zoltán és Gábor Tamás (Indiana)

Moderátor: Mavrák Kata (Hugee)

(Móra Könyvkiadó)

 

13.00–14.00

Kner Imre terem

Dr. Gyarmati Andrea – Beszéljünk a betegségekről!

Résztvevők: Dr. Gyarmati Andrea és Veiszer Alinda

(Saxum Kiadó)

 

13.00–13.30

Gyerek-

(b)irodalom

 

Fedina Lídia zenés könyvbemutatója lányoknak

Az SMS-Könyvek új köteteinek bemutatása

(Dialóg Campus)

 

13.00–14.00

D 34 stand

 

Fotózkodás Geronimóval

(Alexandra Kiadó)

13.30–14.30

Márai Sándor terem

 

Ignacy Karpowicz Égiek és földiek című könyvének felolvasással egybekötött bemutatója

Résztvevők: a szerző és Lévai Balázs

Közreműködik: László Zsolt színművész

(Typotex Kiadó)

 

13.30–14.30

Hess András terem

 

Rosa Liksom A 6-os számú fülke című kötetének bemutatója

Résztvevők: Jávorszky Béla és Mezey Katalin

(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

 

13.30–14.00

Könyvtáros Klub

 

Kereskedelem és közszolgálat

Előadó: Rácz András, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. kereskedelmi és marketing vezetője

(KELLÓ)

 

13.30–14.00

Gyerek-(b)irodalom

Barnabás Mackó meséi – Utazás a világ körül

Egy esős délutánon a szekrény mélyén lakozó földgömb varázserőt kap és távoli tájakra repíti Barnabás mackónkat és meglepett családját. Lakatlan sziget, Északi sark, indián tábor és még sok érdekes hely várja mackóinkat. Ám a földgömb varázsereje egyre fogy. Hogyan jutnak haza Barnabásék erdei medveodújukba? Kiderül a szerző varázslatos fotóival illusztrált előadásából.

(Ring Color)

 

14.00–15.00

Szabó Magda terem

 

A végső titok

J. R. dos Santos, világhírű író legújabb regényének és a Kossuth Kiadó új bestsellereinek bemutatója

Résztvevők: a szerző és Tímár Rita vezető főszerkesztő

Moderátor: László Ágnes kommunikációs vezető

(Kossuth Kiadó)

 

14.00–15.00

Hess András terem

 

Petőcz András Idegennek lenni című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Szörényi László irodalomtörténész

Moderátor: Szondi György kiadóvezető

(Napkút Kiadó)

 

14.00–15.00

Könyvtáros Klub

 

„Úgy tetszik, hogy jó helyen vagyunk itt...”

A Ringató módszer

Előadó: Gróh Ilona énektanár, a Ringató program alapítója

Moderátor: Gulyásné Somogyi Klára szekcióelnök

(MKE Zenei Szekció)

 

14.00–14.30

Gyerek-(b)irodalom

Nagypapám meséi

Zsombok Zoltán most megjelent mesegyűjteményéből olvas fel a szerző unokája

(PlayON)

 

14.00–15.00

B 3 stand

Ioanes Pop Nem mertem kiáltani soha című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Balázs F. Attila fordító

(Román Kulturális Minisztérium)

14.30–17.30

Lázár Ervin terem

Európai Elsőkönyvesek Fesztiválja

Az első rész (14.30–16.00)

Moderátor: Gács Anna

A második rész (16.00–17.30)

Moderátor: Forgách András

Résztvevők: Radostina Angelova (Bulgária), Bencsik Orsolya (Magyarország), Rebekka Bremmer (Hollandia), Arnaud Dudek (Franciaország), Tommaso Giagni (Olaszország), Jessica Gregson (Skócia), Emylia Hall (Anglia), Stanka Hrastelj (Szlovénia), Daniel Mezger (Svájc), Mária Modrovich (Szlovákia), Aki Ollikainen (Finnország), Louiza Papaloizou (Ciprus), Zośka Papużanka (Lengyelország), João Ricardo Pedro (Portugália), Anne-Cathrine Riebnitzsky (Dánia), Laila Sognnæs Østhagen (Norvégia), Anna Weidenholzer (Ausztria), Arezu Weitholz (Németország) és Jaroslav Žváček (Csehország)

Vendég: Arno Camenisch (Svájc) és Shani Boianjiu (Izrael)

(MKKE)

 

14.30–15.30

Supka Géza terem

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Olaszország és Magyarország: különbségek és azonosságok

Résztvevők: Giorgio Pressburger, Armando Massarenti, Kelemen János, Csorba László, Szénási Ferenc, Szörényi László és Szkárosi Endre

Moderátor: Barna Imre

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

14.30–15.30

Hess András terem

A Szépség eredete. Szexuális vonzerő és párválasztás

Résztvevők: Dr. Meskó Norbert PhD evolúciós kutató, a könyv szerzője és Dr. Szirtes Gábor irodalmár, a kiadó vezetője

(Pro Pannonia Kiadói Alapítvány)

 

14.30–15.00

Gyerek-(b)irodalom

A Duna Könyvklub Legyél Te is Winnetou! rajzpályázatának, valamint a Milyen ma indiánnak lenni? Mobilvideó-pályázatának eredményhirdetése

(Duna International Kiadó)

 

15.00–16.00

Márai Sándor terem

 

A halhatatlanság elixírje

Beszélgetés Gabi Gleichmann regényéről

Résztvevők: a szerző és Papolczy Péter műfordító

Moderátor: Mészáros Antónia újságíró

(Athenaeum Kiadó)

 


15.00–15.30

Könyvtáros Klub

 

Kövesd a könyvtárat!

A Gödöllői Városi Könyvtár és a közösségi média

Előadó: Gergely Ildikó

(MKE Pest Megyei Szervezet)

 

15.00–15.30

Gyerek-(b)irodalom

 

Tigriscsík és sárkánybőr

Kézműves foglalkozás gyerekeknek Janosch meséihez és Lumpi Lumpi, a kék sárkány kalandjaihoz

Közreműködik: Paulovkin Boglárka és Pásztohy Panka

(Móra Könyvkiadó)

 

15.00–16.00

D 42 stand

 

Csodaceruza-kvíz 8–10 éves gyerekeknek

15.30–16.30

Szabó Magda terem

Pintér Béla-drámák

Résztvevők: Pintér Béla és Winkler Nóra

(Saxum Kiadó)

15.30–16.30

Supka Géza terem

Határtalanul – Badár Sándor és Horváth János kalandjai a '90-es évekből

Résztvevők: Badár Sándor és Horváth János

Moderátor: Megyeri Zsuzsa Dóra

(Jaffa Kiadó)

 

15.30–16.30

Kner Imre terem

A magyar-zsidó irodalom története és a Karinthy pszichoanalitikus jellegű írásai és memoárok című kötetek bemutatója

Résztvevők: Kőbányai János szerző, Szilágyi Ákos, Kulcsár Szabó Ernő és Ormos Mária, valamint Hárs György Péter szerző, Heller Ágnes és Kálmán C. György

(Múlt és Jövő Kiadó)

 

15.30–16.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Kísérletezz, játssz és nyerj a HVG Okoskönyvekkel!

16.00–17.00

Osztovits Levente terem

 

Találkozás a könyvfesztivál díszvendégével, a francia Michel Houellebecq-kel

Résztvevők: Horváth Krisztina, az ELTE francia tanszékének docense és Tótfalusi Ágnes fordító

(Magvető Kiadó, Budapesti Francia Intézet)

 

16.00–17.00

Márai Sándor terem

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Daniele Cavicchia A víz asszonya című verseskötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Lukácsi Margit műfordító és Mezey Katalin

(Írók Alapítványa – Széphalom Könyvműhely)

 

16.00–17.00

Hess András terem

Jože Hradil Képek arc nélkül című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Lator László

Moderátor: Barna Imre, az Európa Könyvkiadó igazgatója

Közreműködik: Mácsai Pál

(Európa Könyvkiadó)

 

16.00–16.45

Gyerek-(b)irodalom

Pagony mesedélután

A xinxis háza, a Titi a parkban és a Boszi seprűnyélen című mesék felolvasása zenei improvizációval

Mesélő: Scherer Péter

Közreműködik: Darvas Kristóf zongorán

(Pozsonyi Pagony)

 

16.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

Készíts könyvet magadnak!

Könyvkötészet Cholnoky Zsófiával

(Matató Könyvműhely)

 

16.00–17.00

B 1 stand

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Ésszerű, de miért nem éri meg kenőpénzt fizetni?

Armando Massarenti filozófiai előadása a témában megjelent könyve kapcsán

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

16.00–20.00

B 13 stand

 

Boszorkányszombat

A Kör vagy a Tűz című könyvet vásárlókkal a kiadó boszorkánya személyesen foglalkozik

(Geopen Kiadó)

 

16.00–17.00

D 34 stand

 

Fotózkodás Geronimóval

(Alexandra Kiadó)

16.30–18.00

Szabó Magda terem

 

Kandúr a zsákban

Könyvbemutató

Résztvevők: Kontra Ferenc volt belorusz nagykövet és Bárász Péter

Moderátor: Pataki Judit

Közreműködik: Szakál Zoltán

(Ab Ovo Kiadó)

 

16.30–17.30

Kner Imre terem

 

Galgóczi Dóra Fiatalságra ítélve című regényének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Oláh Andrea

Közreműködik: Kecskés Karina

(Corvina Kiadó)

 

16.30–17.30

Könyvtáros Klub

 

Tiszaeszlártól Auschwitzig

Résztvevők: Elek Judit és Ungváry Krisztián

Moderátor: Csordás Gábor

(Jelenkor Kiadó)

 

16.45–17.00

Gyerek-(b)irodalom

Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!

Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek

(Európa Könyvkiadó)

17.00–18.00

Supka Géza terem

A „Londonban, hej, van számos utca…” című kötet bemutatója

Résztvevők: Neményi Ninon szerző és Sárközi Mátyás illusztrátor

Moderátor: Fekete Viktória

(Kortárs Kiadó)

 

17.00–18.00

Hess András terem

 

Hogyan élheted túl...?

A Móra Könyvkiadó Lélekdoki címmel induló, új pszichológiai sorozatának bemutatója

Résztvevők: Vekerdy Tamás pszichológus, valamint a szerzők, Rigler Ilona pszichológus és Pacskovszky Zsolt író

Moderátor: Dian Viktória, a sorozat szerkesztője

(Móra Könyvkiadó)

 

17.00–17.45

Gyerek-(b)irodalom

 

Mindenki tud rajzolni!

Kreatív foglalkozás gyerekeknek

(Scolar Kiadó)

17.30–19.00

Osztovits Levente terem

Az írók szerepe a 21. századi modern társadalomban

Izraeli írók kerekasztal-beszélgetése

Moderátor: Váradi Júlia

Résztvevők: David Grossman, Amir Gutfreund és Shani Boianjiu

(Európa Könyvkiadó, Libri Kiadó, Scolar Kiadó, Izrael Állam Nagykövetsége)

 

17.30–18.30

Márai Sándor terem

 

Csodálatos országokba hoztalak

Szávai Géza regényének zenés könyvbemutatója

Résztvevők: a szerző és Bán Magda

Közreműködik: David Yengibarjan harmonikaművész

(PONT Kiadó)

 

17.30–18.30

Könyvtáros Klub

 

Könyvtári szakfolyóiratok – múlt, jelen, jövő?

Kerekasztal-beszélgetés

Résztvevők: Berke Barnabásné, Fonyó Istvánné, Fülöp Ágnes, Hegyközi Ilona, Kovács Katalin, Mezei László Miklós, Murányi Lajos szerkesztők

Moderátor: Bánkeszi Katalin, a Könyvtári Intézet igazgatója

(MKE, Könyvtári Intézet)

 

17.45–18.30

Gyerek-(b)irodalom

 

Naphegy mesedélután

Bemutatkoznak a Naphegy Kiadó új szerzői és új mesekönyvei

(Naphegy Kiadó)

18.00–19.00

Supka Géza terem

 

Czakó Gábor Szabír titok című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Bencze Lóránt egyetemi tanár

(CzSimon Könyvek)

 

18.00–19.00

Hess András terem

 

A 150 éve született Justh Zsigmond útirajzkötetének bemutatója

Résztvevők: Dede Franciska, a kötet szerkesztője és Ambrus Lajos író, szerkesztő

(Kortárs Kiadó)

 

18.00–19.00

Kner Imre terem

 

Múzeumok könyvben

Írásban a muzeológiáról, avagy vannak-e magyar múzeumi szakkönyvek, és ha nincsenek, miért?

Résztvevők: György Péter esztéta, az első MúzeumCafé-könyv szerzője, Frazon Zsófia néprajzkutató, a Múzeum és kiállítás – Az újrarajzolás terei című kötet szerzője és Iványi-Bitter Brigitta művészettörténész

Moderátor: Martos Gábor, a MúzeumCafé főszerkesztője

(MúzeumCafé Magazin)

 

19.00–20.00

Hess András terem

 

Napszerész – Babay Bernadett, Müller Péter Sziámi és Szabó Era megzenésített versei a Palinta Társulat előadásában

Interaktív családi koncert sok zenével, bábozással, mozgással,

játékkal és jutalmakkal

(Ciceró Kiadó)

 

 

 

Április 20., szombat

Külső helyszínen zajló programok

 

18.00

Galéria IX

1092 Budapest, Ráday utca 47.

 

Hajdú-Farkas Zoltán A homályban maradás ösztöne és Ernst Jünger Homokórák könyve című kötetek bemutatója

Résztvevők: Hajdú-Farkas Zoltán és Vidák Zsolt illusztrátor

 

 

 

Április 20., szombat

Standokon zajló dedikálások

 

 

10.00–10.50

B 24 stand

 

Markó Béla dedikál

(Bookart Kiadó)

 

10.00–11.00

B 15 stand

Kukorelly Endre dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

10.00–11.00

D 43 stand

 

Kamarás István dedikálja meseregényeit

(PONT Kiadó)

10.00–11.00

D 38 stand

 

Berg Judit dedikál

(Pozsonyi Pagony)

11.00–12.00

D 34 stand

 

Bartos Erika dedikálja mesekönyveit

(Alexandra Kiadó)

11.00–12.00

D 42 stand

 

Egri Mónika illusztrátor dedikálja Fésűs Éva Széllelbélelt Mesekönyv és Mesebeszéd című gyermekkönyveit

(Arcus Kiadó)

 

11.00–12.00

B 19 stand

 

Görög Ibolya dedikálja Tanácsoskönyv – Új kalamajkák című kötetét

(Athenaeum Kiadó)

11.00–12.00

D 3 stand

 

Bornai Tibor, Szendi Gábor és Mezei Elmira dedikál

(Jaffa Kiadó)

11.00–12.00

B 15 stand

Mérő Vera dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

11.00–12.00

D 8/B stand

 

Szegedi Katalin dedikálja Palkó című új kötetét

(Móra Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

B 51 stand

 

Erdélyi István dedikálja Magyar őstörténeti minilexikon című könyvét

(Napkút Kiadó)

11.00–12.00

D 43 stand

 

Komáromi Gabriella dedikálja Lázár Ervin-monográfiáját

(PONT Kiadó)

11.00–12.00

D 38 stand

 

Marék Veronika dedikál

(Pozsonyi Pagony)

12.00–12.50

B 24 stand

 

Hajdú-Farkas Zoltán dedikál

(Bookart Kiadó)

 

12.00–13.00

D 10 stand

 

Bátky András és Takács Mari dedikálja a Mirka, avagy hogyan kell szeretni című kötetet

(General Press)

 

12.00–13.00

B 15 stand

Hans-Henning Paetzke dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

12.00–13.00

B 19 stand

 

Keresztury Tibor dedikál

(Magvető Kiadó)

12.00–13.00

B 51 stand

 

Török Lajos dedikálja Textus Viator című könyvét

(Napkút Kiadó)

12.00–13.30

D 43 stand

Albert Gábor dedikálja könyveit

(PONT Kiadó)

 

12.00–13.00

B 57 stand

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Stefano Benni dedikál

(Scolar Kiadó)

 

12.15–13.00

D 6 stand

Varró Dani dedikál

(Manó Könyvek)

 

12.30–13.30

B 19 stand

 

Bede Béla dedikálja Magyar borvidékek (Corvina útikönyvek) című kötetét

(Corvina Kiadó)

 

13.00–14.00

D 10 stand

 

Szegedi Katalin dedikálja a A kis Mukk története című kötetet

(General Press)

13.00–14.00

D 3 stand

 

Csernus Imre dedikál

(Jaffa Kiadó)

13.00–14.00

B 15 stand

Tompa Andrea dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

13.00–14.00

B 19 stand

 

Csabai László dedikál

(Magvető Kiadó)

13.00–14.00

B 51 stand

 

Verrasztó Gábor dedikálja Budai históriák című sorozatát

(Napkút Kiadó)

13.30–14.30

D 43 stand

 

Arne Svingen norvég meseíró és Kovács Katáng Ferenc műfordító dedikál

(PONT Kiadó)

14.00–15.00

B 41 stand

 

Bódi Péter dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

14.00–15.00

B 19 stand

 

Bánó Attila dedikál

(Athenaeum Kiadó)

14.00–15.00

D 4 stand

 

Vaktor Orsolya dedikálja Kristályfény-misszió című könyvét

(Édesvíz Kiadó)

14.00–15.00

D 3 stand

 

Sándor Anikó és Rados Virág dedikál

(Jaffa Kiadó)

14.00–15.00

B 15 stand

Kőrösi Zoltán dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

14.00–15.00

B 19 stand

 

Grecsó Krisztián dedikál

(Magvető Kiadó)

14.00–15.00

B 51 stand

Szabó Palócz Attila dedikálja Békegyakorlatok című könyvét

(Napkút Kiadó)

 

14.00–15.00

D 34 stand

 

Vörös István dedikálja Fénylovasok című kötetét

(Noran Könyvesház)

14.00–15.00

D 43 stand

 

Gombos Péter dedikál

(PONT Kiadó)

14.30–15.30

K 16 stand

 

Ignacy Karpowicz dedikálja Égiek és földiek című könyvét

(Typotex Kiadó)

15.00–16.00

B 41 stand

 

Bächer Iván dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

15.00–16.00

B 10 stand

 

Veiszer Alinda dedikálja Ráadás című kötetét

(Alexandra Kiadó)

15.00–16.00

D 42 stand

Kovács Imre Attila dedikálja MÉJ című új kötetét

(Arcus Kiadó)

 

15.00–16.00

B 1 stand

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Olasz szerzők dedikálnak

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

15.00–16.00

D 36 stand

Buglyó Gergely dedikálja Oni: Szürke vér című ifjúsági fantasy kötetét

(Ciceró Könyvstúdió)

 

15.00–16.00

B 17 stand

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Giorgio Pressburger dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

15.00–16.00

D 3 stand

 

Soma Mamagésa és Singer Magdolna dedikál

(Jaffa Kiadó)

15.00–16.00

B 31 stand

 

Sári László dedikálja könyveit

(Kelet Kiadó)

 

15.00–16.00

D 33 stand

Bosnyák Viktória és Kalas Zsuzsa dedikál

(Kolibri Kiadó)

 

15.00–16.00

B 18 stand

 

J. R. dos Santos dedikálja A végső titok című új könyvét

(Kossuth Kiadó)

15.00–16.00

B 16 stand

Tarjányi Péter és Dosek Rita dedikál

(Libri Kiadó)

 

15.00–16.00

B 19 stand

 

Parti Nagy Lajos dedikál

(Magvető Kiadó)

15.00–16.00

D 8/B stand

 

Lackfi János dedikálja Kapjátok el Tüdő Gyuszit! Versek felnőttes gyerekeknek és gyerekes felnőtteknek című legújabb verseskötetét

(Móra Könyvkiadó)

 

15.00–16.00

B 51 stand

 

Petőcz András dedikálja Idegennek lenni című könyvét

(Napkút Kiadó)

15.00–16.30

D 43 stand

 

Kozma Tamás dedikálja versesköteteit

(PONT Kiadó)

 

15.00–17.00

B 37 stand

 

Carla Galli dedikálja Ki fizeti a révészt? című könyvét

(Tarandus Kiadó)

15.30–16.30

B 36 stand

 

Hannu Rajaniemi dedikál

(Ad Astra Kiadó)

 

16.00–17.00

B 10 stand

 

Lévai Katalin dedikálja Anyám évszázada című kötetét

(Alexandra Kiadó)

16.00–17.00

B 31 stand

 

Sumonyi Zoltán dedikálja Hogyan legyek hűséges fiad? című könyvét

(Argumentum Kiadó)

16.00–17.00

D 42 stand

 

Sándor György Kossuth-díjas humorista dedikálja Életmű albumát és Hármaskönyvét

(Arcus Kiadó)

 

16.00–17.00

B 19 stand

 

Gabi Gleichmann dedikálja A halhatatlanság elixírje című regényét

(Athenaeum Kiadó)

16.00–17.00

B 17 stand

Amir Gutfreund dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

16.00–17.00

D 8 stand

Sunyovszky Sylvia dedikálja Csak semmi titok című önéletírását

(Holnap Könyvkiadó)

 

16.00–17.00

D 21 stand

Erős Ferenc dedikálja Szágundelli csodái, valamint Pszichoanalízis és forradalom című könyvét

(Jószöveg Műhely)

 

16.00–17.00

B 15 stand

Kácsor Zsolt és Kerékgyártó István dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

16.00–17.00

D 33 stand

Erőss Antónia, Finy Petra és Herbszt László dedikál

(Kolibri Kiadó)

 

16.00–17.00

B 18 stand

 

Fehér László festőművész dedikálja új könyvét

(Kossuth Kiadó)

16.00–17.00

B 19 stand

 

Spiró György dedikál

(Magvető Kiadó)

16.00–17.00

K 2 stand

 

Kürti László dedikálja Testi misék című verseskötetét

(Magyar Napló)

16.00–17.00

D 8/B stand

 

Pacskovszky Zsolt dedikálja a Tabu-könyvek sorozatban megjelent Szabadesés című regényét

(Móra Könyvkiadó)

 

16.00–17.00

B 51 stand

 

Jan Kuntur dedikálja A perem-lét könyve című kötetét

(Napkút Kiadó)

16.00–17.00

D 38 stand

 

Gimesi Dóra és Gyöngyösi Adrienn dedikál

(Pozsonyi Pagony)

16.30–17.30

D 3 stand

 

Badár Sándor és Horváth János dedikál

(Jaffa Kiadó)

16.30–17.00

D 43 stand

 

Jánoska Antal és Horváth Ferenc dedikálja Zsugaléria című kötetét

(PONT Kiadó)

17.00–18.00

B 10 stand

 

Hadas Krisztina dedikálja Egy tökéletlen anya naplója című kötetét

(Alexandra Kiadó)

17.00–18.00

B 31 stand

 

Tomán Edina dedikál

(Almandin Kiadó)

17.00–18.00

D 36 stand

 

Szabó Era és Kállai Nagy Kriszta dedikálja Csokitánc című illusztrált gyerekvers kötetét

(Ciceró Könyvstúdió)

 

17.00–18.00

B 17 stand

Jože Hradil dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

17.00–18.00

D 21 stand

Rugási Gyula dedikálja A historizmus fantomja című könyvét

(Jószöveg Műhely)

 

17.00–18.00

B 15 stand

Komoróczy Géza dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

17.00–18.00

D 33 stand

Vidra Gabriella és A Tudás Könyvei borítótervezői dedikálnak

(Kolibri Kiadó)

 

17.00–18.00

B 18 stand

 

Jávorszky Béla Szilárd dedikálja Táncház című új könyvét

(Kossuth Kiadó)

17.00–18.00

B 16 stand

Pion István, Simon Márton és Sirokai Mátyás dedikál

(Libri Kiadó)

 

17.00–18.00

K 2 stand

 

Nagy Zoltán Mihály dedikálja A sátán fattya című regényét

(Magyar Napló)

17.00–18.00

D 8/B stand

 

Vig Balázs dedikálja A rettegő fogorvos című könyvét

(Móra Könyvkiadó)

 

17.00–18.00

D 38 stand

 

Szakács Eszter és Gyöngyösi Adrienn dedikál

(Pozsonyi Pagony)

17.00–18.00

B 57 stand

Szabó Tibor Benjámin dedikál

(Scolar Kiadó)

 

17.30–18.30

B 19 stand

 

Galgóczi Dóra dedikálja Fiatalságra ítélve című könyvét

(Corvina Kiadó)

17.30–18.30

B 19 stand

 

Michel Houellebecq dedikál

(Magvető Kiadó)

18.00–19.00

B 16 stand

Tyson (Váradi József) dedikál

(Libri Kiadó)

 

18.30–19.00

D 43 stand

 

Szávai Géza dedikálja Csodálatos országokba hoztalak című regényét

(PONT Kiadó)

18.45–19.30

B 6 stand

 

David Grossman, Amir Gutfreund és Shani Boianjiu izraeli írók dedikálnak

(Izrael Állam Nagykövetsége)

 

 

Április 20., szombat

Szabadtéri színpadon zajló programok

 

 

11.00–12.00

Szabadtéri Színpad[2]

Palya Bea Altatok című koncertje

Előadók: Palya Bea és zenekara

(Kolibri Kiadó)

 

14.30–15.30

Szabadtéri Színpad[3]

Állati zenés ABC – Bíró Eszter koncertje gyerekeknek és felnőtteknek

Előadók: Bíró Eszter és zenekara

(Balassi Intézet)

 

16.00–17.00

Szabadtéri Színpad

Néma Gyerek-koncert

Résztvevők: Simon Márton, Sirokai Mátyás, Pion István, Finy Petra és Závada Péter

(Libri Kiadó, JAK)

 

18.00–19.00

Szabadtéri Színpad

Hangold Újra!

Mini lemezbemutató koncert

Előadók: Gergely Éva, Bársony Bálint, Rieger Attila, Tar Gergely, Elek Norbert, Máthé László és Végh Balázs

(Rózsavölgyi és Tsa Kiadó)

 

 

 
Április 21. vasárnap
Termekben zajló programok

 

 

10.00–11.00

Márai Sándor terem

 

Mileta Prodanović könyvbemutatója

Résztvevők: a szerző, Csordás Gábor fordító és Radics Viktória

(L'Harmattan Kiadó)

10.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

Bilimbo Háza idén is várja a kicsiket és nagyokat

Lesznek játékok totyogóknak, minikonyha, babasarok, sok-sok autó óriási szőnyegen, bábok, társasjátékok nagyobbaknak és persze sok-sok vidámság és kacagás.

(www.bilimbo.com)

 

10.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

Rajzpályázat a Meseutca kuckójában

A helyben készült rajzokat kiállítjuk, és a könyvfesztivál után a Meseutca szerkesztősége elbírálja, ki lehet az a három szerencsés nyertes, aki ajándékkönyveket kap a frissen megjelent gyerekkönyv-újdonságokból.

(meseutca.hu)

 

10.00–18.00

Gyerek-(b)irodalom

LaQ – Több, mint játék Japánból

A Líra innovatív és kreatív játékbemutatója

A 3 éves kor feletti gyerekeket és szüleiket várjuk egy közös játékra.

(Líra Könyv)

 

10.00–10.45

Gyerek-(b)irodalom

 

Bogyó és Babóca társasjátéka

Bartos Erika vetít, mesél, játszik a gyerekekkel

(Pozsonyi Pagony)

 

10.00–19.00

B 6 stand

 

Háttérbeszélgetések az izraeli irodalomról ismert írók és szakértők közreműködésével

(Izrael Állam Nagykövetsége)

 

10.00–11.00

B 1 stand

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Daniele Cavicchia költővel beszélget Lukácsi Margit műfordító

A találkozó után Daniele Cavicchia dedikálja A víz asszonya című kötetét

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

10.30–11.30

D 34 stand

 

Fotózkodás Geronimóval

(Alexandra Kiadó)

10.45–11.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Ismerd meg a Mandragóra utca lakóit!

Állomásos játék 6–12 éves gyerekeknek

(Európa Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

Osztovits Levente terem

 

Vámos Miklós Húrok című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Bródy János és Barna Imre

(Európa Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

Szabó Magda terem

 

A tragikumról

Könyvbemutató

Résztvevők: Karafiáth Orsolya és Ungvári Tamás

(Scolar Kiadó)

 

11.00–12.30

Márai Sándor terem

 

Lettre – L'Harmattan Matiné

Résztvevők: Mileta Prodanović (Szerbia), Dragan Velikić (Szerbia), Arno Camenisch (Svájc), Németh Gábor, Garaczi László és Kukorelly Endre

Moderátor: Csordás Gábor

(Lettre Internationale, L'Harmattan Kiadó)

 

11.00–12.00

Hess András terem

 

Kerekasztal-beszélgetés Serge Joncour francia íróval

Résztvevők: a szerző, Ádám Anikó és Marion Décome

(Budapesti Francia Intézet, Bureau International de l'Édition Française)

 

11.00–12.00

Kner Imre terem

 

Feledy Balázs Koller – egy legenda nyomában. Koller György, a Rézkarcoló Művészek Alkotóközössége és a Koller Galéria című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Koller Györgyné Edit

(Corvina Kiadó)

 

11.00–14.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Kézműveskedés Erdélyi Andreával

11.00–11.40

Gyerek-(b)irodalom

 

Nyomozz velünk!

Színpadi produkció és ügyességi játék kis detektíveknek
Az Agatha nyomoz és a Sherlock, Lupin és én címmel most induló két detektívregény-sorozathoz kapcsolódó program

(Manó Könyvek)

                                  

11.00–13.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Készíts könyvet magadnak!

Könyvkötészet Cholnoky Zsófiával

(Matató Könyvműhely)

               

11.00–12.00

B 1 stand

 

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Mediterrán krimi

Giancarlo De Cataldo Bűnügyi regény című könyvének bemutatója a szerző részvételével

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

11.40–12.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Berti, a rózsaszín barika. Egyik birka olyan, mint a másik?

Animációs filmvetítés és mese Bertiről, a birkacsalád rózsaszín gyapjas gyermekéről – Goda Krisztina meséje a különbözőségről, a családról és a szeretetről

(Kolibri Kiadó)

 

12.00–13.00

Hess András terem

Rút Lichnerová Anna Regina című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Körtvélyessy Klára

Moderátor: Deák Renáta

(Európa Könyvkiadó, Literárne Informacne Centrum, Pozsony)

 

12.00–12.45

Gyerek-(b)irodalom

 

Mirka, avagy hogyan kell szeretni

Interaktív könyvbemutató

A TOP 100 gyerekkönyv-listán a 2012-ben 3. helyezett könyvről az alkotókkal beszélgetünk, amelyet dedikálás követ a kiadó standjánál.

(General Press Kiadó)

 

13.00–14.00

Szabó Magda terem

 

Orosz István Válogatott sejtések (a tojás volt előbb) című könyvének és Armand Puig i Tarrech Gaudí és a Sagrada Familia című könyvének bemutatója

Résztvevők: Orosz István, Török András útikönyvíró, kulturális menedzser és Wesselényi-Garay Andor építész

(Typotex Kiadó)

 

13.00–14.30

Supka Géza terem

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

LeggItaliano: felfedezésre váró olasz szerzők bemutatkozása

Fiatal és ígéretes olasz szerzők bemutatása, együttműködésben a Mondadori Alapítvánnyal

Moderátor: Giorgio Pressburger

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

13.00–14.00

Kner Imre terem

Gabriel Liiceanu A csábításról című könyvének bemutatója

Résztvevők: a szerző, Szentmártoni János, Karácsonyi Zsolt, Erős Kinga és Végh Attila

(Orpheusz Kiadó)

 

13.20–14.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Szárnyak és paták
Vajon megtanulhat repülni egy kis pegaur akkor is, ha túl rövidek a szárnyai? Hogyan segíthet egy cukorbeteg kisfiú és testvére a szerencsétlenül járt mesebeli lényen?
Az Egy Csepp Figyelem Alapítvány és a Kolibri Kiadó közös könyvéből, amit Finy Petra írt és Herbszt László illusztrált, most Pokorny Lia színésznő és a szerző olvas föl részleteket. A történetet Mundruczó Kornél Proton színháza kelti életre.
A program ideje alatt az alapítvány vércukormérést végez.

(Kolibri Kiadó)

 

13.30–14.30

Márai Sándor terem

„Csak egyvalami volt biztos, hogy soha, de soha nem térek vissza Magyarországra.”

Az elsőkönyves brit Emylia Hall Nyarak könyve című regényének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Lévai Balázs

Közreműködik: Láng Annamária

(Park Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

Osztovits Levente terem

 

Díjátadás

Budai-díjak

A díjakat Láng Zsoltnak, a II. kerület Önkormányzata polgármesterének a felhatalmazásából Ötvös Zoltán, a Művelődési Iroda vezetője adja át.

 

Az Év Kiadója, valamint az Év Vidéki és az Év Fővárosi könyvesboltja MKKE díjainak átadása

Az elismeréseket az MKKE elnöke adja át.

 

Az Év hangoskönyves hangja díj átadása

A díjat Kocsis András Sándor adja át.

 

14.00–16.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Gyöngyfűzés Semmelweis Krisztával

14.00–14.30

Gyerek-(b)irodalom

 

Vörös István Fénylovasok – Utazás a Panda csillagképből a Földre – és vissza című kötetének bemutatója

Résztvevők: a szerző és Lackfi János író, költő, műfordító

(Noran Könyvesház)

 

14.00–15.00

D 42 stand

Csodaceruza-kvíz 8–10 éves gyerekeknek

 

 

14.30–15.30

Hess András terem

 

A III/III krónikája

Résztvevők: Tabajdi Gábor és Ungváry Krisztián

(Jaffa Kiadó)

 

14.30–15.30

Kner Imre terem

 

Arno Camenisch könyvbemutatója

Résztvevők: a szerző, Adamik Lajos fordító és Keresztesi József

(L'Harmattan Kiadó)

 

14.30–15.00

Gyerek-(b)irodalom

 

Nagypapám meséi

Zsombok Zoltán most megjelent mesegyűjteményéből olvas fel a szerző unokája

(PlayON)

 

15.00–16.00

Márai Sándor terem

 

Bűnösök és bűnbakok a 20. századi magyar történelemben

Beszélgetés a Lehallgatott kihallgatások. Gerő és Rákosi pártvizsgálatainak titkos hangszalagjai és a Ki volt Károlyi Mihály? című könyvekhez kapcsolódóan

Résztvevők: Baráth Magdolna, Feitl István, Hajdu Tibor és Pók Attila

(Napvilág Kiadó)

 

15.00–16.00

Supka Géza terem

 

Te is olvasol ugye?

A Supka Géza Alapítvány és a Magyar Lapkiadók Egyesülete olvasásnépszerűsítő pályázatának eredményhirdetése

 

Az AEGON Művészeti Díj átadása

 

15.00–15.40

Gyerek-(b)irodalom

 

Fedezd fel Narnia csodás világát!

Interaktív könyvbemutató C. S. Lewis Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény című műve alapján

(Harmat Kiadó)

 

15.30–16.30

Osztovits Levente terem

 

„Théseustól egy kicsit észak-északnyugatra”

Krasznahorkai László bemutatja a Megy a világ című új novelláskötetét

(Magvető Kiadó)

 

15.40–16.10

Gyerek-(b)irodalom

 

Ó, azok a csodálatos állatok – Tavaszi történetek

A szerző varázslatos fotókkal illusztrált előadásában legszebb tavaszi történeteit meséli el. Felcseperedő cinkefiókákkal, a Tisza-tó csodáival, állatkölykökkel, izgalmas rovarokkal ismerkedhetünk meg közelebbről.

(Ring Color)

 

16.00–17.00

Márai Sándor terem

 

A hét főbűn könyvsorozat bemutatója

Résztvevők: Szvetelszky Zsuzsa szociálpszichológus, Ritter Andrea pszichoanalitikus, valamint Mártonffy Marcell irodalomtörténész és teológus

(Typotex Kiadó)

 

16.00–17.00

Supka Géza terem

 

Konfliktus a párkapcsolatban – hogyan kezeljük?

Résztvevők: Szendi Gábor és Megyeri Zsuzsa Dóra

(Jaffa Kiadó)

 

16.00–17.00

Hess András terem

Keresztényüldözések régen és ma – Beszélgetés az Akikre nem volt méltó e világ című könyv kapcsán

Résztvevők: Dr. Kulcsár Árpád történész, Morvay Péter újságíró, Dr. Grüll Tibor történész, Frechet Tímea újságíró, valamint Jászberényi Sándor újságíró, közel-keleti tudósító

(Patmos Records)

 

16.00–17.00

D 34 stand

 

Fotózkodás Geronimóval

(Alexandra Kiadó)

16.10–16.30

Gyerek-(b)irodalom

 

Kísérletezz, játssz és nyerj a HVG Okoskönyvekkel!

 

16.30–17.30

Szabó Magda terem

 

Csak semmi titok

Résztvevők: dr. Milkovich Eszter, Nagy Borbála Réka és Sunyovszky Sylvia

(Holnap Kiadó)

16.30–17.00

Gyerek-(b)irodalom

 

A Kerekerdő Óvoda kisgyermekeinek és óvónőinek előadása Benedek Elek meséiből

(Duna International Kiadó)

                   

17.00–19.00

Teátrum

Születésnapi Irodalmi Szalon

Házigazda: Tarján Tamás

Meghívottak: 85 éves: Benkő Samu, Hankiss Elemér, Juhász Ferenc; 80 éves: Gálfalvi Zsolt, Gergely Ágnes, Konrád György; 75 éves: Ágh István, Radnóti Zsuzsa, Sándor György, Szilágyi István, Takács Zsuzsa; 70 éves: Dalos György, Kocsis L. Mihály, Kulin Ferenc, Mezey Katalin, Oravecz Imre, Hans-Henning Paetzke, Szegedy-Maszák Mihály, Várady Szabolcs; 60 éves: Angyalosi Gergely, Kőrössi P. József, Szőcs Géza; 50 éves: Podmaniczky Szilárd

(MKKE)              

 

17.00–18.30

Osztovits Levente terem

OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

Giorgio Pressburger filmjének (Dietro il buio) vetítése a szerző részvételével

(Budapesti Olasz Kultúrintézet)

 

 

 

Április 21., vasárnap

Standokon zajló dedikálások

 

 

10.00–11.00

B 15 stand

Turi Tímea és Uri Asaf dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

10.00–11.00

D 21 stand

 

Nagy Zsóka dedikálja Megoldjuk, szívem című könyvét

(Jószöveg Műhely)

10.00–11.00

B 51 stand

Kapitány Gábor dedikálja Hótűznéző című könyvét

(Napkút Kiadó)

10.00–11.00

D 43 stand

Novák Valentin dedikálja regényeit

(PONT Kiadó)

11.00–12.00

B 41 stand

 

Bächer Iván dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

11.00–12.00

D 36 stand

 

Varró Dániel fordító dedikálja Shel Silverstein Shelby bácsi állatkertje című gyerekverskötetét

(Ciceró Könyvstúdió)

 

11.00–12.00

B 17 stand

 

Szécsi Noémi dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

11.00–12.00

B 16 stand

Böjte Csaba dedikál

(Helikon Kiadó)

 

11.00–12.00

B 15 stand

Egressy Zoltán dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

11.00–12.00

B 19 stand

 

Bán Zsófia, Fehér Béla és Kemény István dedikál

(Magvető Kiadó)

11.00–12.00

D 43 stand

 

Arne Svingen norvég meseíró és Kovács Katáng Ferenc műfordító dedikál

(PONT Kiadó)

11.00–12.00

D 38 stand

 

Bartos Erika dedikál

(Pozsonyi Pagony)

12.00–13.00

B 41 stand

 

Bódi Péter dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

12.00–13.00

B 19 stand

 

Pataki Éva dedikálja Nőből is megárt a nagymama című regényét

(Athenaeum Kiadó)

 

12.00–13.00

B 19 stand

 

 

Feledy Balázs dedikálja Koller – egy legenda nyomában. Koller György, a Rézkarcoló Művészek Alkotóközössége és a Koller Galéria című könyvét

(Corvina Kiadó)

 

12.00–13.00

B 17 stand

 

Vámos Miklós dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

12.00–13.00

D 8 stand

 

Domján-Udvardy Melinda és Igor Lazin grafikusművészek dedikálják Weöres Sándor: Kutyafülü Aladár című gyermekválogatás kötetüket

(Holnap Könyvkiadó)

 

12.00–13.00

B 15 stand

Kőrösi Zoltán dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

12.00–13.00

B 19 stand

 

Kováts Judit dedikál

(Magvető Kiadó)

12.00–12.30

D 43 stand

 

Dr. Kovács Jolán dedikálja a Légző ABC című könyvét

(PONT Kiadó)

12.00–13.00

D 38 stand

 

Paulovkin Boglárka és Kőszeghy Csilla dedikál

(Pozsonyi Pagony)

12.00–13.00

B 57 stand

Karafiáth Orsolya és Ungvári Tamás dedikál

(Scolar Kiadó)

 

12.30–13.30

D 8/B stand

 

Balázs Ágnes dedikálja a Lufi-könyvek sorozat köteteit

(Móra Könyvkiadó)

12.30–13.00

D 43 stand

 

Erdélyi Ágnes és Bőhm Judit műfordító dedikálja A kamaszkor védelmében című könyvet

(PONT Kiadó)

 

13.00–14.00

B 10 stand

Müller Péter dedikálja könyveit

(Alexandra Kiadó)

 

13.00–14.00

B 17 stand

 

Konrád György dedikál

(Európa Könyvkiadó)

 

13.00–14.00

D 8 stand

 

Kányádi Sándor és Keresztes Dóra dedikálja a Küküllő kalendárium című gyermekkönyvet

(Holnap Könyvkiadó)

 

13.00–15.00

B 15 stand

Gyáni Gábor dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

13.00–14.00

B 19 stand

Darvasi László dedikál

(Magvető Kiadó)

 

13.00–14.00

B 51 stand

 

Kántás Balázs dedikálja Fantomképek című könyvét

(Napkút Kiadó)

13.00–14.00

D 43 stand

 

Szávai Ilona ajánlja a Fordulópont című folyóiratot

(PONT Kiadó)

14.00–15.00

B 31 stand

 

Sumonyi Zoltán dedikálja Hogyan legyek hűséges fiad? című könyvét

(Argumentum Kiadó)

14.00–15.00

B 19 stand

 

Koltai Tamás dedikálja Zsöllyerablét – 50 év színházban című könyvét

(Corvina Kiadó)

 

14.00–15.00

D 8 stand

Faltisz Alexandra, Keresztes Dóra, Pásztohy Panka, Quirin Ágnes, Pálfi Zsolt, Sajdik Ferenc, Győrfi András grafikusművészek dedikálják a Holnap Kiadónál megjelent, gyermekeknek készült köteteiket

(Holnap Könyvkiadó)

 

14.00–15.00

D 3 stand

 

Bauer Barbara dedikál

(Jaffa Kiadó)

14.00–16.00

D 21 stand

Gazda Albert és Cséka György dedikálja Magyar lakok Kárpátalja című könyvét

(Jószöveg Műhely)

 

14.00–15.00

B 15 stand

Szilágyi Zsófia dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

14.00–15.00

D 33 stand

Jeney Zoltán és Haránt Artúr dedikál

(Kolibri Kiadó)

 

14.00–15.00

B 18 stand

 

Romsics Ignác dedikálja Magyarország a második világháborúban című könyvét

(Kossuth Kiadó)

 

14.00–15.00

B 19 stand

Scherter Judit dedikál

(Magvető Kiadó)

 

14.00–15.00

B 51 stand

 

Miklóssy Endre dedikálja Évezredek között című könyvét

(Napkút Kiadó)

14.00–15.00

B 10 stand

Sárközi Mátyás dedikálja Párban magányban című kötetét

(Noran Könyvesház)

 

14.00–15.00

K 16 stand

 

Orosz István dedikálja Válogatott sejtések (a tojás volt előbb) című könyvét

(Typotex Kiadó)

 

14.30–15.30

D 43 stand

 

Tarján Tamás és Follinus Anna dedikálja köteteit

(PONT Kiadó)

15.00–16.00

B 41 stand

 

Bárász Péter dedikál

(Ab Ovo Kiadó)

15.00–16.00

B 10 stand

Gönczi Gábor és Csikós Balázs dedikálja Bazi nagy esküvőskönyv című kötetét

(Alexandra Kiadó)

 

15.00–16.00

B 19 stand

 

Nyáry Krisztián dedikálja Így szerettek ők című könyvét

(Corvina Kiadó)

15.00–16.00

B 31 stand

 

Sári László dedikál

(Kelet Kiadó)

15.00–16.00

B 15 stand

Kemenes Géfin László dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

15.00–16.00

D 33 stand

Goda Krisztina és Udvardi Jenő dedikál

(Kolibri Kiadó)

 

15.00–16.00

B 16 stand

Csányi Vilmos dedikál

(Libri Kiadó)

 

15.00–16.00

B 19 stand

 

Boldizsár Ildikó dedikál

(Magvető Kiadó)

15.00–16.00

D 8/B stand

 

Nógrádi Gábor dedikálja A gonosz hét napja, a Nézz rám, Mami és a Galambnagymama című regényeit

(Móra Könyvkiadó)

 

15.00–16.00

B 51 stand

 

Botos Katalin dedikálja „...mint tükrön a lehellet” című könyvét

(Napkút Kiadó)

15.00–16.00

D 38 stand

 

Erdős István és Pásztohy Panka dedikál

(Pozsonyi Pagony)

15.00–17.00

B 37 stand

 

Kövesi Péter dedikálja A Pilis összeesküvés, Nem leszek nemecsek, A csodaszarvas nyomában, Utazások ezotériában című könyveit

(Tarandus Kiadó)

 

15.30–16.30

D 3 stand

 

Ungváry Krisztián és Tabajdi Gábor dedikál

(Jaffa Kiadó)

15.30–16.00

D 43 stand

 

Albert Gábor dedikálja könyveit

(PONT Kiadó)

16.00–17.00

B 19 stand

Léner Péter dedikálja Volt egyszer egy színház – A József Attila Színház utolsó két évtizede című könyvét

(Corvina Kiadó)

 

16.00–17.00

K 8 stand

 

Arno Camenisch dedikál

(L'Harmattan Kiadó)

 

16.00–17.00

D 3 stand

 

Müller Rolf, Paksa Rudolf és Papp István dedikál

(Jaffa Kiadó)

16.00–17.00

D 21 stand

Kubiszyn Viktor dedikálja Drognapló című könyvét

(Jószöveg Műhely)

 

16.00–17.00

B 15 stand

Komoróczy Géza dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

16.00–17.00

D 33 stand

Winkler Róbert és Baranyai B. András dedikál

(Kolibri Kiadó)

 

16.00–17.00

B 16 stand

Almási Kitti és Havas Henrik dedikál

(Libri Kiadó)

 

16.00–17.00

B 19 stand

 

Dés Mihály dedikál

(Magvető Kiadó)

16.00–17.00

K 2 stand

 

Kocsis Csaba dedikálja Kádár vitéz című ifjúsági regényét

(Magyar Napló)

16.00–17.00

B 51 stand

 

Hedry Mária dedikálja A 99 pöttyös kék labda kalandjai című könyvét

(Napkút Kiadó)

16.00–18.00

D 43 stand

 

Szávai Géza dedikálja regényeit

(PONT Kiadó)

16.00–17.00

B 57 stand

David Grossman dedikál

(Scolar Kiadó)

 

16.30–17.30

B 19 stand

 

Krasznahorkai László dedikál

(Magvető Kiadó)

17.00–18.00

D 3 stand

 

Szendi Gábor és Mezei Elmira dedikál

(Jaffa Kiadó)

17.00–18.00

B 15 stand

Kornis Mihály dedikál

(Kalligram Kiadó)

 

17.00–18.00

B 16 stand

Lackfi János és Barta András dedikál

(Libri Kiadó)

 

17.00–18.00

K 2 stand

 

Kovács István dedikálja A csoda a Visztulánál és a Balti-tengernél, az „Egy a lengyel a magyarral” – A szabadságharc ismeretlen lengyel hősei című köteteit és Edward Stachura Szekercelárma, avagy az emberek a téli erdőn című könyvének fordítását

(Magyar Napló)

 

17.00–18.00

B 51 stand

 

Toót-Holló Tamás dedikálja Üsse kő című könyvét

(Napkút Kiadó)

18.00–19.00

B 16 stand

Benedek Szabolcs dedikál

(Libri Kiadó)

 

 

 

Április 21., vasárnap

Szabadtéri színpadon zajló programok

 

 

11.00–12.00

Szabadtéri Színpad[4]

Lufi buli

A lufi videó- és könyvtréler pályázat eredményhirdetése, díjátadó, a legjobb pályamű élőben a színpadon és lufieregetés

Résztvevők: Balázs Ágnes író, Dian Viktória, a Lufi-könyvek szerkesztője, Bibi, valamint a zsűri és a nyertesek

Moderátor: Gáspár András

(Móra Könyvkiadó)

 

13.00–14.00

Szabadtéri Színpad

 

A Bihari Táncegyüttes fellépése

(MKKE)

15.00–16.30

Szabadtéri Színpad

 

Rájátszás – költészet popritmusban

Résztvevők: Erdős Virág, Grecsó Krisztián, Háy János, Szálinger Balázs, Beck Zoltán (30Y), Kollár-Klemencz László (Kistehén Tánczenekar) és Szűcs Krisztián (Heaven Street Seven)

(Bookline)

 

 

 

Kiállítások

 

 

Millenáris                                OLASZ DÍSZVENDÉGSÉG

B épület                                  Ex libris metszetek Boccaccio születésének 700. évfordulójára

B 1 stand                                A Toszkán Bibliográfiai Társaság által felkért 72 művész alkotásai

 

Millenáris                                Állatok az illusztrációban

B épület                                  A Magyar Illusztrátorok Társaságának kiállítása

Galéria

 

Millenáris                                Könyvek másképp

B épület                                  Művészkönyvek a Könyvfesztiválon

Galéria                                   A Magyar Művészkönyvalkotók Társasága kiállítása

 

Millenáris                                Az Aranyvackor 2013 gyermekirodalmi és illusztrációs pályázat D épület                           képei

Előtér                                       A Magyar Gyerekkönyvkiadók Egyesülése kiállítása

 

Millenáris                                 Beckett

D épület                                  A budapesti Ír Nagykövetség kiállítása

Galéria

 

Millenáris                                Fehéren::Feketén – Felelősen a cigány–magyar együttélésről

Park                                        A Magyar Katolikus Újságírók Szövetségének fotópályázata

 



[1] Eső esetén a Fogadóban

[2] Eső esetén a Fogadóban

[3] Eső esetén a Fogadóban

[4] Eső esetén a Teátrumban

Több információ erről az eseményről

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek