Kié a templom? – A pannonhalmi Bazilika felújítása

A beszélgetés résztvevői: Hortobágyi Cirill OSB, a Pannonhalmi Bencés Főapátság perjele, Gunther Zsolt építészmérnök, az átépítés felelős tervezője és Ritoók Pál művészettörténész, a Magyar Építészeti Múzeum munkatársa. A beszélgetést Martos Gábor, a MúzeumCafé főszerkesztője vezeti.

Időpont: 2012. 11. 23.
mikortól: 18:30 meddig: 19:50
Helyszín: Budapest
Név MuseumCafé

Élő MúzeumCafé

2012. november 23., péntek, 18.30

Magyar Nemzeti Galéria, I. emelet, Bálterem

Kié a templom? – A pannonhalmi Bazilika felújítása

Az elmúlt időszak talán legnagyobb visszhangot kiváltott műemléki átépítése volt a pannonhalmi bencés apátság bazilikájának teljes megújítása, amelynek során a belső térből szinte az utolsó darabig száműzték a Stornó Ferenc által beépített-megfestett archaizáló elemeket, új rózsaablakot, bútorokat, világítótesteket, sőt egy teljesen új koncepció alapján átgondolt térstruktúrát kapott a templom. Az esten az okokról, az átépítés kapcsán felmerült elméleti és gyakorlati kérdésekről, az igencsak látványos végeredményről, valamint a hazai építészet emlékeinek megőrzéséről kérdezzük vendégeinket.

A beszélgetés résztvevői:

Hortobágyi Cirill OSB, a Pannonhalmi Bencés Főapátság perjele,
Gunther Zsolt építészmérnök, az átépítés felelős tervezője és
Ritoók Pál művészettörténész, a Magyar Építészeti Múzeum munkatársa.
A beszélgetést Martos Gábor, a MúzeumCafé főszerkesztője vezeti.

A rendezvény a Magyar Nemzeti Galéria MNG Extra estjének része, így arra belépőjegyet kell váltani, amellyel azonban az este 22:00 óráig tartó minden más programra is érvényes a belépés.
A beszélgetést szokás szerint rögzítjük, és az látható lesz a www.muzeumcafe.hu weboldalon.

Több információ erről az eseményről

2017. október »
október