— Felvéve:

A Deák téri evangélikus templomban, a torvaji evangélikus templom restaurált orgonájának bemutatóján orgonál Szabó Balázs

Időpont: 2013. 04. 21.
mikortól: 18:00 meddig: 19:05
Helyszín: Budapest
Név Egyházzene.hu

A torvaji evangélikus templom restaurált orgonájának bemutatóján orgonál Szabó Balázs

Szószékorgona bemutató hangverseny

Helyszín: Bp., Deák-téri evangélikus templom, időpont: április 21. (vasárnap) 18 óra.

A Deák téri evangélikus templomban ünnepélyes keretek között bemutatásra kerül a romjaiból restaurált, rekonstruált torvaji barokk orgona, amely Magyarország egyetlen szószékorgonája. A restaurálás munkáját az AerisOrgona Kft.végezte, a restaurálási tervet Dr. Komos Gyula készítette.

A hangversenyen közreműködnek a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem orgona tanszakának tanárai, Fassang László,Szabó Balázs és növendékeik. Műsoron Frescobaldi, Sweelinck, Muffat, Kerll és Buxtehude művei.

Hallgassa meg az orgona hangját egy rövid felvételen, J. C. Kerll: Battaglia c. művével. A felvétel azon alkalomból készült, amikor Szabó Balázs először próbálta ki a restaurált hangszert.

Több információ erről az eseményről

2017. november »
november