— Felvéve:

Idén 10. alkalommal ünnepi program zene – színház – képzőművészet – film klasszikus és kortárs a legjobb előadókkal itthonról és külföldről

X. Arcus Temporum - Pannonhalmi Művészeti Fesztivál

Időpont: 2013. augusztus 23., 10:35 meddig:
2013. augusztus 25., 21:35
Helyszín: Pannonhalma

X. Arcus Temporum - Pannonhalmi Művészeti Fesztivál

Pannonhalma, 2013. augusztus 23-25.

Sokéves hagyománya van már annak, hogy a Pannonhalmi Főapátság középkori temploma hangversenyeknek ad otthont. Ez egészen az utóbbi időkig szinte kizárólag orgona- és kóruskoncertekre korlátozódott, pár éve azonban egyre gyakrabban kerül sor zenekari és kamarazenekari művek előadására is. A műsorválasztást kezdettől fogva az igényesség és a kortárs zene iránti érdeklődés jellemezte. Az "Arcus temporum" zenei fesztivál lényegében a már meglévő gyakorlatot szeretné szervezett formában a nagyközönség számára is elérhetővé tenni. Ahogy az elnevezés mutatja, a fesztivál elsődleges törekvése bizonyos "időívek" megrajzolása a zenében. Ugyanúgy, ahogy a középkori templom ívei összekötik a tér egyes pontjait, itt is minden koncert szeretne ívet húzni a zenetörténeti idő távoli pontjai közé, régit és újat egymás mellé állítani. De nem az esetlegesség, hanem sokkal inkább az összetartozás okán, amely minden egyes esetben a párbeszédre és egymás kölcsönös értelmezésére épül.

Az 'Arcus Temporum' Pannonhalmi Művészeti Fesztivál képgalériával és archívummal bővített önálló honlapja megtekinthető a www.arcustemporum.hu oldalon.

2017. november »
november