Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Programajánló Ökumenikus imaóra a kislétai gyilkosság és a pharrajimos évfordulóján
Bekezdések

— Felvéve: ,

Sant'Egidio közösség imaórája a pharrajimos és a kislétai gyilkosság évfordulóján

• Budapest
Időpont: 2015. 08. 02.
mikortól: 20:00 meddig: 21:25
Helyszín: Budapest

Időpont: 2015. augusztus 2., vasárnap, 20:00
Helyszín:  Párbeszéd Háza /1085 Budapest, Horánszky u. 20./

Találjanak bennetek a cigányok olyan testvérekre, akik azzal a szeretettel szeretik őket, amellyel Krisztus szerette a leginkább kitaszítottakat." - Ferenc pápa  beszéde az "Egyház és a cigányok: az evangélium hirdetése a perifériákon" c. találkozó résztvevőihez, Vatikán, 2014. június 5.

2009. augusztus 2-ról 3-ra virradóra saját, kislétai házában, álmában agyonlőtték Balogh Máriát, és súlyosan megsebesítették tizenhárom éves lányát. A bűncselekmény egy hat életet kioltó és tucatnyi sérültet követelő gyilkosságsorozat utolsó epizódja volt. Az áldozatok valamennyien cigányok voltak. Hatvanöt évvel korábban, 1944-ben ugyanezen az egyetlen éjszakán gyilkolták meg az auschwitz-birkenaui haláltáborban addig életben maradt több mint háromezer romát és szintit.

A Sant'Egidio (Szent Egyed) közösség 2015. augusztus 2., vasárnap este nyolc órai kezdettel (a hét órai szentmise után) ökumenikus imádságot tart a Jézus Szíve templomban (Budapest VIII., Mária utca).

Az imaórát Székely János esztergom-budapesti segédpüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia cigánypasztorációért felelős tagja vezeti. Részt vesz - mások mellett - Fabiny Tamás evangélikus püspök és Balog Zoltán református lelkész, az emberi erőforrások minisztere.

2017. április »
április