Tovább a tartalomhoz | Ugrás a navigációhoz

Személyes eszközök
Itt vagyunk: Főoldal Programajánló Kortárs és szakrális? - NAGY Tamás, SULYOK Miklós és HAFENSCHER Károly
Bekezdések

Kortárs és szakrális? - NAGY Tamás, SULYOK Miklós és HAFENSCHER Károly

— Felvéve: , , ,

Kortárs és szakrális? Asztali beszélgetések a Ludwig Múzeumban.

Kortárs és szakrális? - NAGY Tamás, SULYOK Miklós és HAFENSCHER Károly

• Budapest
  • Asztali
  • kiállítás
Időpont: 2014. 04. 10.
mikortól: 18:00 meddig: 19:30
Helyszín: Budapest, LUMU

Asztali beszélgetések a Ludwig Múzeumban - VOJNICH ERZSÉBET és VARGA MÁTYÁS

Helyszín: Budapest, Ludwig Múzeum (térkép)

2014. április 10. (csütörtök) 18:00

null

Kortárs és szakrális? Mi köze a kortárs művészetnek a szakralitáshoz? Lehet ma olyan alkotásokat készíteni amik transzcendens tartalommal bírnak? Van-e egyházi befogadókészség a szakrális művészetre? Nem egy letűnt kor víziója?

Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány és a Ludwig Múzeum 2014 januárjától új sorozatot indít. A hazai kortárs művészeti élet kimagasló személyiségei és történelmi felekezetek teológusai, lelkészei és püspökei vállalkoznak arra, hogy párbeszédet hozzanak létre egyház és művészet között. A beszélgetések fő témája a szakralitáshoz való viszony, annak saját teológiai- és művészeti alkalmazása és megközelítése.

Beszélgetőtársak:

Nagy Tamás - építész

Sulyok Miklós - művészettörténész

Hafenscher Károly - evangélikus lelkész, a Magyar Egyházzenei Társaság elnöke

Belépő: Felnőtt: 600 Ft; nyugdíjas, diák: 300 Ft. /A belépővel a Ludwig Múzeumot támogatja./

null

A Kortárs és szakrális? sorozat eddigi alkalmai:

Konok Tamás és Fabiny Tamás disputája

Konok Tamás és Fabiny Tamás disputájával új sorozat indult a Ludwig Múzeumban

2014. január 9-én Kortárs és szakrális? címmel Konok Tamás Kossuth-díjas festőművész és Fabiny Tamás evangélikus püspök beszélgetésére gyűltek össze az érdeklődők. Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány és a Ludwig Múzeum szervezésében létrejövő sorozat kezdő alkalmán megtelt előadóterem fogadta a disputa résztvevőit...

Lovas Ilona és Jelenits István a Ludwig Múzeumban

2014. február 13-án második alkalommal került nyilvános disputára sor a szakrális művészet értelmezéséről a Ludwig Múzeumban. Ezúttal piarista szerzetes és képzőművész ült egy asztalhoz, hogy a teológia és a művészet oldaláról bevezesse az érdeklődőket a kortárs és szakrális kérdéskörébe. A látogatószám ismételten jelezte, hogy szükség és érdeklődés van az ilyen dialógusra.

Vojnich Erzsébet és Varga Mátyás disputája

2014. március 13-án a Ludwig Múzeumban szervezett Kortárs és szakrális sorozat alkalmán Varga Mátyás költő, bencés szerzetes és Vojnich Erzsébet Munkácsy-díjas festőművész disputáján az egyházon belül megjelenő, a kortárs művészet befogadását gátló tényezők felvázolása mellett a kortárs művészet és egyház párbeszédének lehetősége került előtérbe.

2017. július »
július